Nie żyje ​Juan Joya Borja Żródło: YouTube.com SaruWaza

Nie żyje Juan Joya Borja, gwiazda internetu. Przegrał z ciężką chorobą

30 Kwiecień 2021 Monika MajkoMonika Majko

Światowe media obiegły wyjątkowo smutne informacje. Nie żyje Juan Joya Borja, znany hiszpański komik, który w ostatnich latach stał się bohaterem serii popularnych w sieci filmików i memów. Gwiazdor miał 65 lat.

Nie żyje Juan Joya Borja, aktor i komik szerzej znany pod pseudonimem „El Risitas”. Hiszpański gwiazdor największą popularność zawdzięcza serii memów, które powstały w oparciu o nagranie z jego wywiadu telewizyjnego w programie „Ratones coloraos” z 2007 roku.

Nie żyje Juan Joya Borja

Wiadomości o śmierci hiszpańskiego komika zasmuciły internautów na całym świecie. Juan Joya Borja zyskał ogromną popularność w 2015 roku, gdy w sieci słynny stał się fragment jego wywiadu telewizyjnego z 2007 roku.

W trakcie rozmowy z prowadzącym program „Ratones coloraos” komik opowiada zabawną historię, przy której ciężko mu zachować powagę. Juan Joya Borja wspominał wówczas swoją pracę jako pomocnik kuchenny i opowiadał o tym, że pewnego dnia otrzymał polecenie wyczyszczenia patelni.

Nagranie śmiejącego się hiszpańskiego komika stało się szablonem do wielu zabawnych filmików oraz memów w sieci. Przerobione filmy biły rekordy popularności, a w sieci nie brakuje wideo, do których kreatywni internauci podłożyli napisy opowiadające zmyślone i nieprawdopodobne historie, które swoim przezabawnym śmiechem ilustruje Juan Joya Borja.

Nagła wiadomość ws. chorego na nowotwór Tadeusza Cymańskiego. Trafił na stół operacyjnyNagła wiadomość ws. chorego na nowotwór Tadeusza Cymańskiego. Trafił na stół operacyjnyCzytaj dalej

Komik przyszedł na świat 5 kwietnia 1956 roku w Sewilli w Hiszpanii. W trakcie swojego życia próbował swoich sił w różnych zawodach, był m.in. kucharzem i budowlańcem. W telewizji zadebiutował w 2000 roku w programie Jesúsa Quintero pt. „El Vagamundo”.

Jego charakterystyczny śmiech sprawił, że komik szybko stał się rozpoznawalny w całej Hiszpanii. Juan Joya Borja zyskał przydomek „El Risitas”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Chichot”. W 2005 roku komik wystąpił w filmie „Torrente 3: El protector”.

Dzięki miedzynarodowej sławie, którą zyskał w internecie, hiszpański komik wziął udział m.in. w fińskiej reklamie. Niestety, jakiś czas temu gwiazdor zaczął zmagać się z poważną chorobą, a we wrześniu 2020 roku Juan Joya Borja trafił do Hospital de la Caridad, gdzie lekarze ze względów zdrowotnych podjęli decyzję o amputacji jego nogi.

Choroba nie odpuszczała, a 28 kwietnia 2021 roku gwiazdor został pilnie przeniesiony z Hospital de la Caridad do Hospital Universitario Virgen del Rocío. Juan Joya Borja zmarł jeszcze tego samego dnia.

Komik w chwili odejścia miał 65 lat, a informacje o jego zgonie szybko obiegły świat. Wielu internautów oddało mu cześć, zamieszczając ciepłe słowa pod nagraniami z jego udziałem, które krążą po sieci.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia/Wikipedia/YouTube

Następny artykuł