Goniec.pl > Wiadomości > Niespodziewane informacje o Jacku Jaworku. Prokuratura podjęła decyzję
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 01.06.2023 10:15

Niespodziewane informacje o Jacku Jaworku. Prokuratura podjęła decyzję

Jacek Jaworek
materiały służb

Prokuratura podjęła decyzję ws. śledztwa przeciwko Jackowi Jaworkowi. Co dalej ze sprawą podejrzanego o potrójne morderstwo w Borowcach? Śledczy nie będą na razie prowadzić dalszych działań. Prokuratura wydała specjalny komunikat. Prokurator Tomasz Ozimek podkreśla jednak, że nadal prowadzone będą poszukiwania.

Niespodziewane wiadomości na temat Jacka Jaworka, prokuratura wydała komunikat

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie podjęła niespodziewaną decyzję w sprawie śledztwa przeciwko Jackowi Jaworkowi. Poszukiwany jest on od 10 lipca 2021 r., gdy w jednym z domów we wsi Borowce ujawniono ciała trzech osób.

Wcześniej prokuratura postawiła Jackowi Jaworkowi zarzut pozbawienia życia brata, bratowej oraz ich 17-letniego syna. Poszukiwany miał użyć do tego broni palnej. Od niemal dwóch lat Jacek Jaworek pozostaje nieuchwytny. W czwartek 1 czerwca częstochowska prokuratura wydała ważny komunikat. Wiadomo, co dalej ze sprawą.

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Prokuratura zawiesza śledztwo ws. Jacka Jaworka

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie poinformował, że śledczy oficjalnie wstrzymują dalsze prace nad sprawą Jacka Jaworka. Prokurator Tomasz Ozimek wyjaśnił tę decyzję.

- Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zawiesiła śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi - czytamy w ważnym komunikacie. - W sprawie kontynuowane są czynności poszukiwawcze za podejrzanym ukrywającym się przed organami ścigania - dodał rzecznik częstochowskiej prokuratury.

Kluczowe do podjęcia decyzji o zawieszeniu śledztwa jest fakt, że od 10 lipca 2021 r. Jacek Jaworek pozostaje w nieznanym miejscu. Policja nie była w stanie natrafić na jego trop i doprowadzić podejrzanego przed oblicze sprawiedliwości.

- Z powodu ukrywania się przez podejrzanego Jacka Jaworka przed organami ścigania prokurator wydał postanowienie o zawieszeniu śledztwa. Zawieszenie postępowania oznacza, że w sprawie, z uwagi na zebranie pełnego materiału dowodowego, nie są wykonywane czynności procesowe - wyjaśnił Tomasz Ozimek. To jednak nie koniec sprawy. Prokuratura jasno to podkreśliła.

To nie koniec sprawy Jacka Jaworka, śledczy nadal go szukają

Zawieszenie śledztwa ws. Jacka Jaworka nie kończy jego poszukiwań. Częstochowska prokuratura wyjaśnia, że nadal trwają próby dotarcia do podejrzanego o potrójne morderstwo we wsi Borowce.

- W dalszym ciągu będą jednak kontynuowane intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania podejrzanego, które są prowadzone przez Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.