Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mężczyzna wypadł z trzeciego piętra, w akcji śmigłowiec LPR. Potem zaczęły się kolejne problemy
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 23.06.2024 17:39

Mężczyzna wypadł z trzeciego piętra, w akcji śmigłowiec LPR. Potem zaczęły się kolejne problemy

śmigłowiec lpr
Fot. OSP Sobótka Zachodnia (zdj. ilustracyjne)

Dramatyczne sceny w Krapkowicach (woj. opolskie). W niedzielę na jedno z osiedli przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Służby otrzymały bowiem informację o mężczyźnie, który wypadł z okna znajdującego się na trzecim piętrze. Wkrótce okazało się, że ta akcja będzie dla ratowników wyjątkowo trudna.

Krapkowice. Mężczyzna wypadł z okna

Do zdarzenia doszło w niedzielę (23 czerwca) w miejscowości Krapkowice. O godzinie 9.40 służby otrzymały informację o mężczyźnie, który wypadł z okna na trzecim piątrze jednego z bloków. Na osiedlu 1000-lecia wkrótce zaroiło się od ratowników, którzy ruszyli na pomoc ciężko rannemu 42-latkowi.

Dantejskie sceny w polskim mieście. Zaatakował przechodnia mieczem, ofiara walczy o życie

Dramatyczna akcja służb. Wezwano śmigłowiec LPR

Ratownicy stwierdzili, że obrażenia kończyn dolnych mężczyzny są na tyle poważne, ze powinien jak najszybciej trafić do szpitala. Liczyła się każda chwila, na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Helikopter błyskawicznie znalazł się na okolicznym parkingu, jednak wkrótce okazało się, że ich akcja będzie wyjątkowo trudna. Maszyna nie mogła wznieść się w powietrze.

ZOBACZ: Porażające zdjęcia zniszczeń po nawałnicach. Wiele osób nadal nie ma prądu

Awaria śmigłowca LPR

Śmigłowiec LPR końcowo nie zabrał ze sobą rannego 42-latka. Zrobili to ratownicy z karetki, którzy przewieźli mężczyznę do szpitala w Opolu. Policja prowadzi obecnie czynności, które mają wyjaśnić okoliczności wypadku.  Uziemiony helikopter oczekuje obecnie na serwis, na ten moment nie wiadomo, czego dotyczy usterka.