Goniec.pl > Włochy

Włochy

Włochy to państwo położone w Europie Południowo-Środkowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem Unii Europejskiej oraz wielu organizacji, m.in.: NATO, należące do siedmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G7.

"Wiadomości" TVP
16.09.2023 23:04 Zadziwiające sceny w "Wiadomościach" TVP. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

“Wiadomości” TVP stają na głowie, aby przykryć aferę wizową w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jednym ze sposobów na to ma być eksponowanie tematu nielegalnej migracji na włoską Lampedusę. W związku z tym w sobotnim (16 września) wydaniu serwisu wydarzenia z wyspy relacjonowano oczami aż trzech osób. Nic więc dziwnego, że niektórzy widzowie aż przecierali oczy ze zdumienia.

Kryzys migracyjny na wyspie Lampedusa
15.09.2023 21:45 Stan wyjątkowy na Lampedusie. Europa u progu kolejnego kryzysu migracyjnego

Władze niewielkiej włoskiej wyspy Lampedusa ogłosiły w środę (13.09) stan wyjątkowy w związku z olbrzymim napływem migrantów. Włoskie władze alarmują z kolei, że w tym roku do wybrzeży Włoch dotarło aż 126 tysięcy migrantów i podkreślają, że polityka unijna w tym zakresie zawodzi. Wszystko wskazuje na to, że Europa stoi u progu kolejnego kryzysu migracyjnego, na który musi się szybko przygotować. W tym przypadku nie wystarczy jednak budować murów. 

seniorzy, świeczka
11.09.2023 18:47 Małżonkowie zmarli dzień po dniu. Wcześniej świętowali radosne wydarzenie

Piękna, aczkolwiek tragiczna historia małżeństwa z Włoch. 90-letni Luigi i 84-letnia Angela kochali się nad życie, którego znaczną część spędzili wspólnie. Niestety, w końcu nadszedł czas rozłąki, związanej ze śmiercią jednego z nich, a mianowicie Luigiego. Miłość pary była jednak tak ogromna, że dzień po tym smutnym fakcie, ze świata odeszła też Angela. Jakby tego było mało, wszystko stało się tuż po tym, jak w rodzinie doszło do innego, tym razem szczęśliwego wydarzenia.

Łódź z imigrantami
09.08.2023 20:33 Łódź przewróciła się na morzu, nie żyje 41 osób

Niewielka łódź, która wypłynęła z Tunezji, przewróciła się u wybrzeży włoskiej wyspy Lampedusa. Zginęło 41 imigrantów. Dzięki załodze statku towarowego udało się wyciągnąć z morza trzech mężczyzn i kobietę. 

policja
13.07.2023 14:06 Dramatyczne sceny we Włoszech. Dziecięce buciki na brzegu sadzawki. Dwóch chłopców nie żyje

Makabryczne sceny we Włoszech. 7-letni Stefan oraz jego młodszy o rok brat Daniel bawili się pod domem, gdy nagle obaj zniknęli. Po natychmiastowej reakcji najbliższych, rozpoczęły się poszukiwania chłopców. Odnaleziono ich buciki na brzegu sadzawki, a chwilę później spełnił się najgorszy możliwy scenariusz. Mali bracia zostali znalezieni martwi. 

Karabinierzy
26.06.2023 13:17 Przebrani za terrorystów "porwali" kolegę na wieczorze kawalerskim. Interweniowała żandarmeria

We włoskim Turynie miało miejsce nietypowe zdarzenie. Grupa przyjaciół postanowiła zorganizować osobliwy wieczór kawalerski i stworzyła scenariusz przypominający atak terrorystyczny, w wyniku którego pan młody został porwany. Akcja spowodowała panikę wśród mieszkańców i interwencję karabinerów.  

policja włoska
22.06.2023 12:53 Trwają poszukiwania 5-letniej dziewczynki. Policja przejrzy nagrania z 1,5 tys. kamer

Włochy. Zaginęła 5-letnia dziewczynka narodowości peruwiańskiej. Trwają poszukiwania. Śledczy przeanalizują nagrania ze wszystkich kamer miejskich we Florencji. Według nieoficjalnych informacji, dziecko mogło zostać porwane, aby wymusić na rodzicach zapłatę zaległej należności za pokój w nieczynnym już hotelu. 

Silvio Berlusconi
14.06.2023 17:24 Pogrzeb Silvio Berlusconiego. Ponad 20 tys. osób zgromadziło się pod katedrą

Włochy pożegnały Silvio Berlusconiego. W mszy pogrzebowej uczestniczyło ok. 2 tys. osób, a ponad 20 tys. kolejnych zgromadziło się pod mediolańską katedrą, aby oddać cześć zmarłemu byłemu premierowi. Jeszcze dziś (14.06) ciało polityka zostanie skremowane, a prochy złożone w specjalnym mauzoleum.

Silvio Berlusconi
12.06.2023 14:37 Nie żyje Silvio Berlusconi. Porównywał się do Jezusa i uważał za najlepszego przywódcę na świecie

W wieku 86 lat zmarł były premier Włoch Silvio Berlusconi, jedna z najbarwniejszych osobistości politycznych na Półwyspie Apenińskim. Autor jego biografii ocenił na antenie CNN, że tego porównującego się do Jezusa mistrza autopromocji do upadku doprowadziły młode kobiety.

pilne
12.06.2023 11:05 Nie żyje Silvio Berlusconi, były premier Włoch i skandalista

Jak podaje gazeta "Corriere della Sera", zmarł były premier Włoch - Silvio Berlusconi. Miał 86 lat. Informację potwierdziła również włoska agencja prasowa ANSA. Polityk w piątek ponownie trafił do szpitala w Mediolanie, gdzie miał przejść zaplanowane badania w związku z chorobą. Przypomnijmy, że Berlusconi od pewnego czasu zmagał się z przewlekłą białaczką.

Magdalena Wójcik i policja
01.06.2023 18:59 Włochy. Zaginęła 43-letnia Magdalena Wójcik. Służby apelują o pomoc w poszukiwaniach

Trwają poszukiwania mieszkającej we Włoszech Polki, Magdaleny Wójcik. Kobieta wsiadła do auta tuż po tym, jak wdała się w awanturę z mężem i odjechała w nieznanym kierunku. Bliscy 43-latki bardzo martwią się o jej los i tęsknią. Lokalne służby apelują o pomoc w odnalezieniu zaginionej do wszystkich mogących posiadać jakiekolwiek informacje.

Wulkan Etna
22.05.2023 10:37 Widok niczym z apokalipsy. Wulkan Etna znów się obudził, zapadła decyzja o zamknięciu lotniska

Włochy. Uaktywnił się wulkan Etna zlokalizowany na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Sieć obiegły mrożące krew w żyłach nagrania wulkanicznej erupcji. Loty z pobliskiego lotniska w Katanii zostały zawieszone. Miasto zostało przykryte warstwą pyłu.

obrączki
20.05.2023 08:33 Zgubiła ślubną obrączkę w oceanie. Gdy zobaczyła post na Facebooku, nie mogła ukryć zdziwienia

Nieprawdopodobna historia świeżo upieczonego małżeństwa z zagadką w tle. Parze z włoskiej miejscowości Cassino nie było dane w pełni cieszyć się z podróży poślubnej, gdyż podczas wyprawy doszło do wyjątkowo przykrej sytuacji. Nurkująca u wybrzeży Meksyku Licia zgubiła zaprojektowaną przez swojego małżonka obrączkę i była przekonana, że straciła bezcenną pamiątkę na zawsze. Na szczęście, przedmiot przypadkowo znalazł inny turysta, który postanowił zwrócić go właścicielce. Akcja zakończyła się sukcesem i to tylko dzięki wpisowi na popularnym Facebooku.

None
12.04.2023 23:13 Czy warto w Wielkanoc wybrać się do Rzymu? Wskazówki na święta 2024 [OPINIA]

Choć celebracja Świąt Wielkanocnych już za nami, chciałabym podzielić się refleksją na temat czasu spędzonego w Rzymie i w Watykanie, które są jednymi z pierwszych miejsc przychodzącymi nam do głowy, jeśli chodzi o świąteczne wyjazdy. Jak przebiegają obchody Wielkanocy w Watykanie i tym samym w stolicy Włoch, a także innych miastach w tym kraju? Czy wyprawa tam w tym okresie jest kosztowna? Być może zachęcę Państwa do przemyślenia wyboru tego kierunku świątecznej podróży w przyszłym roku!

None
08.04.2023 12:47 Włochy. Silos spadł wprost na auto, w którym siedziała trójka rodzeństwa. Wszyscy zginęli, najmłodsza ofiara miała zaledwie 10 lat

Troje rodzeństwa miało się dobrze bawić, ale sekundy wystarczyły, by wszystko skończyło się tragicznie. Ofiary mają 18, 14 i 10 lat. Włochy są wstrząśnięte makabrycznym wypadkiem w Bertinoro. Silos wypełniony paszą dosłownie zgniótł samochód, rodzeństwo nie miało żadnych szans na przeżycie.

None
18.03.2023 10:24 Aktywiści niszczyli zabytkowy pałac. Burmistrz wkroczył do akcji

Burmistrz Florencji Dario Nardella chciał pokazać piękno swojego miasta, a skończyło się na akcji schwytania wandala. Gdy włodarz zorientował się, że za jego plecami jest niszczony XIV-wieczny pałac, obezwładnił osobę podającą się za aktywistę klimatycznego. Mężczyzna rozbryzgiwał farbę po fasadzie budynku.

narty
28.02.2023 09:04 Włosi mają serdecznie dość polskich turystów. Trudno uwierzyć, co mówią o naszych rodakach

Polscy turyści coraz chętniej zamiast rodzimych Tatr wybierają dalekie wojaże we włoskie Alpy. Podczas gdy my z uśmiechami na twarzy korzystamy z bogatej infrastruktury do uprawiania sportów zimowych i uroków odwiedzanych kurortów, głośny zgrzyt zębami słychać wśród miejscowych narciarzy. Ci, jak się okazuje, nie mają o Polakach najlepszego zdania i wcale się z tym nie kryją. Swoje żale wylali m.in. na łamach jednego z trydenckich portali internetowych.

Parlament Europejski
17.01.2023 12:02 Korupcja w Parlamencie Europejskim - europosłowie podejmują nowe kroki

Korupcja w Parlamencie Europejskim — do tej pory aresztowana została między innymi była wiceprzewodnicząca Eva Kaili i były włoski eurodeputowany Antonio Panzeri. Włoski sąd orzekł o przekazaniu córki i żony polityka wymiarowi sprawiedliwości w Belgii. We wtorek po południu europarlament ma podjąć się debaty o lobbingu na rzecz Kataru i Maroka.

Matteo Messina Denaro
16.01.2023 15:05 Matteo Messina Denaro aresztowany. Szef Cosa Nostry ukrywał się 30 lat

Włoska policja zatrzymała w Palermo szefa Cosa Nostry, a jednocześnie jednego z najokrutniejszych mafiosów Matteo Messinę Denaro. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości od 30 lat. Na swoim kocie ma liczne zabójstwa, odpowiada też za zamachy bombowe w Rzymie, Florencji i Mediolanie w 1993 r.

Włochy: Lawina błotna na wyspie Ischia. Nie żyje co najmniej 8 osób, około setka jest uwięziona w domach
26.11.2022 17:53 Włochy: Lawina błotna na wyspie Ischia. Nie żyje co najmniej 8 osób, setka jest uwięziona w domach

Potężny żywioł nawiedził mieszkańców włoskiej wyspy Ischia na Morzu Tyrreńskim. W lawinie błotnej zginęło co najmniej osiem osób, 13 zostało uznanych za zaginione, a około setka pozostaje uwięziona w swoich domach. Przyczyną katastrofy były gwałtowne opady deszczu. W wielu miejscach brakuje wody pitnej i prądu, akcja ratunkowa jest ekstremalnie trudna.

Trzęsienie ziemi we Włoszech
09.11.2022 10:41 Trzęsienie ziemi we Włoszech. Mocne wstrząsy były odczuwalne w kilku krajach

Trzęsienie ziemi obudziło w środę rano mieszkańców wybrzeża Włoch. O godzinie 7:07 między Rimini a Ankoną odnotowano magnitudę o wstępnej sile 5,7 na a głębokości 10 km. Media społecznościowe obiegły zdjęcia z Rimini i Ankony, gdzie popękały ściany, a butelki ze sklepowych półek posypały się jak domino. Eksperci ostrzegają: to może być dopiero początek.Trzęsienie ziemi na południu Europy. W środę rano Włosi przeżyli chwile grozy i wszystko wskazuje, że to nie koniec. Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC) potwierdziło, że 29 km na północ od miejscowości Senigallia doszło do wstrząsów.Wstępne oceny ekspertów wskazują, że magnituda trzęsienia ziemi wynosiła 5,7. Wstrząsy pojawiły się na głębokości 10 km. Ruchy tektoniczne odczuwalne były nie tylko we Włoszech.

pilne goniec
21.10.2022 15:28 Włoskie myśliwce pilnie poderwane, Rosjanie zostali przechwyceni przy polskiej granicy. "Dwa starty w sytuacji alarmowej"

Rosyjskie myśliwce znalazły się podejrzanie blisko polskiej granicy. W związku z zagrożeniem w powietrze poderwane zostały stacjonujące w Polsce włoskie myśliwce. Podobna sytuacja miała miejsce także w czwartek 20 października.Włoskie myśliwce stacjonujące w Polsce w ramach NATO zostały poderwane do lotu w związku ze wskazaniami radarów. Pojawiły się na nich myśliwce Federacji Rosyjskiej.

Włochy: Wściekła Polka zdewastowała szpitalną izbę przyjęć i zaatakowała ochroniarza
17.09.2022 10:26 Włochy: Polka wpadła w szał i zdewastowała szpitalną izbę przyjęć. Wściekła kobieta zaatakowała ochroniarza

Skandaliczne zachowanie Polki, która trafiła na szpitalną izbę przyjęć do placówki we włoskim Viterbo. 28-latka wpadła w dziki szał i zdemolowała jedno z pomieszczeń budynku, niszcząc przy tym sprzęt i wyposażenie. Kobietę próbował uspokoić ochroniarz, który w odwecie także został zaatakowany. Na miejsce wezwano policję.Takie incydenty, jak ten, który miał miejsce w szpitalu w Viterbo we włoskim Lacjum, z pewnością nie przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie.Przez lata z trudem walczyliśmy o to, by opinia o naszych rodakach ulegała polepszeniu, dzięki czemu wśród wielu obcokrajowców zasłużyliśmy na miano otwartych, pomocnych, kulturalnych i miłych. To w jakiś sposób zatarło dawne, niechlubne stereotypy i pomogło innym otworzyć się na nasz kraj i obywateli, którzy często przecież emigrują i są zmuszeni odnaleźć się w obcych społecznościach.Świadectwo, jakie pozostawiła po sobie w jednym ze szpitali we Włoszech 28-letnia Polka sprawia jednak, że znów bliżej nam do złodziei niemieckich samochodów, awanturników i pijaków niż cywilizowanych Europejczyków.

2-letni Nicolo zginął niedługo po powrocie z placu zabaw, ojciec otrzymał status "podejrzanego"
04.08.2022 07:41 2-letni chłopiec zginął niedługo po powrocie z placu zabaw. Ojciec otrzymał status "podejrzanego"

Nicolo miał przed sobą jeszcze całe życie, ale 28 lipca 2-latek po raz ostatni wrócił z placu zabaw. - Nagle zaczął się źle czuć - powiedział dziadek zmarłego dziecka. Tajemnicza sprawa ujawni rodzinny sekret? Ojciec Nicola został osobą podejrzaną, nie bez powodu.2-letni Nicolo świetnie bawił się na placu zabaw we włoskim Longarone. Kiedy wrócił do domu, wszystko się zmieniło. Niedługo później lekarze stwierdzili zgon dziecka.Co sprawiło, że pełen zdrowia, radości i werwy chłopczyk w zaledwie kilka chwil wyzionął ducha? Śledczy przede wszystkim przyglądają się rodzinie 2-latka. Okoliczności śmierci Nicolo pozostają zagadką.

Ksiądz nie był zadowolony z ofiary, więc... pobił się z żałobnikami
30.07.2022 12:23 Ksiądz nie był zadowolony z ofiary po pogrzebie. To, co zrobił jest oburzające

Ksiądz przy użyciu pięści postanowił "wytłumaczyć" żałobnikom, że ofiara "co łaska" złożona podczas pogrzebu była zbyt niska. Włoski temperament dał o sobie znać, a starcie duchownego i rodziny zmarłego nagrane zostało przez kamery monitoringu pod sklepem. Kuria wydała oficjalny komunikat i deklaruje, że pomoże "przywrócić spokój w życiu".Ksiądz z włoskiego Aversa miał świecić przykładem, ale na wzór jednego z apostołów omamiły go srebrniki. Duchowny posłuży jednak jako przykład uosobienia wszystkiego, czym ksiądz nie powinien być.Pogrzeb to moment w życiu, który zapada w pamięci i naznaczony jest smutkiem. Włoska rodzina zmarłego zapamięta ostatnie pożegnanie również ubrudzone krwią oraz... bójką z księdzem.

włochy diana
26.07.2022 16:53 Diana miała tylko 16 miesięcy. Zmarła, bo jej matka wyjechała z domu, zostawiając ją samą

Wielka tragedia we Włoszech. 16-miesięczna Diana została porzucona przez swoją matkę i zmarła. Dziecko przez tydzień było całkowicie samo w domu, po tym jak jego rodzicielka wyjechała, by spotkać się z mężczyzną poznanym na Tinderze. Ciało dziewczynki odnaleziono 21 lipca w Mediolanie w dzielnicy Mecenate. Matkę Diany ujęła już policja. Kobieta z początku jedynie próbowała się tłumaczyć.

tragedia-wlochy
03.07.2022 23:04 W górach oderwał się fragment skalny, nie żyje co najmniej 6 osób, wielu rannych i zaginionych. Tragedia w Marmoladzie

Tragedia we Włoszech. Podczas wspinaczki na górę Punta Rocca w Dolomitach, na turystów spadł kawałek oberwanego lodowca wraz ze skałami. Lawina zabiła 6 osób, raniła 8, a 16 wciąż uznaje się za zaginione. To kolejny ze skutków katastrofy klimatycznej. Na Punta Rocca temperatura dochodziła do 10 stopni Celsjusza, co w tym miejscu jest uznane za anomalię - takie ciepło sprawia, że część z wiecznych lodowców zawieszonych ponad 3000 metrów nad ziemią zaczyna topnieć.

Silvio Berlusconi
20.05.2022 22:33 Szokujący pomysł włoskiego polityka ws. Ukrainy. Berlusconi chce, by Kijów zaakceptował żądania Rosji

Były premier Włoch zaszokował opinię publiczną swoją propozycją. Silvio Berlusconi uważa, że Ukraińcy, w ramach zawarcia pokoju, powinni zaakceptować żądania Władimira Putina. Polityk jest także przeciwny kolejnym sankcjom na Rosję, które jego zdaniem mocno uderzą we włoską gospodarkę.Silvio Berlusconi znany jest ze swojego kontrowersyjnego stylu bycia i wielu wywołujących komentarze wypowiedzi. Trzykrotny premier Włoch, pomimo słusznego wieku, nie ma zamiaru wycofywać się z polityki i wciąż wychodzi z coraz to nowszymi pomysłami na "naprawę" nie tylko jego ojczystego kraju, ale i całej Europy.

  • 1
  • 2