Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Księżna Kate opuściła Wielką Brytanię? Pałac Kensington wydał oświadczenie
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 14.06.2024 13:49

Księżna Kate opuściła Wielką Brytanię? Pałac Kensington wydał oświadczenie

Księżna Kate
Fot. Rex Features/East News

Zmagająca się z chorobą nowotworową księżna Kate wyjechała z Wielkiej Brytanii? Takie wieści obiegły w ostatnich dniach brytyjskie tabloidy. Do sprawy odniósł się Pałac Kensington.

Księżna Kate opuściła Wielką Brytanię?

Odkąd kilka miesięcy temu księżna Kate oświadczyła, że jest ciężko chora i musi poddać się leczeniu, temat stanu jej zdrowia nie schodzi z pierwszych stron brytyjskich gazet. 

Poddani w Wielkiej Brytanii martwią się o stan zdrowia żony następcy tronu. Tym bardziej że księżna Walii wycofała się życia publicznego i zdani są często jedynie na domysły oraz zdawkowe informacje. Ostatnio prasę obiegła wiadomość, że księżna wyjechała z kraju. 

Pilny komunikat popularnej sieci sklepów. "Nie jedzcie tego mięsa"

Żona księcia Williama leczy się w USA?

Kierunkiem wyjazdu księżnej Kate miały być Stany Zjednoczone, a konkretnie Huston, gdzie żona księcia Williama ma poddawać się leczeniu nowotworu. 

Początek tym przypuszczeniom miał dać post na Reddit oraz film na TikToku. Obydwa szybko zyskały na popularności. Wniosek z nich był jeden: księżna Kate opuściła Wielką Brytanię i wyjechała do USA. Informacje te wzbudziły duży niepokój wśród mieszkańców wyspy.

Oświadczenie Pałacu Kensington

Plotki nasiliły się do tego stopnia, że do sprawy postanowił odnieść się Pałac Kensington. W oficjalnym oświadczeniu przesłanym “The Houston Chronicle” poinformowano, że księżna Kate nie przebywa i nie leczy się  w Centrum Onkologicznym MD Anderson w Teksasie.

Ponadto w rozmowie ze stacją BBC, źródła będące blisko rodziny królewskiej potwierdziły, że księżna nie opuszczała Wielkiej Brytanii i cały czas poddaje się leczeniu na miejscu w kraju.