Goniec.pl

Pierwsze stowarzyszenie lekarskie miasta Lwowa/Facebook

Mama bliźniaków wyszła tylko po herbatę. Chwilę później doszło do eksplozji

14 Maja 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Nie jest tajemnicą, że ofiarami wojny w Ukrainie są nie tylko żołnierze, ale również przedstawiciele ludności cywilnej. 8 kwietnia świat obiegły zdjęcia zbombardowanego dworca kolejowego w Kramatorsku. Podczas eksplozji ucierpiało wiele osób. Pierwsze Stowarzyszenie Lekarskie Miasta Lwowa opublikowało na Facebooku zdjęcie przestawiające panią Natalię i jej jedenastoletnie bliźnięta - Janę oraz Jarosława. Rodzina pochodzi z miasteczka Nowhorodske w obwodzie donieckim. Kobieta i jej córka stały się ofiarami eksplozji. Psychiczne rany odniósł również chłopczyk.

Mama bliźniaków wyszła tylko po herbatę. Chwilę później doszło do eksplozji

- On dorósł w chwili, gdy rosyjska rakieta spadła na dworzec kolejowy w Kramatorsku. Siostra bliźniaczka i matka, które były na peronie, straciły nogi: dziewczynka obie, kobieta - jedną. A teraz opiekuje się nimi jedenastoletni Jarosław. Chodzi nawet do sklepu w pobliżu szpitala - czytamy we wpisie opublikowanym na Facebooku.

Z relacji lekarzy wynika, że pani Natalia wciąż nie wybaczyła sobie tego, że tego dnia wyszła do sklepu po herbatę, zabierając ze sobą córkę. Każdego dnia, kiedy zamyka oczy, widzi kałuże krwi i cierpiącą jedenastolatkę.

- Kiedy otworzyła oczy, wszystko było zalane krwią. Potem zobaczyła, że ​​jej córka nie ma nóg. A kiedy nie mogła wstać, zdała sobie sprawę, że ona także nie ma jednej kończyny - dodano w emocjonalnym wpisie.

Rodzina potrzebuje pilnej pomocy. Wkrótce wyjedzie do Stanów Zjednoczonych

Pokrzywdzona rodzina od kilku tygodni przebywa w Szpitalu Dziecięcym im. św. Mikołaja. Historia matki i bliźniąt poruszyła serca wielu osób. Przy ich łóżku pojawiali się między innymi celebryci. Dzięki wsparciu ofiary wybuchu już wkrótce wyruszą do Stanów Zjednoczonych, gdzie przejdą długotrwałe leczenie.

- Byli bardzo przestraszeni, kiedy przybyli tu pociągiem ewakuacyjnym. Teraz dzieci i mama już się uśmiechają, bo w końcu są bezpieczni. [...] Rodzina wkrótce wyjedzie do Stanów Zjednoczonych na rehabilitację. Jarosław mówi, że naprawdę chce, żeby jego matka i siostra wreszcie stanęły na nogi. Do tego czasu obiecuje nadal być ich niezawodnym wsparciem - podsumowano we wpisie opublikowanym na Facebooku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Sankcje nałożone na Rosję wywołają "nowe epidemie"? Złowieszczy wpis Dmitrija Miedwiediewa

  • Rosja tłumi bunty w wojsku. "On tych dowódców dla przykładu rozebrał, ręce związał"

  • Matura WOS 2022. Arkusze maturalne z lat ubiegłych, przekonaj się, czy zdasz

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Prognoza pogody na sobotę. Weekend nie rozpieszcza, nadchodzą ulewy
Czytaj więcej >

Polska

Minął termin złożenia ważnej deklaracji. Bez niej dostanie sie mniejszą wypłatę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rzecznik rządu na zakrapianej imprezie w szkole. Piotr Müller musi się tłumaczyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Tragiczny wypadek pod samym domem. Kierowca zginął przygnieciony przez własne auto
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Trump zostanie aresztowany. W tle zapłata aktorce filmów dla dorosłych za milczenie
Czytaj więcej >

Polska

Wypadek radiowozu z nastolatkami. Prokuratura podjęła decyzję
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]