mama nie żyje Żródło: Facebook Kimberley Shepherd

Mama weszła do pokoju syna, żeby go obudzić. 11-latek zmarł we śnie

1 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Mama chciała obudzić swoje dziecko, by nie spóźniło się do szkoły. Kimberley Shepherd zauważyła, że jej syn nie przyszedł się na śniadanie i nie reagował na wołanie. Postanowiła pójść do jego pokoju, żeby przypomnieć mu, że niedługo będzie musiał iść na lekcje. W pewnym momencie zorientowała się, że 11-letni chłopak nie żyje. Liam zmarł podczas snu.

Niedawno świat samotnej mamy wywrócił się do góry nogami. Dzień Kimberley Shepherd początkowo niczym nie wyróżniał się od innych. Tego ranka miała wstać, zjeść z synem śniadanie i pożegnać go przed wyjściem do szkoły. Niestety znalazła go martwego w łóżku.

Kimberley Shepherd była samotną mamą. Bez wsparcia w pojedynkę wychowywała 11-letniego syna. Liam nie odstawał od swoich rówieśników. W szkole miał niezłe wyniki, a w wolnym czasie uprawiał sport. Często bywał na boisku piłkarskim. W przyszłości chciał zostać policjantem.

Mama znalazła syna martwego

Samotna mama nie miała problemów z synem. Nie musiała martwić się o jego edukację, Liam dobrze się czuł w szkole i uchodził za zdolne dziecko. Wolny czas spędzał wraz z kolegami na boisku. Kimberley Shepherd mogła też liczyć na niego, wykonując obowiązki domowe.

11-latek nie był też obojętny na krzywdę innych. Liam angażował się w akcje charytatywne. Przebiegł też maraton, wspierając NSPCC (Narodowe Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Dzieci). Przeznaczał też własne kieszonkowe na pożywienie czy ubrania dla bezdomnych i biednych.

Bydgoszcz: Policja pilnie szuka kobiety z nagrania. Wyłudziła od seniorki 20 tys. złBydgoszcz: Policja pilnie szuka kobiety z nagrania. Wyłudziła od seniorki 20 tys. złCzytaj dalej

W trakcie pandemii syn Kimberley Shepherd wspierał także pracowników służby zdrowia. Przekazywał pieczone przez siebie ciasta lekarzom, ale także nauczycielom i policjantom. Niedługo przed tragicznym dniem zainicjował loterię. Środki zebrane podczas wydarzenia wpłacono na konto organizacji charytatywnej, wspierającej dzieci w żałobie – Winston’s Wish.

Życie Kimberley Shepherd zawaliło się 23 kwietnia. Kobieta przez długi czas nie mogła się doprosić, by 11-syn wyszedł z pokoju na śniadanie. Wreszcie postanowiła go obudzić. Nie doczekała się reakcji. Zrozumiała, że Liam nie obudzi się już nigdy.

Mama przeżywa żałobę

Wydarzenie z drugiej połowy kwietnia wstrząsnęło samotną matką. W rozmowie z mediami Kimberley Shepherd przyznała, że miała tylko jego. Przyczyna śmierci 11-letniego Liama nie została ujawniona. Wiadomo jedynie, że chłopiec zmarł podczas snu.

Mieszkająca w rodzinnym mieście Liama społeczność wciąż żyje tą tragedią. Mieszkańcy Weston wraz z władzami zaplanowały uroczysty pogrzeb, podczas którego wszyscy będą mogli oddać hołd lubianemu dziecku.

Po śmierci Liama zorganizowano zbiórkę internetową, z której środki będą przekazane matce. Działacze związani z klubem Weston-super=Marę Rugby Football Club planują nazwy stadion jego imieniem. Organizacja przekaże też koszulki z podpisami na aukcję.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP Parenting

Następny artykuł