Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie chciała oddać dzieci, więc zabiła je i siebie. Tragedia w Rudniku
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 14.10.2021 17:25

Nie chciała oddać dzieci, więc zabiła je i siebie. Tragedia w Rudniku

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
BEATA OLEJARKA/AGENCJA SE/East News

Dramat na Podkarpaciu poruszył całą Polskę. 41-letnia Magdalena V. odebrała życie dwójce swoich małych dzieci, a potem popełniła samobójstwo. Teraz służby prowadzą śledztwo w sprawie tragedii. Czy jest możliwe, że ktoś nie dopełnił obowiązków i tym samym przyczynił się do tego dramatu?

Tragedia na Podkarpaciu. Matka zabiła dzieci i siebie

Do tej niewyobrażalnej tragedii doszło w marcu niedaleko Rudnika nad Sanem w województwie podkarpackim. Ojciec przyjechał z nakazem sądowym w celu ich odebrania, jednak matka nie chciała o tym słyszeć. Zamknęła się z dziećmi w łazience, a następnie zabiła je i siebie.

Zanim do tego doszło, do domu należącego do rodziców Magdaleny V. w Chałupkach pod Rudnikiem przyjechał kurator w celu odbierania dzieci i przekazania pod opiekę ojcu. Wtedy mężczyzna czekał pod domem teściów wraz policja. Gdy usłyszeli dźwięki szarpaniny, wyważono zamek, jednak było już za późno.

- W łazience znaleziono ciała matki i dzieci. Wszyscy mieli rany kłute okolic klatki piersiowej. Wezwano pogotowie, podjęto reanimację, ale ich życia nie udało się uratować - relacjonował cytowany przez o2.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Czy można było tego uniknąć?

W wyniku tej przerażającej zbrodni zginęli 41-letnia matka, a także 4-letni syn i 6-letnia córka. Jak podaje fakt.pl, ze względu na śmierć Magdaleny V. prokuratura zdecydowała się na umorzenie śledztwa.

Jednak w sprawie pojawia się wątek niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy policji i kuratora sądowego. Jak przypomina portal o2.pl, policjanci na prośbę kuratora nie weszli do domu i nie uczestniczyli przy wykonywaniu czynności odbierania dzieci. Śledztwo w tej sprawie trwa.

 Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: o2.pl

Tagi: