Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Polka zaatakowana w Rzymie. Do sieci trafiło wstrząsające nagranie
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 23.06.2024 16:15

Polka zaatakowana w Rzymie. Do sieci trafiło wstrząsające nagranie

policja
Fot. Unsplash.com/Alex Suprun (zdj. ilustracyjne)

34-latka z Polski została zaatakowana w stolicy Włoch. Napastnik próbował ukraść kobiecie torebkę, a kiedy mu się to nie udało, zranił ją scyzorykiem w rękę i uciekł. Włoscy policjanci prowadzą poszukiwania sprawcy napadu. W sieci znalazło się nagranie z chwili po zdarzeniu.

Rzym. Turystka z Polski została zraniona podczas próby kradzieży

O zdarzeniu poinformował m.in. portal ”Il Messaggero”, na którym pojawiło się nagranie, przedstawiające chwilę po ataku. 34-letnia Polka padła ofiarą próby napadu rabunkowego w Rzymie, w dzielnicy San Lorenzo. Napastnik trzymał w ręce nóż do cięcia kartonu, próbował wyrwać kobiecie torebce. Kiedy to mu się nie udało, zaatakował.

Dantejskie sceny w polskim mieście. Zaatakował przechodnia mieczem, ofiara walczy o życie

Polka padła ofiarą ataku

Jak podaje z kolei dziennik ”La Repubblica”, napastnikowi udało się odciąć pasek torebki. Polka próbowała się bronić, wtedy została zraniona nożem. Na pomoc kobiecie rzucili się przechodnie. Nagranie udostępnione w mediach przedstawia moment, w którym roztrzęsiona 34-latka opowiada im o tym, co się stało. Widać także, że turystka ma zakrwawioną rękę. Na szczęcie odniesione obrażenia nie zagrażają jej życiu.

ZOBACZ: Porażające zdjęcia zniszczeń po nawałnicach. Wiele osób nadal nie ma prądu

Ataki na turystów w Rzymie. Wydano ostrzeżenie

Włoscy policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawcy napadu. W dzielnicy San Lorenzo wielokrotnie dochodziło już do napadów, których ofiarami padali turyści, zwłaszcza w komunikacji miejskiej.

Interia przypomina, że jeszcze w maju polskie służby konsularne z Rzymu przestrzegały turystów przed niebezpieczeństwami w stolicy Włoch.

Przestępcy chętnie okradają kampery i samochody posiadające zagraniczne tablice rejestracyjne. Warto uważać również w miejscach turystycznych, w centrum miasta oraz na terenie Watykanu – można przeczytać w ostrzeżeniu.