Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Magdalena Ogórek nie wytrzymała i zaczęła bronić rządu. "TVN manipuluje"
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 07.06.2023 16:28

Magdalena Ogórek nie wytrzymała i zaczęła bronić rządu. "TVN manipuluje"

Magdalena Ogórek
TVP Info (zrzut ekranu, 7.06.2023)

Widzowie TVP Info mieli okazję usłyszeć pytanie dziennikarza TVN dotyczące najnowszego sondażu, w którym Platforma Obywatelska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość. Premier zbagatelizował te wyniki, ale prezenterka Magdalena Ogórek zareagowała. Wyraziła niezadowolenie, zarzucając TVN, że zadaje pytania o sondaże w momencie, kiedy polski rząd koncentruje się na walce o polską kopalnię.

Nowy sondaż wyborczy. KO na prowadzeniu

W najnowszym sondażu Kantar dla "Faktów" TVN Koalicja Obywatelska wyprzedza Zjednoczoną Prawicę. Według wyników badania, KO uzyskała poparcie na poziomie 32 proc., natomiast obóz rządzący - 31 proc. Warto zaznaczyć, że badanie zostało przeprowadzone po niedzielnym marszu.

Podczas konferencji prasowej w Bogatyni premier został zapytany o sondaż przez reportera TVN. - Myślę, że przede wszystkim wybory wygrywa się przy urnie, sondaże bywają naprawdę przeróżne. Lekko się uśmiecham tutaj, ponieważ nie chcę nikomu tutaj przykrych słów żadnych prawić. Socjologowie różni, którzy się znają na tym wszystkim 10 razy lepiej ode mnie, powiedzieli mi, co myśleć o tym sondażu. Ale jak ktoś chce się lepiej poczuć przy porannej kawie, to niech przez parę godzin tak będzie - odpowiedział Mateusz Morawiecki.

Była pracownica cateringu ujawniła prawdę o szpitalnym jedzeniu. "Dolewanie wody do zupy na porządku dziennym"

Magdalena Ogórek oskarżyła TVN o manipulację

Relację na żywo z konferencji prasowej można było śledzić na antenie TVP Info. Widzowie stacji rzadko mają możliwość zapoznania się z informacją o spadającym poparciu dla partii rządzącej. Reakcja prowadzącej program była nieco zaskakująca. Magdalena Ogórek zaatakowała reportera i stację TVN za zadanie “nieodpowiedniego pytania”.

- Telewizja TVN, która jest na miejscu w Bogatyni, w momencie kiedy polski rząd z wszystkich sił walczy o polską kopalnię pyta o co? O sondaże. Nie ma ani jednego pytania o losy tej kopalni. Czyli widać wyraźnie, widać brak zainteresowania. Do tego TVN manipuluje, bo mówi o sondażu i pozornej podobno przewadze Platformy Obywatelskiej, nie mówiąc o tym, że trzy inne sondaże wskazują wyraźnie przewagę Zjednoczonej Prawicy nad Platformą Obywatelską i są wykonane już po marszu, który odbył się w Warszawie  - oburzyła się Magdalena Ogórek.

Kiedy odbędą się wybory parlamentarne?

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się jesienią, ale na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie. Wybory parlamentarne zarządza Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w drodze postanowienia. Termin głosowania musi być ogłoszony nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu.

Głosowanie odbywa się zawsze w dzień wolny od pracy, w terminie 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu. Obecna trwa do 12 listopada 2023 roku, co oznacza, że możliwe są cztery terminy: 15 października, 22 października, 29 października lub 5 listopada 2023 roku.

Źródło: TVP Info, 7.06.2023