Goniec.pl > Wiadomości > Niebywałe, co znajduje się w sklepie Tadeusza Rydzyka. Cena może zaskoczyć
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 16.11.2023 13:03

Niebywałe, co znajduje się w sklepie Tadeusza Rydzyka. Cena może zaskoczyć

Tadeusz Rydzyk
ALEX MARCINKOWSKI/East News

Internetowa księgarnia o. Tadeusz Rydzyka właśnie wypuściła na rynek nową propozycję książkową. To pozycja nie byle jaka, bowiem traktująca o życiu samego o. Tadeusza Rydzyka, a dokładniej obszerny wywiad-rzeka z redemptorystą. Autorzy rozmowy przekonują, że to “opowieść o tym, jak mały kamyk pociągnął za sobą lawinę”. Cena niejednego może zaskoczyć.

Wszystkie biznesy o. Tadeusza Rydzyka

Ojciec Tadeusz Rydzyk od lat z powodzeniem prowadzi swoje liczne przedsięwzięcia i biznesy, a od kiedy do władzy doszło PiS, na biedę już szczególnie nie może narzekać.

Redemptorysta ma w swoim dorobku m.in. założenie katolickiej uczelni, która od tego roku kształcić ma także medyków, budowę muzeum Pamięć i Tożsamość, a także stworzenie prawdziwego medialnego imperium, w którego skład wchodzą Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Prawdziwym oczkiem w głowie toruńskiego zakonnika jest jednak fundacja Lux Veritatis, bez której nie byłoby innych jego dzieł i która to także stanowi niemałe źródło dochodu. Co prawda w minionym roku darowizny na rzecz organizacji spadły, ale o. Rydzyk nie zraża się tym i liczy na powrót tłustych czasów.

Pomóc w tym ma m.in. najnowsza pozycja proponowana przez internetowy sklep fundacji. To książka, zapowiadana jako “wyjątkowy, niezwykle szczery i odważny wywiad-rzeka z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem".

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Redemptorysta proponuje czytelnikom wywiad-rzekę

Najnowsza propozycja księgarni należącej do fundacji Lux Veritatis opowiadać ma o początkach katolickiej rozgłośni Trwam, a także nieznanych wcześniej przygodach zakonnika - spotkaniach z papieżami, relacjach z księżmi biskupami i politykami. - O palących problemach współczesności i o nadziei, bo Pan Bóg żyje, działa i zwycięża - tłumaczą autorzy dzieła.

Rozmowę z o. Rydzykiem przeprowadzili redaktorzy “Naszego Dziennika” Małgorzata Rutkowska i Dariusz Pogorzelski. O swojej książce mówią, że to “opowieść o tym, jak mały kamyk pociągnął za sobą lawinę”.

ZOBACZ: Zbierają się czarne chmury nad ojcem Rydzykiem. Jest konkretna deklaracja: “Nie będzie dostawał grubych milionów”

- Rozgłośnia katolicka w Toruniu stała się nie tylko centrum ewangelizacji o zasięgu światowym, ale i źródłem umocnienia dla Kościoła oraz ratunku dla Polski - podano w opisie pozycji, za którą Lux Veritatis życzy sobie 42 zł plus koszty wysyłki.

Zakonnik znów zaapelował o datki

Oczywiście, o. Tadeusz Rydzyk nie byłby sobą, gdyby przy okazji wywiadu nie zaapelował do swoich wiernych czytelników i słuchaczy, żaląc się jednocześnie na swój marny los. Redemptorysta po raz kolejny wykorzystał okazję do poproszenia o pomoc finansową, strasząc nawet upadkiem swojego radia.

ZOBACZ: Tadeusz Rydzyk uczy, jak być dobrym małżeństwem. Pieniądze dostał od rządu

- Wiemy, ze teraz nie możemy zmarnować szansy. Chcielibyśmy czynić jeszcze więcej, ale do tego potrzeba ludzi, środków. Czynimy tyle, na ile nas stać. Myślę, że u Pana Boga liczą się nasze pragnienia i wysiłki - czytamy.

Źródło: o2.pl