Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Podczas sekcji zwłok usuwają ten narząd. Powód jest jeden
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.04.2024 17:31

Podczas sekcji zwłok usuwają ten narząd. Powód jest jeden

trumna
Fot. (zdj. ilustracyjne) Unspalsh.com/panyawat auitpol

Po śmierci wszystkie osoby przechodzące sekcję zwłok tracą jedną część ciała. Prawdę na temat całego procesu zdradził technik, który pracuje w kostnicy. Jego nagranie to odpowiedź na pytanie, co dzieje się z kolczykami osoby zmarłej po śmierci. Gerald Ledford ujawnił tajemnice swojego zawodu.

Pracuje przy sekcjach zwłok, zdradził jeden szczegół

Technik sekcji zwłok prowadzi na TikToku konto, gdzie temat śmierci jest na porządku dziennym. Gerald Ledford bije rekordy popularności, a jego profil obserwowany jest już przez ponad 1,4 miliona ludzi na całym świecie.

Niedawno mężczyzna dostał od obserwatora pytanie dotyczące tego, co dzieje się po śmierci. Wątpliwości nie dotyczyły jednak próby odpowiedzi na pytanie, czy istnieje życie po śmierci, a technicznych kwestii dotyczących pracy ze zwłokami.

Wysłała rodzicom ze szpitala niepokojące SMS-y. Niedługo później 18-latka zmarła

Po śmierci usuwany jest tylko jeden kolczyk, ale nie tylko on

Jeden z internautów śledzących konto technika sekcji zwłok zapytał o to, co dzieje się z kolczykami w ciele zmarłego. Część osób chciałaby, aby ozdoby nie były usuwane podczas sekcji zwłok. Mężczyzna pracujący w kostnicy zdradził, że usuwany jest tylko jeden kolczyk.

ZOBACZ: Matka pokazała uwagę nauczycielki z e-dziennika. “Niedopuszczalne”

Jeśli masz kolczyk w języku, ten nie zostanie z tobą po śmierci. Natomiast kolczyki w uszach, sutkach, brwiach i częściach intymnych zostają - wytłumaczył na nagraniu wykonanym w prosektorium.

Wyznanie dotyczące usuwania języka zmarłym zaintrygowało internautów

Mężczyzna pracujący na co dzień w kostnicy przy sekcjach zwłok wyjaśnił, że każdy zmarły ma usuwany język. Narząd usuwany jest podczas sekcji zwłok z czysto pragmatycznych powodów. Lekarze sprawdzają, czy w gardle zmarłego nie znajdują się ślady leków albo narkotyków. Co więcej, denat mógłby nawet po śmierci wgryzać się w swój język.

ZOBACZ: Nie żyje 11-latka i jej matka. Zginęły przez plamę na drodze?

Myśl, że język będzie usunięty nas przeraża... po śmierci - napisał jeden z zaskoczonych internautów. - Wycinacie wszystkie języki? Co się później z nimi dzieje? - zapytał ktoś inny pod nagraniem z prosektorium.

@big_led73 Reply to @teenie1228 you get to keep all your piercings except the tongue 👅 I take your tongue out #piercing #piercings #bodyjewelry #autopsy #autopsytech ♬ Something Stupid - Percy Faith & His Orchestra

Źródło: gazeta.pl, tiktok.com