Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Policjanci natknęli się na kompletnie pijaną osobę. Wiek nieprzytomnego zmroził funkcjonariuszy
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 16.08.2023 11:31

Policjanci natknęli się na kompletnie pijaną osobę. Wiek nieprzytomnego zmroził funkcjonariuszy

policja
Policja

Dramatyczna interwencja policji w Gostyninie (woj. mazowieckie). Patrolujący okolicę mundurowi natknęli się na nieprzytomną osobę. W trakcie błyskawicznie udzielonej pomocy okazało się, że powodem fatalnego stanu zdrowia odnalezionego jest alkohol. To, co jednak najbardziej zszokowało policjantów to wiek objętego interwencją. 

Dramatyczna interwencja w Gostyninie

Do zdarzenia doszło 12 sierpnia późnym wieczorem, na ulicy Zamkowej w Gostyninie (woj. mazowieckie). Około godziny 22:40 patrolujący okolice funkcjonariusze policji natknęli się na nieprzytomnego młodego nastolatka leżącego na chodniku. 

Policjanci błyskawicznie przystąpili do reanimacji potrzebującej pomocy osoby. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Następnie chłopak został przewieziony do szpitala.

Elementarny brak kultury w autobusie. Pasażer aż zrobił zdjęcie z ukrycia

Nieprzytomny miał... 14 lat

Jak się okazało w trakcie interwencji, nieprzytomny nastolatek miał… 14 lat. Lokalny portal informuje, że młodzieniec był w stanie bardzo poważnego upojenia alkoholowego. Badania krwi, które zostały przeprowadzone w szpitalu wykazały, że nastolatek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Życie 14-latka udało się szczęśliwie ocalić. Trzeba jednak pamiętać, że takie stężenie alkoholu we krwi tak młodej osoby to potencjalna śmierć. 
 

Policja apeluje

Policja przypomina i apeluje. Polskie prawo zabrania sprzedaży alkoholu osobom nieletnim, jak również osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości. W przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy, sprzedający lub podający alkohol uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek.

Źródło: Gostynin24.pl/ Policja