Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Oprawcy 8-letniego Kamilka otrzymają specjalną ochronę? Ekspert nie ma wątpliwości
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 13.05.2023 11:37

Oprawcy 8-letniego Kamilka otrzymają specjalną ochronę? Ekspert nie ma wątpliwości

Kamilek Dawid i Magdalena B.
KMP w Częstochowie & facebook.com

Polska jest wstrząśnięta śmiercią 8-letniego Kamilka z Częstochowy, który został skatowany przez swojego ojczyma. Dawid B. i Magdalena B wylądowali już w areszcie. W więzieniu nie będą mieli lekko… Dzieciobójców w hierarchii więziennej stawia się najniżej. Według eksperta kryminologii może dojść do samosądu.

Bestialskie czyny Dawida B. Nie żyje 8-letni Kamilek z Częstochowy

W poniedziałek spełnił się najczarniejszy scenariusz ws. 8-letniego Kamilka z Częstochowy. Walczący od kilku tygodni o życie chłopca lekarze przekazali smutne wieści o jego śmierci. Chłopczykowi nie udało się odzyskać zdrowia po tym, jak został skatowany przez ojczyma. Dawid B. miał go bić, przypalać papierosami i kłaść na rozgrzanym piecu. Mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi dożywotnie więzienie.

Nagranie z polskiej komunii bije rekordy popularności. 9-latka zaczarowała swoim głosem

"Będą bici, odizolowani od innych, czeka ich psychiczna izolacja"

Prof. Brunon Hołyst wspomniał o przerażającej rzeczywistości więziennej, która czeka Dawida B. oraz jego żonę. - Będą bici, odizolowani od innych, czeka ich psychiczna izolacja, a nawet poniżenie w postaci wykorzystania seksualnego - tłumaczył w rozmowie z PAP.

Co zaskakujące, według prof. Hołysta na gorsze traktowanie w więzieniu może liczyć Magdalena B. - Więźniarki, tak jak polskie kobiety, są totalne. Jak kochają, to na całego, jak doznają upokorzenia, potrafią nawet zabić. W takich sytuacjach u człowieka odżywają najniższe instynkty - wyjaśniał.

Dawid B. oraz Magdalena B. otrzymają ochronę w więzieniu?

Prof. Hołyst oznajmił, jakie nastroje będą dominować wśród współosadzonych w więzieniu. - Zrobili dziecku krzywdę, a nie ma kary śmierci, więc powinien ktoś ich zabić, bo nie zasługują na życie. Zdaniem ludzi powinni zginąć w więzieniu. Z punktu widzenia humanitarnego jest to niedopuszczalne, ale trzeba zrozumieć psychologię tłumu i ten skumulowany gniew ludzi - mówił w rozmowie z PAP.

Zdaniem mężczyzny dyrekcja więzień, do których trafią ojczym i matka Kamilka, będzie musiała zagwarantować skazanym specjalną ochronę. Kat 8-latka oraz jego żona narażeni są bowiem na samosąd ze strony współosadzonych.

Źródło: PAP