Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Policjant ujawnia, co dzieje się na granicy
Monika Majko
Monika Majko 15.11.2021 18:12

Policjant ujawnia, co dzieje się na granicy

51678710296 6792e9a4fb o
www.flickr.com/premierrp

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej wciąż się zaostrza. Jak donoszą krajowe służby, koczujący na granicy migranci opuścili swój obóz niedaleko Kuźnicy Białostockiej i przenieśli się w rejon przejścia granicznego.

O tym, co dzieje się obecnie na naszej wschodniej granicy, opowiedział redakcji portalu wp.pl rzecznik prasowy podlaskiej policji podinsp. Tomasz Krupa. Z relacji funkcjonariusza wynika, że grupa migrantów zwinęła swoje namioty i obecnie okupuje przejście graniczne po stronie Białorusi.

W obozie nikt nie został - zaznaczył podinsp. Krupa.

Migranci przenieśli się w rejon przejścia granicznego

Rzecznik podlaskiej policji przekazał dziennikarzom, że tuż przy przejściu granicznym z Polską tłoczą się kobiety z dziećmi. Za nimi znajdują się mężczyźni, a na końcu stoją uzbrojeni funkcjonariusze służb białoruskich.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Na pierwszej linii, tuż przy granicy z Polską, siedzą kobiety z dziećmi. Dalej są mężczyźni. Z tyłu stoją uzbrojeni funkcjonariusze służb białoruskich. Zdaniem podinsp. Tomasza Krupy, białoruscy mundurowi prawdopodobnie nie pozwalają migrantom odstąpić od granicy.

Z polskiej strony przejścia granicznego pilnują funkcjonariusze krajowej Straży Graniczne, a także policji. Pomagają im również żołnierze. Rzecznik podlaskiej policji zapewnił, że służby są przygotowane na różne scenariusze.

Naszym zadaniem jest niedopuszczenie do tego, aby doszło do nielegalnego wkroczenia do naszego kraju - przekazał podinsp. Krupa.

Podinsp. Tomasz Krupa zaznaczył, że "nikt nie zdradza taktyki przed rozpoczęciem działań". Przedstawiciel podlaskiej policji podkreślił także, że w rejonie przygranicznym wciąż obowiązuje stan wyjątkowy.

Jak ostatnio tu jeździłem, nie spotkałem człowieka, który w jakikolwiek sposób wyrażałby się bez uznania dla ciężkiej pracy mundurowych na granicy - dodał policyjny rzecznik z Podlasia.

Kryzys na granicy trwa już od wielu tygodni

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej trwa już od wielu tygodni. Na początku listopada br. doszło do próby siłowego sforsowania granicy przez dużą grupę migrantów, którzy następnie rozbili obóz w okolicy Kuźnicy Białostockiej.

Szturm został powstrzymany przez polskie służby, jednak na granicy wciąż znajdują się duże grupy migrantów, które regularnie próbują nielegalnie przedostać się na teren Polski. W poniedziałek rzecznik Kremla zadeklarował chęć pośredniczenia przez Rosję w negocjacjach w sprawie rozwiązania kryzysu migracyjnego granicach Białorusi i Unii Europejskiej. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl Źródło: WP