Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ochroniarz Roberta Lewandowskiego zawieszony. PZPN wydało komunikat, sprawa trafi do służb
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 12.11.2022 14:22

Ochroniarz Roberta Lewandowskiego zawieszony. PZPN wydało komunikat, sprawa trafi do służb

Ochroniarz Roberta Lewandowskiego zawieszony, PZPN wydało komunikat
Wielechowski S/AGENCJA SE/East News

Ochroniarz Roberta Lewandowskiego zawieszony przez PZPN. Związek opublikował w sobotę komunikat na temat dalszej współpracy z Dominikiem Gruszewskim. - Polski Związek Piłki Nożnej wystąpi do właściwych organów państwowych oraz służb - czytamy w komunikacie. Mężczyzna oskarżany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz bycie członkiem gangu neonazistów.

PZPN zdecydował o przyszłości ochroniarza Roberta Lewandowskiego. Dominik Gruszewski nie będzie towarzyszył polskiej kadrze i kapitanowi drużyny podczas rozpoczynających się Mistrzostw Świata.

Ochroniarz Roberta Lewandowskiego zawieszony

Ochroniarz Roberta Lewandowskiego nie będzie dbał o bezpieczeństwo kluczowego piłkarza polskiej reprezentacji. PZPN poinformował, że współpraca z Dominikiem Gruszeckim zostaje zawieszona.

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że, w związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi Dominika Gruszewskiego, zdecydowano o odsunięciu go od wszelkich aktywności związanych z drużyną narodową - czytamy w sobotnim komunikacie związku.

PZPN chce zbadania doniesień o przestępczej przeszłości ochroniarza Lewandowskiego

W oświadczeniu opublikowanym przez PZPN znaleźć można informację, iż związek będzie chciał wyjaśnić sprawę przeszłości ochroniarza Roberta Lewandowskiego.

- Polski Związek Piłki Nożnej wystąpi do właściwych organów państwowych oraz służb, celem ustalenia wiarygodności, na dzisiaj w żaden sposób niepotwierdzonych i nie zweryfikowanych, doniesień medialnych dotyczących Dominika Gruszewskiego. Do tego czasu nie będzie on brał udziału w działalności reprezentacji Polski w piłce nożnej - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej PZPN.

Podkreślono, iż przygotowania do mistrzostw świata wymagają spokoju oraz odpowiednich warunków, a afera i kontrowersje wokół ochroniarza Roberta Lewandowskiego nie pomagają kadrze.

Ochroniarz Roberta Lewandowskiego zawieszony, PZPN wydało oświadczenie
Ochroniarz Roberta Lewandowskiego zawieszony, PZPN wydało oświadczenie

Faszysta, antysemita i członek gangu miał ochronić Roberta Lewandowskiego?

Niepokojące ustalenia na temat przeszłości Dominika Gruszewskiego ujawniła Wirtualna Polska. Mężczyzna zatrudniony jako ochroniarz Roberta Lewandowskiego miał być związany ze środowiskiem przestępczym.

Dominik Gruszewski miał posługiwać się pseudonimem "Grucha". Szymon Jadczak nagłośnił przeszłość zatrudnionego przez Cezarego Kuleszę mężczyzny. Medialne doniesienia wskazują, że ochroniarz Roberta Lewandowskiego znajduje się pod lupą prokuratury.

Śledczy wskazują, że Dominik G. utożsamiał się z ideologią faszystowską oraz antysemicką. Dodatkowo zdaniem prokuratury ochroniarz Roberta Lewandowskiego był jednym z członków białostockiego gangu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl