NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wjechał z impetem w nastolatków na pasach. Policja publikuje nagranie ku przestrodze
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.09.2023 10:27

Wjechał z impetem w nastolatków na pasach. Policja publikuje nagranie ku przestrodze

screen wideo
Lubuska Policja

Zielona Góra. Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło na jednej z ulic, gdzie kierowca z impetem wjechał w dwóch nastolatków przechodzących po przejściu dla pieszych. Jeden z chłopców trafił do szpitala. Policja opublikowała nagranie ku przestrodze.

Zielona Góra. Wjechał w nastolatków na pasach

Do zdarzenia doszło w czwartek 21 września w Zielonej Górze na ulicy Długiej. Jak informuje policja, 68-latek kierujący samochodem osobowym na wyznaczonym przejściu dla pieszych potrącił dwóch nastolatków w wieku 12 i 14 lat. Moment potrącenia uchwyciła kamera miejskiego monitoringu.

- Policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności zdarzenia, które zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu - podkreśla podinsp. Małgorzata Stanisławska z policji w Zielonej Górze.

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Jeden z chłopców trafił do szpitala

Na filmie, który udostępniła policja widać wyraźnie, jak dwóch chłopców wchodzi na przejście dla pieszych. W połowie pasów uderza w nich nadjeżdżające auto. Do potrącenia doszło na przejściu z sygnalizacją świetlną, ale policja nie informuje, kto w tym momencie miał zielone światło. 

W dalszej części nagrania widać , jak patrol policji rusza za kierowcą, który potrącił nastolatków. Ten zatrzymał się kilkaset metrów dalej. Nie uciekał z miejsca zdarzenia. Jak poinformowała podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, starszy z chłopców w wyniku potrącenia został zabrany na badania do szpitala. 

Policja apeluje do kierowców i pieszych

Policja apeluje do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków na drodze, a także "rozważną jazdę i zwrócenie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych", a do pieszych o to, by "przed wejściem upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, ale także, aby byli czujni, znajdując się już na przejściu".

- Pieszy na przejściu nie może być nigdy zaskoczeniem dla kierującego - to stwierdzenie powinno być priorytetem dla każdego kierowcy. Pieszy na przejściu powinien czuć się bezpiecznie, zwłaszcza gdy jest to przejście z sygnalizacją świetlną - informuje policja i publikuje nagranie z miejskiego monitoringu w Zielonej Górze ku przestrodze.

Źródło: Lubuska Policja