Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski zarobił czerwoną kartkę. Sędzia wyrzucił Polaka z boiska, jest nagranie
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 08.11.2022 23:05

Robert Lewandowski zarobił czerwoną kartkę. Zobaczcie, jak brzydko sfaulował
JOSEP LAGO/AFP/East News

Robert Lewandowski po przejściu do FC Barcelony liczył, że rozpocznie nowy rozdział w swojej karierze. Oczekiwania były wysokie i polski napastnik spełniał je w 200%. Niestety, piłkarzowi idzie coraz gorzej, a mecz z Osasuną zaliczy do najgorszych w karierze.

Robert Lewandowski zarobił czerwoną kartkę. Zszedł z boiska po 31. minutach

Robert Lewandowski już w zaledwie 31 minut zebrał dwie żółte kartki i pożegnał się z murawą. Wszystko zaczęło się w jedenastej minucie, gdy otrzymał pierwszą żółtą kartkę, gdy sędzia Jesus Gil Manzano ukarał go po sytuacji w okolicach 30. metra. Lewandowski źle przyjął futbolówkę i chwilę później stracił ją na rzecz rywala, Nacho Vidala. Postanowił szybko to "naprawić", szarpiąc przeciwnika za rękę.

Kolejną żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę zobaczył już w 31. minucie za uderzenie rywala łokciem. Ucierpiał David Garcia, a Lewandowski został przez sędziego odesłany do szatni. Warto przy tym przypomnieć, że to dopiero drugi czerwony kartonik, jaki piłkarz zobaczył w swojej karierze.

- Koszmarne pół godziny Roberta Lewandowskiego. Nie tak to sobie w tym meczu wyobrażał - zauważał komentator Eleven Sports.

Robert Lewandowski zdjęty z boiska. Fatalne wystąpienie Polaka

Polak natomiast nie był w stanie pogodzić się z decyzją arbitra, co doskonale widać na nagraniu. Robert Lewandowski powtarzał "nada, nada", czyli "nic, nic", sugerując sędziemu, że nie było żadnego faulu. Choć piłkarz miał wątpliwości w to, dlaczego został usunięty z murawy, Jesus Gil Manzano był nieugięty.

- Za co? - pytał "Lewy". Decyzja jednak nie została zmieniona i Robert Lewandowski z boiska wyleciał przy stanie 1:0 na korzyść Osasuny. Choć Barcelonie było niezwykle trudno odrobić punkty z przeciwnikiem grającym w przewadze, to już bez polskiego napastnika w 48. minucie Pedri strzelił gola wyrównującego, a w 85. minucie Raphinia ustalił wynik na 1:2, który utrzymał się do końca spotkania.

Barcelona, grając w osłabieniu, dała radę strzelić dwie bramki i zdobyć trzy punkty w wyjazdowym meczu z Osasuną. Warto przy okazji wspomnieć, że niedługo po polskim napastniku czerwoną kartkę otrzymał również... Gerard Pique, który już zakończył swoją piłkarską karierę. Sędzia ukarał byłego obrońcę za niesportowe zachowanie poza boiskiem.

Jak wyglądał faul Roberta Lewandowskiego, za który obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska? Zobaczcie poniżej: