Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nowa metoda oszustów, oferują "pracę". Polacy muszą o tym wiedzieć
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.06.2024 13:03

Nowa metoda oszustów, oferują "pracę". Polacy muszą o tym wiedzieć

policja telefon
Fot. Mazowiecka Policja, Iberion

Mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego straciła 12 tysięcy złotych po tym, jak zgłosiła się do wykonywania drobnych prac. W rzeczywistości pracodawcami 40-latki byli oszuści, dla których kobieta wykonywała zlecenia. Policja zaapelowała o zachowanie czujności, ta metoda naciągaczy jest coraz częstsza. 

Wyłudzają pieniądze nowym sposobem

Oszuści wynajdują coraz to nowsze sposoby, aby wykorzystać nieuwagę swoich ofiar i wzbogacić się kosztem innych. Jak się okazuje, wśród znanych metod na wyłudzanie pieniędzy pokroju ”na wnuczka”, czy ”na policjanta”, coraz częściej można natrafić na oszustwa z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Przed pewnymi ”ofertami pracy” w sieci właśnie ostrzegli policjanci.

Natalia zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Niepokojąca wiadomość

Myślała, że zarabia na recenzjach

Ofiarą tej stosunkowo nowej metody oszustwa padła mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. 40-latka otrzymała zaproszenie do grupy, której członkowie zajmują się recenzowaniem stron internetowych. Tam znalazła ogłoszenie w sprawie wystawiania pozytywnych opinii za pieniądze. Mimo, iż z początku na swoim internetowym koncie szybko zobaczyła zyski, to w ramach kolejnych zadań miała wpłacać na nie swoje własne pieniądze.

Zyski na koncie rosły, ale kwoty do wpłat były również coraz większe. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w pewnym momencie jej konto wirtualne zostało zablokowane – relacjonowali policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego.

ZOBACZ: 4-latek wpadł pod kosiarkę. Trwa dramatyczna walka o jego życie

Uwaga na oszustwo

40-latka zorientowała się, że padła ofiarą naciągaczy dopiero wtedy, gdy ci zażądali od niej kolejnych pieniędzy za odblokowanie konta. Łącznie straciła 12 tysięcy złotych. Policjanci poinformowali o nowej metodzie na wyłudzanie pieniędzy i ponownie zaapelowali o zachowanie szczególnej ostrożności w sieci.

Uważaj, to nowa metoda oszustów! Zachowaj rozsądek i przewiduj, ponieważ przestępcy mogą wykorzystać twoją naiwność oraz chęć szybkiego zysku – napisali.