Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nagranie z polskiej komunii bije rekordy popularności. 9-latka zaczarowała swoim głosem
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 11.05.2023 22:47

Nagranie z polskiej komunii bije rekordy popularności. 9-latka zaczarowała swoim głosem

Komunia, śpiew
Skorpions Fotografia - Reklama - Film/Facebook (zrzut ekranu)

W sieci króluje nagranie wykonane podczas jednej z mszy komunijnych. 9-letnia dziewczynka wykonuje na nim polską wersję pięknego “Hallelujah”. Filmik odtworzono już ponad 3,5 miliona razy. Komentujący zachwycają się utalentowaną dziewczynką.

Ten komunijny śpiew bije rekordy popularności. Nagranie stało się hitem

W 2022 roku występ dziewięcioletniej dziewczynki stał się jednym z najczęściej oglądanych nagrań związanych z komunią świętą. Filmik ten obejrzało ponad 3,5 miliona internautów. Blanka, dziewięcioletnia artystka, oczarowała publiczność swoim wykonaniem pieśni "Hallelujah".

W opisie nagrania czytamy, że to "przepiękne podziękowanie dla rodziców podczas uroczystości pierwszej komunii świętej w wykonaniu Blanki przy akompaniamencie Przemysława Hanczarow".

Najbliżsi 8-letniego Kamilka mają ważną prośbę. Nowy komunikat ws. pogrzebu

Internauci są zachwyceni występem 9-latki

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci wychwalali talent 9-latki. “Wszystko pięknie. Niech te piękne słowa pieśni zostaną na długie lata w pamięci wszystkich uczestników tej pięknej uroczystości.”, “Mam ciarki!”, “Przepiękna ta pieśń. Cudowny głos tej dziewczynki oraz pięknie wykonane. Popłakałam się. Mama tej dziewczynki na pewno się wzruszyła i jest dumna z córki.”, “Słucham już piąty raz, coś pięknego. Zdolna dziewczynka i dumni rodzice.”, “Łzy cisną się do oczu.” - to tylko niektóre z wpisów.

Fenomen piosenki "Hallelujah". Nagranie z Polski podbija sieć

Oryginalnie piosenkę "Hallelujah" napisał i wykonał kanadyjski muzyk Leonard Cohen w 1984 roku. Jednakże to cover Jeffa Buckleya z 1994 roku stał się szczególnie popularny i doczekał się wielu kolejnych wersji. 

Piosenka jest bardzo popularna dzięki głębokiemu tekstowi, który odwołuje się do tematów takich jak miłość, tęsknota, wiara, ale także zawód, rozczarowanie i rozstanie. Melodia jest również bardzo emocjonalna i chwytliwa, co sprawia, że łatwo zapada w pamięć słuchaczom.

Fenomen "Hallelujah" polega także na tym, że piosenka ta jest interpretowana na wiele różnych sposobów przez różnych artystów, co pozwala na jej adaptację do różnych stylów muzycznych. Ponadto wielu słuchaczy utożsamia się z przesłaniem piosenki i uważa ją za ważną dla siebie.

Źródło: Skorpions Fotografia - Reklama - Film/Facebook