Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Migranci przenieśli obozowisko na przejście graniczne Kuźnica-Bruzgi
Monika Majko
Monika Majko 15.11.2021 21:24

Migranci przenieśli obozowisko na przejście graniczne Kuźnica-Bruzgi

migranci granica
twitter.com/StZaryn

Rzecznik ministra-koordynatora Służb Specjalnych opublikował w sieci najnowsze zdjęcia z granicy polsko-białoruskiej. Stanisław Żaryn poinformował, że migranci rozbili nowy obóz na przejściu granicznym Kuźnica-Bruzgi.

Duża grupa migrantów koczujących na granicy polsko-białoruskiej opuściła dotychczasowy obóz w rejonie Kuźnicy Białostockiej i przeniosła się na pobliskie przejście graniczne. W sieci pojawiły się zdjęcia z nowego koczowiska, którego pilnują funkcjonariusze białoruskich służb.

- Migranci rozbili namioty. Pod okiem białoruskich służb powstało nowe koczowisko - poinformował Stanisław Żaryn na swoim Twitterze.

Grupa migrantów przeniosła swój obóz na przejście graniczne

Przejścia pilnują Strażnicy Graniczni wraz z policjantami i żołnierzami. Jak informowaliśmy wcześniej, do obszaru przygranicznego docierają kolejne kolumny gotowych do akcji funkcjonariuszy, którzy szykują się do odparcia kolejnej masowej próby sforsowania granicy.

- Polscy żołnierze, funkcjonariusze i strażacy wspólnie na straży nienaruszalności granic! Jesteśmy tu dla bezpieczeństwa nas wszystkich - przekazali na Twitterze przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na zdjęciach udostępnionych w sieci przez rzecznika Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych widać, że migranci rozbijają namioty w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia granicznego Kuźnica-Bruzgi. - Liczą na to, że Białorusini pozwolą przynajmniej niektórym wejść do budynków przygranicznych. Przynajmniej tak piszą na swoich komunikatorach - przekonywał jeden z internautów, którzy skomentowali materiały opublikowane przez Stanisława Żaryna.

Na granicy polsko-białoruskiej ma powstać zapora

Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji oraz przewodniczący Zespołu ds. przygotowania i realizacji zabezpieczenia granicy państwowej, poinformował dzisiaj, że budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej ma rozpocząć się już w grudniu i ma powstać do końca pierwszego półrocza 2022 roku. - Zapora powstanie na długości ponad 180 km wzdłuż granicy z Białorusią. Będzie mierzyła 5,5 metra wysokości: 5 metrów to stalowe słupy, zwieńczone półmetrowym zwojem z drutu tak, aby nie można było przejść na druga stronę. Zastosowane zostaną także nowoczesne, elektroniczne metody zarządzania granicą (czujniki ruchu wzdłuż całej granicy, kamery) - przekazano na rządowej stronie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl Źródło: Twitter/GOV