Goniec.pl
Częstochowa: policja znalazła w lesie dwa ciała

materiały policyjne

Częstochowa: Są pierwsze szczegóły ws. miejsca, gdzie odnaleźli zakopane ciała

21 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Śledczy w lesie w rejonie Romanowa znaleźli ciała dwóch kobiet oraz szczątki psa. Wszystko wskazuje na to, że są to zwłoki poszukiwanej od 11 lutego 45-letniej matki i jej 15-letniej córki. Podkomisarz Sabina Chyra-Giereś ujawniła szczegóły dotyczące miejsca, gdzie znaleziono zwłoki.

Nieoficjalne informacje o znalezieniu ciała w lesie nieopodal Romanowa, jako pierwsze przekazało RMF FM. W rozmowie z goniec.pl rzeczniczka częstochowskiej początkowo policji nie chciała potwierdzić medialnych doniesień.

czestochowa.policja.gov.pl

Zaginięcie Aleksandry i Oliwii Wieczorek. Ekspert z dziedziny kryminalistyki komentuje sprawę

CZYTAJ DALEJ

Niedługo potem policja i prokuratura zwołały specjalną konferencję. Potwierdzono odnalezienie ciała kobiety. Później przeczesujące tereny leśne służby wskazały, że znaleziono kolejne zwłoki. Obok nich ukryte zostały również szczątki psa.

Częstochowa: znaleziono dwa ciała, to prawdopobonie poszukiwane matka z córką

Aleksandry i jej 15-letniej córki Oliwii szukała cała Polska. Potwierdził się jednak najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Jak poinformowała Policja Śląska, tylko w poniedziałek 21 lutego w poszukiwaniach zaginionych "120 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie".

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Funkcjonariuszy wspierali krymialni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, straż pożarna, przewodnicy psów z Wrocławia, policjanci z komendy głównej, katowicki oddział prewencji oraz pododdział funkcjonariuszy z Częstochowy.

Na Facebooku pojawiło się nagranie z przeczesywania lasu, gdzie ujawniono zwłoki dwóch osób. Widać na nim, jak policjanci stojący obok siebie w bardzo małych odstępach krok po kroku poruszają się w stronę linii drzew.

W ich rękach znajdują się narzędzia, którymi uderzają w ziemię. Ma to pomóc w ujawnieniu zakopanych zwłok. Wysiłki policjantów przyniosły efekty. - Podczas poszukiwań zaginionych Aleksandry W. oraz jej 15-letniej córki Oliwii, policjanci uczestniczący w działaniach odnaleźli zwłoki, najpierw jednej kobiety oraz psa, a po niespełna dwóch godzinach drugiej - czytamy w specjalnym komunikacie. Znane są pierwsze szczegóły ukrycia ciał.

Poznaj szczegóły tej sprawy. Zobacz naszą galerię:

czestochowa.policja.gov.pl

Policja właśnie ujawniła szczegóły na temat ciała spod Częstochowy. Tylko dla osób o mocnych nerwach

Policja podała nowe informacje na temat poszukiwań matki i córki z Częstochowy. - Dzisiaj, podczas poszukiwań zaginionych Aleksandry W. oraz jej 15-letniej córki, policjanci odnaleźli ciało najprawdopodobniej jednej z zaginionych - podała Policja Śląska.

Zobacz galerię >

Aleksandra i Oliwia zakopane zostały niedaleko siebie

- Ciała były zakopane na głębokości około metra, w odległości kilku metrów od siebie - podała Policja Śląska w pierwszym z komunikatów na temat odnalezienia ciał w lesie. Więcej szczegółów usłyszeliśmy podczas pilnie zwołanej drugiej konferencji prasowej z udziałem podkom. Sabiny Chyra-Giereś, rzeczniczki częstochowskiej policji.

W czasie wyznaczenia terenu poszukiwań policja skupiła się na przeczesywaniu terenu niedaleko stacji paliw w pobliżu dawnej "Gierkówki". Na miejsce to śledczych naprowadziły m.in. zeznania świadków.

Rzeczniczka częstochowskiej policji podczas drugiej z konferencji podkreśliła, że miejsce ukrycia zwłok nie było widoczne. Tylko skrupulatna praca policjantów doprowadziła do odkrycia zakopanych warstwą ziemi ciał.

Podkom. Sabiny Chyra-Giereś wskazała, że pierwsze z ciał znaleziono kilkanaście metrów od leśnej drogi odchodzącej od DK 91. Drugie zwłoki znajdowały się w odległości 5-6 metrów.

Policja odnalazła ciało kobiety. To prawdopodobnie zaginiona z Częstochowy

Policja odnalazła ciało kobiety. To prawdopodobnie zaginiona z Częstochowy

CZYTAJ DALEJ

Jeszcze jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach śmierci dwóch kobiet

Na miejscu trwają pilne prace pod nadzorem prokuratora. Wcześniej zatrzymano w tej sprawie podejrzanego mężczyznę, ale niezbędne jest ustalenie kluczowych szczegółów dotyczących tego, w jaki sposób ofiary zginęły.

- Za wcześnie, aby mówić w jaki sposób zwłoki zostały tu przywiezione, czym zakopane, czego używał sprawca. To będzie przedmiotem dalszego postępowania. Na miejscu prowadzone są oględziny, które dadzą odpowiedzi na pytania - powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej podkom. Sabiny Chyra-Giereś.

Rzeczniczka mimo tragicznego finału sprawy podziękowała za zaangażowanie osób postronnych. - Bez pomocy społeczeństwa, bez wskazówek, nasza praca również na co dzień byłaby cięższa. Pomoc obywateli jest dla nas bardzo cenna - powiedziała policjantka wprost do kamer.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Władimir Putin, Choroba, Prezydent Rosji

Wiadomości

Generał SWR: Stan zdrowia Władimira Putina znacząco się pogorszył. "Lekarze spędzają u niego całe noce"

Czytaj więcej >
Pożyczki dla rolników w PKO BP

Wiadomości

PKO BP wyciąga pomocną dłoń do rolników, specjalna oferta. Do 300 tys. zł bez zabezpieczeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kultowy program po 24 latach znika z głównej anteny TVP. Widzowie są zaskoczeni, zadziwiająca zmiana

Czytaj więcej >
Polscy Strażacy, Trzęsienie Ziemi w Turcji, HUSAR, twitter

Wiadomości

Spektakularna akcja ratunkowa polskich strażaków w Turcji. Nagrania podbijają sieć

Czytaj więcej >

Wiadomości

Lekarka próbowała pomóc dzieciom, musi zapłacić ponad 160 tysięcy złotych. "Ja tylko ratowałam życie"

Czytaj więcej >
Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego

Wiadomości

Mateusz Morawiecki zwołał pilną konferencję. Premier uderzył w Donalda Tuska, padły wymowne słowa

Czytaj więcej >