Goniec.pl

goniec.pl

Nie żyje Juan Joya Borja, gwiazda internetu. Przegrał z ciężką chorobą

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Nie żyje Juan Joya Borja, aktor i komik szerzej znany pod pseudonimem „El Risitas”. Hiszpański gwiazdor największą popularność zawdzięcza serii memów, które powstały w oparciu o nagranie z jego wywiadu telewizyjnego w programie „Ratones coloraos” z 2007 roku.

Nie żyje Juan Joya Borja 

Wiadomości o śmierci hiszpańskiego komika zasmuciły internautów na całym świecie. Juan Joya Borja zyskał ogromną popularność w 2015 roku, gdy w sieci słynny stał się fragment jego wywiadu telewizyjnego z 2007 roku.

W trakcie rozmowy z prowadzącym program „Ratones coloraos” komik opowiada zabawną historię, przy której ciężko mu zachować powagę. Juan Joya Borja wspominał wówczas swoją pracę jako pomocnik kuchenny i opowiadał o tym, że pewnego dnia otrzymał polecenie wyczyszczenia patelni. 

Nagranie śmiejącego się hiszpańskiego komika stało się szablonem do wielu zabawnych filmików oraz memów w sieci. Przerobione filmy biły rekordy popularności, a w sieci nie brakuje wideo, do których kreatywni internauci podłożyli napisy opowiadające zmyślone i nieprawdopodobne historie, które swoim przezabawnym śmiechem ilustruje Juan Joya Borja.

Komik przyszedł na świat 5 kwietnia 1956 roku w Sewilli w Hiszpanii. W trakcie swojego życia próbował swoich sił w różnych zawodach, był m.in. kucharzem i budowlańcem. W telewizji zadebiutował w 2000 roku w programie Jesúsa Quintero pt. „El Vagamundo”.

Jego charakterystyczny śmiech sprawił, że komik szybko stał się rozpoznawalny w całej Hiszpanii. Juan Joya Borja zyskał przydomek „El Risitas”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Chichot”. W 2005 roku komik wystąpił w filmie „Torrente 3: El protector”.

Dzięki miedzynarodowej sławie, którą zyskał w internecie, hiszpański komik wziął udział m.in. w fińskiej reklamie. Niestety, jakiś czas temu gwiazdor zaczął zmagać się z poważną chorobą, a we wrześniu 2020 roku Juan Joya Borja trafił do Hospital de la Caridad, gdzie lekarze ze względów zdrowotnych podjęli decyzję o amputacji jego nogi.

Choroba nie odpuszczała, a 28 kwietnia 2021 roku gwiazdor został pilnie przeniesiony z Hospital de la Caridad do Hospital Universitario Virgen del Rocío. Juan Joya Borja zmarł jeszcze tego samego dnia.

Komik w chwili odejścia miał 65 lat, a informacje o jego zgonie szybko obiegły świat. Wielu internautów oddało mu cześć, zamieszczając ciepłe słowa pod nagraniami z jego udziałem, które krążą po sieci.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Katarzyna Dowbor powiedziała, że nie wyremontuje im domu. Zamiast tego zaadaptowano stodołę

  • Maryla Rodowicz otrzyma wyższą emeryturę? Pomysł rządu skrytykowany przez ekspertów

  • Mama dała córce imię, jak nazwa pewnego popularnego sklepu. W sieci trwa ostra dyskusja

Źródło: Interia/Wikipedia/YouTube

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka, wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Wymowne słowa obiegły sieć. "Nie wierzę, że..."
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]