Goniec.pl > Wiadomości > Policja opublikowała porażające nagranie. 16-latek został zmieciony z drogi
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.11.2023 16:35

Policja opublikowała porażające nagranie. 16-latek został zmieciony z drogi

wypadek
KMP w Mysłowicach

Policja Śląska opublikowała w mediach społecznościowych nagranie ze wstrząsającego wypadku, do którego doszło na jednej z ulic w Mysłowicach (woj. śląskie). 16-latek wtargnął w niedozwolonym miejscu wprost przed rozpędzony samochód. 

Dramatyczny wypadek w Mysłowicach. 16-latek wtargnął na jezdnię

Do wypadku doszło w środę 15 listopada, jednak policja opublikowała nagranie z monitoringu dopiero wczoraj 18 listopada. Cała sytuacja miała miejsce przy ul. Katowickiej w Mysłowicach.

Na krótkim wideo, opublikowanym przez mundurowych ku przestrodze widać, jak 16-letni mieszkaniec Mysłowic próbuje przedostać się na drugą stronę jezdni w miejscu niedozwolonym. Po chwili dochodzi do dramatu.

Nie żyją dwie małe dziewczynki i ich matka. Policja zatrzymała ojca

16-latek zmieciony z drogi. Wstrząsające nagranie

Na nagraniu widać, jak 16-latek wybiega zza stojącego na światłach samochodu dostawczego wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. Wypadek, mimo iż wyglądał bardzo niebezpiecznie, to dla nastolatka skończył się szczęśliwie. Chłopak nie doznał poważnych obrażeń, jedynie lekkie stłuczenia.

- Ta sytuacja na szczęście skończyła się jedynie niegroźnymi potłuczeniami. Publikujemy nagranie z tego zdarzenia, ku przestrodze... - przekazała policja w Mysłowicach.

Policja publikuje nagranie ku przestrodze

Jak poinformowała policja w Mysłowicach, zarówno 50-letnia kobieta kierująca osobowym citroenem, jak i 16-latek byli trzeźwi. Sprawą teraz zajmie się sąd.

- Apelujemy do pieszych, by korzystali z przejść dla pieszych i upewniali się, że mogą bezpiecznie przejść. Ku przestrodze publikujemy nagranie z tego zdarzenia - przekazała Komenda Miejska Policji w Mysłowicach.

Poniżej nagranie z momentu wypadku, które mundurowi opublikowali ku przestrodze: