Goniec.pl
38-latek spadł z traktora w ostrza kosiarki, jego kolega odjechał

materiały policyjne

Pojechali kosić łąkę, wrócił tylko jeden z nich. Ciało 38-latka znaleziono po kilku dniach

22 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Sezon żniw to dla rolników czas ciężkiej pracy i niestety czasem dochodzi do tragedii. Chwila nieuwagi wystarczy, by maszyna pomagająca w zbiorach zamieniła się w przyczynę zgonu. 38-latek zginął, a kierujący traktorem nie udzielił mu pomocy i uciekł. Zwłoki mężczyzny przez kilka dni leżały w miejscu zdarzenia.

Makabryczny widok na jednej z łąk w gminie Bielsk Podlaski. Zwłoki 38-latka przez kilka dni leżały na polu. Mężczyzna zginął po tym, jak spadł wprost pod ostrza kosiarki.

PiS skrytykowane na antenie TVP Info w programie "Minęła 20"

Adrian Klarenbach skrytykował PiS. Dziennikarz TVP będzie miał problemy?

CZYTAJ DALEJ

To nie zmarły 38-latek siedział za kierownicą traktora. Maszynę prowadził 53-latek. Po tym, jak doszło do wypadku, mężczyzna zachował się w najgorszy z możliwych sposób: uciekł i nie udzielił pomocy rannemu.

38-latek wpadł w ostrza kosiarki ciągniętej przez traktor

Zapewne wyjazd na łąkę z kolegą miał być sposobem na spędzenie wspólnego czasu i zabiciem nudy. Zakończył się jednak śmiercią 38-latka i próbą zatuszowania śmiertelnego wypadku.

Kiedy ujawniono zwłoki 38-latka, natychmiast rozpoczęli się poszukiwania kierującego traktorem. - Policjanci już po niespełna dwóch godzinach ustalili podejrzanego - podała policja z Bielska.

Śledczy ustalili najbardziej prawdopodobną wersję wydarzeń feralnego dnia. 53-latek kierował traktorem i razem z 38-latkiem kosili łąkę. W pewnym momencie będący pasażerem maszyny mężczyzna spadł.

Prace polowe zakończyły się tragicznie. Upadek młodszego z mężczyzn był na tyle niefortunny, że finał miał w ostrzach kosiarki. Oburzające było zachowanie 53-latka, który w ciągu przyczynowo skutkowym stwierdził, że nie będzie trudził się pomocą rannemu i... odjechał.

W ostrzach tej kosiarki zginął 38-latek

W ostrzach tej kosiarki zginął 38-latek

Odjechał i udawał, że nic się nie stało

Zanim świat usłyszał o tragedii na łące w gminie Bielsk Podlaski, zwłoki 38-latka przez kilka dni leżały w miejscu zdarzenia. Taka linia czasowa wynurzyła się z ustaleń policjantów pracujących nad sprawą.

53-latek trafił już w ręce policji. Będzie miał teraz poważne kłopoty. - Zgodnie z kodeksem karnym, pierwsze z przestępstw zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, za drugie kodeks przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności - podała policja.

Mężczyzna siedzący za kierownicą maszyny rolniczej już usłyszał prokuratorskie zarzuty. Policja nie podała, jak do zdarzenia ustosunkował się sam oskarżony. Śledczy wykorzystali jednak moment, zaapelować do wszystkich rolników.

Kobyłka: jechali na bagażniku i zginęli, ich koledzy zostawili ciała i uciekali przed policją

Tragedia na Mazowszu. Jechali na bagażniku i zginęli. Koledzy zostawili ich ciała na ulicy

CZYTAJ DALEJ

Nie tylko dzieci są w niebezpieczeństwie

Czas żniw to okres, gdy policja prowadzi szczególną akcję informacyjną skierowaną do wszystkich rolników i ich rodzin. Najważniejszy jej punkt dotyczy niewłączania dzieci do prac w polu przy maszynach rolniczych.

Przykład z Bielską Podlaskiego pokazał jednak, że nie tylko dzieci są w niebezpieczeństwie. - Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi i rozsądku - czytamy w apelu.

 Policja poszła o krok dalej i przedstawiła skrót najważniejszych zasad na okres wzmożonych prac polowych:

  • każdy ciągnik powinien być sprawny technicznie i posiadać aktualne okresowe badania,

  • nie zasłaniajmy w pojeździe świateł i urządzeń sygnalizacyjnych. Wystające części maszyn, które mogą zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, mogą być na czas jazdy zdemontowane lub złożone,

  • nie pozwalajmy osobom małoletnim oraz osobom bez uprawnień, a także pod wpływem alkoholu na kierowanie ciągnikami i maszynami rolniczymi.

Wypadek autobusu na Dolnym Śląsku

Zmasowana akcja śmigłowców LPR. Bus z 26 osobami wbił się w drzewo, w akcji mnóstwo służb

Autobus wbił się w drzewo i niemal połowa pasażerów potrzebowała pomocy medycznej. - Do zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR - podało OSP Pisarzowice, którego druhowie byli obecni na miejscy groźnego wypadku. Do zdarzenia doszło przed godziną 17. Do godziny 21:30 droga nadal pozostaje nieprzejezdna. Zdjęcia mrożą krew w żyłach. To cud, że nikt nie zginął. fot. OSP Pisarzowice

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Przypadkowi ludzie uratowali 4-latkę. Dziecko było zamknięte w samochodzie, okno wybił antyterrorysta

  • Gubernator Kaliningradu zadrwił z Polaków. Z jego ust padły skandaliczne słowa

  • Pożar ścierniska przeniósł się na zboże. Strażacy na pomoc wezwali samoloty

Źródło: goniec.pl, materiały policyjne

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

kremlin.ru Jakub Szymczuk/KPRM

Wiadomości

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

Czytaj więcej >
Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >