Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Raper oddał hołd zmarłemu Kamilkowi. Poruszający utwór wzruszył Polaków
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 12.05.2023 20:41

Raper oddał hołd zmarłemu Kamilkowi. Poruszający utwór wzruszył Polaków

Kamil z Częstochowy, raper Stachhu
Stachhu via Goniec.pl, Facebook

Polacy nie mogą dojść do siebie po tym, co stało się z 8-letnim Kamilkiem z Częstochowy. Wielu z nas daje upust swojemu gniewowi, słusznie mieszając z błotem oprawców chłopca i pomstując na instytucje. Jedną z osób, które na swój sposób oddały hołd dziecku, jest raper Stachhu.

 

Polacy są poruszeni śmiercią 8-letniego Kamilka z Częstochowy

Cała Polska żyje skatowaniem 8-letniego Kamilka, który zmarł 8 maja. Kat dziecka, Dawid B., może spodziewać się surowszej kary. Prokurator generalny zapowiedział, że zostanie zmieniona kwalifikacja czynu. - Wydałem polecenie, by zmieniono kwalifikację czynu z usiłowania zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem na zabójstwo ośmiolatka z Częstochowy przez ojczyma. Będziemy dążyć do najsurowszego wymiaru kary dla sprawcy - powiedział kilka dni temu Zbigniew Ziobro.

Od pierwszych dni, gdy Kamilek przebywał w szpitalu, pojawiły się w internecie komentarze domagające się kary śmierci dla oprawcy. Te głosy nasiliły się po ogłoszeniu przez media wiadomości o śmierci 8-letniego chłopca. Niemniej, w naszym systemie prawnym kara śmierci od wielu lat nie funkcjonuje.

Nagranie z polskiej komunii bije rekordy popularności. 9-latka zaczarowała swoim głosem

Każdy ma swoje sposoby na odreagowanie tej tragedii

Profesor Brunon Hołyst został poproszony przez dziennikarzy Radia ZET o skomentowanie wpisów, które coraz częściej pojawiają się w sieci, nawołujących jawnie do linczu lub nawet morderstwa oraz udostępniających wizerunki opiekunów Kamila. - Gniew ludu jest okrutny. Skumulowany powoduje wyjątkowo radykalne i negatywne emocje w stosunku do ojczyma - uznał kryminolog. Jednakże, zdaniem eksperta, takie zachowanie nie jest niczym wyjątkowym i stanowi naturalną reakcję obronną ludzi, którzy w podobnych sytuacjach są kierowani najniższymi instynktami.

- Zrobili dziecku krzywdę, a nie ma kary śmierci , więc powinien ktoś ich zabić, bo nie zasługują na życie. Zdaniem ludzi powinni zginąć w więzieniu. Z punktu widzenia humanitarnego jest to niedopuszczalne, ale trzeba zrozumieć psychologię tłumu i ten skumulowany gniew ludzi  - przekonywał.

Raper nagrał utwór o 8-letnim Kamilku z Częstochowy

Ludzie mają różne mechanizmy obronne i każdy z nas radzi sobie z tą tragiczną sytuacją po swojemu. Pani Anna Sobańska, poetka, pedagożka społeczny i specjalistka z zakresu psychologii z Bydgoszczy, bardzo przejęła się sprawą chłopca i postanowiła napisać wiersz zatytułowany "LIST OD KAMILKA". 

Z kolei raper Stacchu zdecydował się na muzyczne pożegnanie malca. W przejmujący sposób oddał hołd 8-latkowi. Pod nagraniem umieszczonym na naszym facebookowym profilu pojawiły się setki komentarzy. “Cudowne, wstrząsające słowa. Śpij spokojnie Kamilku i wierzymy, że Twoich oprawców dopadnie sprawiedliwość”, “Piękne i prawdziwe, łzy same lecą”, “Kochany dzieciaku przekazujesz ból po śmierci tego bezbronnego dziecka ,cudownie. Dziękuję Ci bardzo za ten wspaniały gest", “Nie lubię polskiego rapu, ale tutaj łzy same lecą” - to tylko niektóre wpisy naszych czytelników.

Źródło: Stacchu via Goniec.pl