Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Elementarny brak kultury w autobusie. Pasażer aż zrobił zdjęcie z ukrycia
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 15.08.2023 10:39

Elementarny brak kultury w autobusie. Pasażer aż zrobił zdjęcie z ukrycia

Poznań autobus
Janusz Jakubowski/Wikimedia Commons, epozan.pl/Facebook

Wiele osób podróżujących komunikacją miejską zmaga się z łamaniem podstawowych zasad kultury osobistej przez innych pasażerów. Pewien poznaniak aż chwycił za telefon, żeby pokazać, z jakim zachowaniem miał do czynienia w autobusie.

Pasażer wytyka brak kultury w komunikacji miejskiej

Do redakcji portalu epoznan.pl napisał mężczyzna rozzłoszczony sytuacją, której był świadkiem, jadąc jednym z autobusów w stolicy Wielkopolski. Czytelnik zwrócił uwagę na fundamentalne braki kultury, które cechują niektórych pasażerów komunikacji miejskiej.

Poznaniak z ukrycia sfotografował mężczyznę, który usiadł na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnościami, zdjął buty, gołą stopę położył na rurze, którą chwytają pasażerowie, a torbę z zakupami położył na siedzeniu obok.

Nowe ustalenia ws. morderstwa w Radzionkowie. Zabójca wysłał wiadomość SMS do rodziny ofiary

Mężczyzna złamał kilka zasad dobrego wychowania

Mężczyzna, który uwiecznił niepoprawne zachowanie, nie kryje oburzenia. - Zwyczaje z samolotów i pociągów można już znaleźć nawet w komunikacji miejskiej. Nawet krótka podróż wymaga zdjęcia butów i położenia jabłek na miejscu sąsiednim, a niepełnosprawni niech sobie stoją - napisał czytelnik epoznan.pl w wiadomości przesłanej do redakcji portalu. Dodał, że pasażer ponadto uprzykrzał innym podróż głośną rozmową, co dołożyło cegiełkę do złamanych zasad dobrego wychowania.

Przechwytywanie.JPG

fot. epoznan.pl/Facebook (zrzut ekranu)

Trzymajmy się podstawowych zasad savoir-vivre'u

Przedsiębiorstwa transportowe, a także PKP Intercity, służą poradnikami savoir-vivre'u w podróży, który powinien obowiązywać w każdym środku komunikacji zbiorowej. Łatwo się domyślić, że zdejmowanie butów podczas podróży jest nieeleganckie i może przeszkadzać współpasażerom. Odradza się też kłaść torby, plecaki i reklamówki z zakupami na siedzeniu obok, tym bardziej na miejscach przeznaczonych dla osób starszych lub z niepełnosprawnościami.

Źródło: epoznan.pl