Goniec.pl
Pilne spotkanie Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej

Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński na pilnym spotkaniu na Nowogrodzkiej. Rzecznik rządu potwierdza

21 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Pilne spotkanie Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej. Informacje na temat spotkania premiera i wicepremiera ds. bezpieczeństwa przekazał Piotr Müller.

PAP informuje, że w poniedzałek późnym wieczorem Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński spotkali się w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej. Powodem odezwa Władimira Putina do narodu.

Bai Xueqi/Xinhua News/East News

Orędzie Władimira Putina. Kilkukrotnie wspomniał o Polsce

CZYTAJ DALEJ

PAP: premier i prezes PiS na Nowogrodzkiej, tematem Ukraina

Wiadomości o pilnym spotkaniu Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera ds. bezpieczeństwa, Jarosława Kaczyńskiego przekazał przez Polską Agencję Prasową rzecznik rządu.

- Trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie sytuacji, która ma miejsce w Rosji - przekazał Piotr Müller.

Pierwsze działania, spotkanie nie tylko na Nowogrodzkiej

- W najbliższych godzinach wszystkie służby będą podejmowały dalsze działania. Będziemy o nich informować - dodał rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego.

Wcześniej premier zadecydował o konieczności podniesienia stopnia alarmowego na terenie całego kraju z poziomu pierwszego Alfa-CRP do poziomu trzeciego Charlie-CRP. Piotr Müller przekazał, że "przed chwilą" przewodniczący Rady Europejskiej otrzymał formalne pismo o zwołanie szczytu Unii Europejskiej.

Niepokojące orędzie Władimira Putina

W poniedziałek wieczorem Władimir Putin postanowił wygłosić orędzie, które wywołało reakcję wszystkich polityków Europy i Stanów Zjednoczonych. W czasie odezwy do narodu prezydent Rosji insynuował, że Ukraina nie jest niezależnym państwem, a jedynie częścią Federacji Rosyjskiej.

Co więcej, Władimir Putin ogłosił, że przychyla się do apelu o uznanie suwerenności Donieckiej Republiki Ludowej oraz Ługańskiej Republiki Ludowej. Zanim Mateusz Morawiecki pojawił się na Nowogrodzkiej, by omówić sytuację z wicepremierem ds. bezpieczeństwa w sieci pojawiło się jednoznaczne stanowisko szefa polskiego rządu.

AFP PHOTO / RUSSIAN DEFENCE MINISTRY, Bai Xueqi/Xinhua News/East News

Władimir Putin wydał rozkaz. Rosyjskie wojsko ma "zapewnić pokój"

CZYTAJ DALEJ

- Decyzja o uznaniu samozwańczych „republik” to ostateczne odrzucenie dialogu i rażące naruszenie prawa międzynarodowego. To akt agresji przeciwko Ukrainie, który musi spotkać się z jednoznaczną odpowiedzią w postaci niezwłocznych sankcji - napisał na Twitterze premier.

Mateusz Morawiecki dodał, że tylko sankcje oraz jednoznaczne sprzeciwienie się Władimirowi Putinowi jest "językiem jaki może zrozumieć". - Wzywam do zwołania pilnego posiedzenia Rady Europejskiej w tej sprawie - dodał szef Rady Ministrów.

czestochowa.policja.gov.pl

Policja właśnie ujawniła szczegóły na temat ciała spod Częstochowy. Tylko dla osób o mocnych nerwach

Policja podała nowe informacje na temat poszukiwań matki i córki z Częstochowy. - Dzisiaj, podczas poszukiwań zaginionych Aleksandry W. oraz jej 15-letniej córki, policjanci odnaleźli ciało najprawdopodobniej jednej z zaginionych - podała Policja Śląska.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: pap

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Zaginiony Bartosz, Zaginiony z Wrocławia, nie żyje, policja, sygnał, kogut policyjny

Wiadomości

24-letni Bartosz nie żyje. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Czytaj więcej >

Wiadomości

500 plus i 300 plus trafią do kieszeni seniorów? Jest jeden warunek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjanci wykryli u niego 1,5 promila alkoholu. Kierowca autobusu schwytany przez policjantów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjant z Zawiercia, który zginął w wypadku był pijany. Zadziwiające wyniki badań

Czytaj więcej >
Iberion materiały własne

Wiadomości

Zaginiony Łukasz z Białegostoku nie żyje. Miał 31 lat

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niesamowity wyczyn na drodze. 20-latek stracił prawo jazdy w mgnieniu oka

Czytaj więcej >