Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Tadeusz Rydzyk uczy, jak być dobrym małżeństwem. Pieniądze dostał od rządu
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 09.11.2023 18:29

Tadeusz Rydzyk uczy, jak być dobrym małżeństwem. Pieniądze dostał od rządu

Tadeusz Rydzyk
Jakub Kaminski/East News

Kolejny szeroki strumień pieniędzy popłynął z rządu do imperium o. Tadeusza Rydzyka. Tym razem redemptorysta otrzymał 450 tys. zł z resortu rodziny i polityki społecznej, któremu mocno przypaść miała do gustu wizja stworzenia cyklu poradników dla młodych małżeństw. Pomysłodawcy są przekonani, że inicjatywa odniesie sukces i przyciągnie prze telewizory ponad 550 tys. chętnych widzów, czyli tyle co ostatni mecz Real Madryt-FC Barcelona. To śmiałe założenia, biorąc pod uwagę fakt, że widownia TV Trwam systematycznie spada.

Kolejne rządowe środki dla o. Tadeusza Rydzyka

Do szczegółów projektu dotarli dziennikarze Wirtualnej Polski, którzy odkryli, że ministerstwo Marleny Maląg ofiarowało Tadeuszowi Rydzykowi 450 tys. złotych z programu “Po pierwsze Rodzina!”.

Cała pula środków wyniosła aż 17 mln zł, którymi wsparto pomysły przeróżnych organizacji uznających trwałe małżeństwo kobiety i mężczyzny “za dobro społeczne” i "integrujących społeczność lokalną we wspólnych działaniach na rzecz rodziny".

Fundacja Lux Veritatis za cel powzięła sobie stworzenie cyklu 10 audycji skierowanych do młodych, planujących małżeństwo i rodzicielstwo, ale też niezdecydowanych, poszukujących fachowej wiedzy.

- Celem cyklu jest stworzenie pozytywnego wizerunku małżeństwa, jakim jest związek kobiety i mężczyzny oraz przekazanie odbiorcom wiedzy, konkretnych wskazówek i podpowiedzi dotyczących dorosłości, odpowiedzialności, rodziny, małżeństwa i macierzyństwa, ojcostwa i rodzicielstwa - wskazano.

Grzegorz Borys nie żyje. To ona zidentyfikowała ciało, ujawniono kulisy

Poradniki w TV Trwam jak mecze El Clasico?

WP podaje, że telewizja o. Rydzyka chce m.in. uczyć, jak dzielić zadania między małżonków (uwzględniając również ich płeć), czy też jak rozwiązywać konflikty oraz celebrować ważne z punktu widzenia zakładania rodziny ceremonie. Każdy z epizodów trwać ma około 15 minut i zapowiedziany będzie specjalnie zrealizowanym zwiastunem. 

Medialne imperium o. Tadeusza Rydzyka jednocześnie jest przekonane o tym, że projekt będzie prawdziwym przebojem i wskazuje, że chętnych do obejrzenia małżeńskich poradników może być nawet ponad 550 tys. widzów.

ZOBACZ: Tadeusz Rydzyk zdradził, ile wydaje miesięcznie. Zwrócił się o pomoc do wiernych

Takie śmiałe wyliczenia mogą zaskakiwać, biorąc pod uwagę, że TV Trwam notuje w ostatnim czasie spadek oglądalności (spadek o 20 proc. w całym 2022 roku) i jest rzadziej wybierana niż chociażby TVP ABC. Dziennikarze WP wskazują ponadto, że gdyby prognozy fundacji Lux Veritatis się sprawdziły, oznaczałoby to, że poradniki są równie atrakcyjną opcją jak słynne El Clasico.

Bezcenne porady w TV Trwam

Zaznaczmy też, że pierwsze odcinki poradników już można było zobaczyć na antenie TV Trwam pod nazwą “Jak wygrać małżeństwo”. W jednym z nich poruszono np. temat oszczędzania nie będąc jednocześnie skąpym.

- W 2011 r. naszą rodzinę dotknął dość poważny kryzys, kryzys finansowy. Jak do tego doszło? Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że przyczyną kłopotów, w jakie się wpakowaliśmy, była… nieznajomość Pisma Świętego i nauki, którą niesie ze sobą właśnie w kwestii finansów… - przekonywali w audycji Joanna i Sławomir Sidorkowie prowadzący katolicki blog finansowy "7xWięcej".

ZOBACZ: Księża nie wierzą, co 24-latka zrobiła w kościele. Zgorszeni na nowo poświęcili ołtarz

W innym z epizodów z kolei Marta i Daniel Chmielewscy uczyli, jak wychowywać wierzące dzieci. - Jako rodzice często skupiamy się na cielesnym wychowaniu dzieci: zorganizowaniu dodatkowych zajęć, zapewnieniu dobrego pożywienia i ubrań. Zapominamy jednak o tym, że nasze podstawowe zadanie, to przede wszystkim wychować ich nieśmiertelne dusze - brzmiała porada.

Źródło: WP