Goniec.pl
[II-51]

instagram.com/piotr.gasowski.official

Piotr Gąsowski stanął po stronie Dariusza Szpakowskiego. Skrytykował TVP

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Piotr Gąsowski niespodziewanie zajął stanowisko w sprawie niedawnej decyzji władz TVP w sprawie finału Euro 2020. Aktor stanął w obronie Dariusza Szpakowskiego, który został odsunięty od komentowania meczu kończącego wielki turniej piłkarski. Nie bojąc się użyć niecenzuralnych słów, zasugerował, że legendarny już dziennikarz sportowy został zaszczuty przez internautów.

W mediach społecznościowych Piotra Gąsowskiego często pojawiają się komunikaty, w których aktor odnosi się do aktualnych spraw polityczno-społecznych. Tym razem poruszył temat wpływu mowy nienawiści na wizerunek osób publicznych. Poruszyła go to, co spotkało niedawno Dariusza Szpakowskiego.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Zaginął 8-latek wraz z 6-letnią siostrą. Poszukiwania na całą Polskę

CZYTAJ DALEJ

Po tym, jak doświadczony komentator sportowy został odsunięty od relacjonowania finału Euro 2020, Piotr Gąsowski postanowił opublikować oświadczenie, w którym przypomniał, że to miało być pożegnanie Dariusza Szpakowskiego oraz zwieńczenie jego długiej kariery. Przyznał wprost, że „to jest czystej wody k***stwo”.

Ostry komentarz Piotra Gąsowskiego

Na samym wstępie Piotr Gąsowski zaznaczył, że tym razem jego oświadczenie będzie ostre i emocjonalne. Aktor był oburzony falą hejtu, która zalała Dariusza Szpakowskiego w ostatnim czasie. Nie pogodził się też z tym, że ostatecznie władze TVP odebrały mu możliwość komentowania finałowego meczu Euro 2021.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Prezenter telewizyjny ocenił, że legendarnemu już komentatorowi sportowemu odebrano możliwość zakończenia kariery w taki sposób, na jaki zasłużył. Przypomniał też, że dziennikarz zawsze wypowiadał z ogromnym szacunkiem się o swoich kolegach z pracy i osobach, które nauczyły go zawodu.

– Nie zgadzam się z tym całym sercem i duszą! Zepsuliśmy Darkowi możliwość godnego uwieńczenia kariery, na które z całą pewnością zasłużył! – zagrzmiał aktor.

Na koniec wpisu, który pojawił się na jego Instagramie, podziękował komentatorowi za wiele lat pracy. Wyraził również szacunek wobec osób, które stanęły w obronie Dariusza Szpakowskiego i także skrytykowały decyzję władz Telewizji Polskiej. Oświadczenie poparli między innymi Katarzyna Skrzynecka, Magdalena Steczkowska oraz Czadoman.

Piotr Gąsowski broni Dariusza Szpakowskiego

Sprawa, którą w mediach społecznościowych poruszył Piotr Gąsowski, od kilku dniu prowokuje dyskusje zarówno wśród dziennikarzy, jak i internautów. Choć przez długi czas wielu widzów było pewnych, że to Dariusz Szpakowski skomentuje finał Euro 2020, TVP podjęło inną decyzję.

To Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn relacjonowali to, co działo się na stadionie Wembley w Londynie. Część kibiców sądziła, że mecz Anglii z Włochami będzie ostatnim dużym wydarzeniem sportowym, które Dariusz Szpakowski obejrzy ze stanowiska komentatorskiego i po nim pożegna się z widzami.

Podczas turnieju Euro 2020 w mediach pojawiało się jednak wiele słów krytyki na temat poziomu prezentowanego przez doświadczonego dziennikarza. Internauci zarzucali mu błędy językowe oraz merytoryczne. Momentami krytyka zmieniała się w hejt.

Wreszcie działacze Telewizji Polskiej podjęli decyzję o odsunięciu Dariusza Szpakowskiego od finału turnieju. Dyrektor redakcji sportowej TVP Marek Szkolnikowski oświadczył, że „to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny TVP Sport”. Jak dodał, „ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Profesor Andrzej Horban zabrał głos nt. kolejnego lockdownu. Padła data

  • Nie żyje aktor Jerzy Janeczek

  • Doradca Czarnka o szczegółach nowego planu oświatowego. "Ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Kujawsko-pomorskie: Wypadek z udziałem trzech aut i cysterny. W akcji śmigłowiec LPR

Wiadomości

Kujawsko-pomorskie: Wypadek z udziałem trzech aut i cysterny. W akcji śmigłowiec LPR

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Adam Niedzielski jest pewien, ujawnił fatalne informacje nt. koronawirusa. "Jesteśmy w apogeum"

Czytaj więcej >
Iberion materiały własne

Wiadomości

Wypoczynek w parku krajobrazowym zamienił się w koszmar. Babcia zginęła ratując wnuczkę. Tragedia w Indianie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Zbigniew Ziobro uderza w Unię Europejską. "Ostrzegaliśmy i nie mam z tego powodu satysfakcji"

Czytaj więcej >
"Wkrótce Putin przejdzie na emeryturę". Dmitrij Miedwiediew zdradził nazwisko następcy dyktatora

Wiadomości

"Wkrótce Putin przejdzie na emeryturę". Dmitrij Miedwiediew zdradził nazwisko następcy dyktatora

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Przerażające znalezisko w rzeszowskim hotelu. W jednym z pokoi znaleziono zwłoki mężczyzny

Czytaj więcej >