Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje sierż. sztab. Jakub Opieczyński. Policja potwierdziła okoliczności śmiertelnego wypadku na S8
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 15.07.2022 17:21

Nie żyje sierż. sztab. Jakub Opieczyński. Policja potwierdziła okoliczności śmiertelnego wypadku na S8

28-letni policjant zginął na służbie, ujawniono okoliczności śmiertelnego wypadku na S8
PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News; materiały policyjne

Szczegóły tragicznej śmierci młodego policjanta zostały ujawnione. Polska Policja oficjalnie pożegnała swojego kolegę i potwierdziła nieoficjalne wiadomości na temat śmiertelnego wypadku na drodze ekspresowej S8 niedaleko Pabianic (woj. łódzkie). - Wszyscy będziemy pamiętać go przede wszystkim jako dobrego człowieka - podała Polska Policja.

- Policjant zginął podczas służby - podała w piątek Polska Policja. Sierżant sztabowy Jakub Opieczyński zginął w czwartek, policjanci wezwani do popołudniowego wypadku na S8 byli zdruzgotani, gdy zobaczyli, kto jest ofiarą.

Niecałą dobę później pojawiło się więcej informacji na temat okoliczności śmierci zaledwie 28-letniego policjanta. Potwierdziło się, że prowadził motocykl służbowy. Znane są już pierwsze okoliczności tragicznego zdarzenia.

28-letni policjant zginął na służbie, jechał motocyklem na trasie S8

Policjanci i pogotowie obecni na miejscu wypadku między węzłami Róża i Pabianice Południowe na S8 byli w szoku, gdy zobaczyli, że poszkodowanym jest ich kolega sierż. sztab. Jakub Opieczyński.

28-letni policjant jechał na motocyklu. Początkowo wiadomości o tym, że jest to funkcjonariusz były nieoficjalne. W piątek 15 lipca Polska Policja potwierdziła krążące niedopowiedzenia.

- Policjant pełniący służbę na motocyklu wyprzedzał kolumnę samochodów. W pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną - czytamy w pełnym żalu komunikacie.

Ujawniono okoliczności śmierci 28-letniego policjanta
Ujawniono okoliczności śmierci 28-letniego policjanta

Wiadomo, że koledzy 28-latka podjęli próbę przywrócenia funkcji. Reanimacja nie przyniosła jednak efektów i stwierdzono zgon. W Polskiej Policji żałoba. Podjęto już pierwsze decyzje podkreślające tragiczną śmierć młodego sierż. sztab. Jakuba Opieczyńskiego.

Żałoba w Polskiej Policji

Czarno-białe barwy znaleźć można nie tylko na zdjęciu zmarłego w czwartek 28-letniego policjanta. Cała strona główna Polskiej Policji została pozbawiona barw na znak żałoby po śmierci kolegi ze służby. Przy logo formacji pojawił się czarny kir żałobny.

Strona Polskiej Policji w biało-czarnych barwach po tragicznej śmierci 28-letniego policjanta na służbie
Strona Polskiej Policji w biało-czarnych barwach po tragicznej śmierci 28-letniego policjanta na służbie

Sierż. sztab. Jakub Opieczyński składał policyjną 8 lat wcześniej w wieku zaledwie 20 lat. - Od lat pasjonował się motocyklami. Wszyscy będziemy pamiętać go przede wszystkim jako dobrego człowieka. Pogodnego, uśmiechniętego, policjanta służącego ludziom. Jego tragiczna śmierć jest wielką stratą nie tylko dla najbliższych, ale całego środowiska policyjnego - czytamy we wspomnieniu zmarłego w czwartek policjanta.

Rodzina oraz najbliżsi 28-latka, który zginął na służbie, otrzymali specjalne kondolencje. "Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk., Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin w imieniu policjantów i pracowników Policji, łódzkiego garnizonu Policji, rodzinie i bliskim zmarłego składają najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl