Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Sondaż

Sondaż

rachunek za prąd
19.02.2024 14:06 Polacy zapłacą krocie za prąd. Zdecydowana większość boi się jednego

Przed nami naprawdę ciężkie miesiące. Wraz z końcem czerwca przestanie obowiązywać tarcza osłonowa, mrożąca ceny energii elektrycznej. Zdaniem ekspertów, prąd podrożeje wówczas nawet o prawie 70 proc. Czy Polacy obawiają się rekordowych rachunków? O to zapytano w najnowszym sondażu dla Wirtualnej Polski.

Choinka
08.12.2023 19:08 Zapytaliśmy Polaków, ile wydadzą w tym roku na Boże Narodzenie. Będziemy zaciskać pasa [SONDAŻ]

Grudzień to okres przedświątecznych zakupów i przygotowań do zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Czy w związku z inflacją i wzrostem cen Polacy zamierzają w tym roku wyjątkowo zacisnąć pasa przed świętami? SW Research na zlecenie portalu Goniec.pl przeprowadził w tej sprawie specjalny sondaż. Wyniki mogą zaskoczyć.

Danuta Holecka "Wiadomości" TVP
11.11.2023 22:35 Co dalej z Danutą Holecką i TVP? Polacy stawiają sprawę jasno

Od październikowych wyborów na Woronicza panują naprawdę podłe nastroje. Pracownicy telewizji publicznej poważnie obawiają się zmian, jakie może przeprowadzić w państwowych mediach nowa władza, dlatego też nie ustają w jej atakowaniu. TVP utrzymuje zresztą, że Polacy stoją za nią murem i pokazuje rzekome dowody, jakimi mają być głosy telewidzów. Czy jednak rzeczywiście sprzeciwiają się oni gruntownym zmianom? O to dla portalu WP zapytała pracownia United Surveys.

kajdanki
09.11.2023 10:13 [TYLKO U NAS] Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci? Polacy mocno podzieleni

Czy kara śmierci powinna obowiązywać w Polsce? Ten bardzo często poruszany temat bez wątpienia wywołuje spore kontrowersje. Politycy niektórych partii obiecują, że po przejęciu władzy wprowadzą karę śmierci, czym chcą zachęcić do siebie wyborców. Ale czy grupa, która chciałaby wprowadzenia tego rozwiązania w Polsce, rzeczywiście jest duża? Sprawdziliśmy to. Pracownia SW Research na zlecenie portalu Goniec.pl przeprowadziła specjalny sondaż.

screen z "Wiadomości" TVP
31.10.2023 15:10 Co dalej z prezenterami "Wiadomości" TVP? Polacy wskazali jasno [TYLKO U NAS]

Po de facto przegranych przez Zjednoczoną Prawicę wyborach parlamentarnych jedną z palących kwestii dyskutowanych w przestrzeni publicznej stało się to, jaki los czeka zależne od organów państwa media. Duże zainteresowanie budzą przy tym, co oczywiste, największa tuba propagandowa PiS, czyli TVP i sztandarowy program stacji, “Wiadomości”. Właśnie dlatego sondażownia SW Reserach, na zlecenie Goniec.pl, zapytała Polaków o to, co powinno stać się z prezenterami serwisu. Jak odpowiedzieli telewidzowie?

Sejm
13.10.2023 18:12 Ostatni sondaż wyborczy przed wyborami. Zaskoczenie to mało powiedziane

To już ostatni moment na publikowanie przedwyborczych sondaży. W niedzielę 15 października Polacy pójdą do urn, by wybrać nowych przedstawicieli do parlamentu i być może także zagłosować w referendum. Ile partii wejdzie do Sejmu i kto stworzy rząd? Tego nie wiadomo. Pewne jednak, że walka będzie trwała do samego końca, o czym świadczy zaskakujący sondaż IBRIS na zlecenie “Wydarzeń” Telewizji Polsat.

Anita Werner, Danuta Holecka
22.09.2023 17:29 [TYLKO U NAS] Fatalne informacje dla TVP. Polacy zadecydowali, na Woronicza nie będą zadowoleni

Co jakiś czas zarówno “Fakty” TVN, jak i “Wiadomości” TVP chwalą się wspaniałymi wynikami oglądalności, świadczących o rzekomej sympatii widzów. Nic więc dziwnego, że z tych przechwałek ciężko rzetelnie wywnioskować, który z serwisów jest wśród Polaków absolutnym “numerem jeden”. Portal Goniec.pl postanowił więc raz na zawsze rozstrzygnąć trwający spór i z pomocą agencji SW Research sprawdzić, któremu z programów informacyjnych bardziej ufają telewidzowie. Jak wyszło? Jedno jest pewne, wygrany zdecydowanie przebił konkurencję.

Dziecko przystępujące do spowiedzi
17.09.2023 14:10 Czy dzieci powinny chodzić do spowiedzi? Zadziwiające, co sądzą na ten temat Polacy

Czy dzieci powinny chodzić do spowiedzi? To pytanie od dawna zadaje sobie wielu wierzących i niewierzących, dlatego postanowiliśmy poznać oficjalne stanowisko Polaków w tej sprawie. Pracownia SW Research na zlecenie Goniec.pl przeprowadziła sondaż, którego wyniki są sporym zaskoczeniem i powinny dać jasny sygnał dla hierarchów polskiego Kościoła.

Danuta Holecka "Wiadomości" TVP
16.09.2023 18:35 "Wiadomości" TVP chciały oszukać widzów? Danucie Holeckiej nawet nie mrugnęła powieka

Po dyskusji na temat sposobu prezentowania numerów list wyborczych przez “Wiadomości” kurz jeszcze nie opadł, a tymczasem na horyzoncie pojawiła się kolejna “perełka”. Na jeden z większych kuriozów zwrócił uwagę ekonomista Rafał Mundry, który wyśmiał wykres pokazany także w piątkowym (15 września) wydaniu serwisu. Patrząc na wspomnianą ilustrację przyznać trzeba, że grafika Telewizji Polskiej po raz kolejny poniosła fantazja. Naprawdę myśleli, że nikt nie zauważy?

religia w szkole
11.09.2023 21:34 [TYLKO U NAS] Czy lekcje religii powinny być prowadzone w szkole?

W polskiej debacie publicznej coraz częściej powtarzają się postulaty wyprowadzenia lekcji religii ze szkół. Dane wskazują, że na katechezę uczęszcza coraz mniej dzieci i młodzieży, dlatego dyskusja na ten temat wcale nie jest bezzasadna. Najważniejsze jednak, co na ten temat twierdzą sami Polacy, korzystający z powszechnego systemu oświaty w ramach przysługujących ich praw. Na zlecenie portalu Goniec.pl sprawdziła to pracownia SW Research.

papież Franciszek
09.09.2023 12:43 Papież Franciszek naraził się wiernym. Polacy wskazali jasno, chodzi o Ukrainę

Papież Franciszek naraził się Polakom. Słowa przywódcy Kościoła nie są zdaniem wiernych wystarczające. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Sposób, w jaki Watykan podchodzi do wojny w Ukrainie, a konkretnie brak potępienia Rosji za agresję, nie zyskał aprobaty i zrozumienia. 

trumna
05.09.2023 11:51 [TYLKO U NAS] Kremacja czy tradycyjna trumna? Odpowiedzi Polaków mogą zaskoczyć

Śmierć jest rzeczą nieuniknioną, dlatego też temat samego pogrzebu oraz jego formy nie jest nikomu obcy i coraz częściej staje się przedmiotem debaty publicznej. W Polsce wciąż najpopularniejsze jest tradycyjne złożenie ciała do grobu, ale coraz więcej osób wybiera również kremację. Właśnie dlatego portal Goniec.pl postanowił sprawdzić, czy trend ten ma szansę wkrótce opanować branżę funeralną. Na nasze zlecenie pracownia SW Research zapytała Polaków wprost o to, jaką formę pochówku preferują.

trumna
04.09.2023 12:08 [TYLKO U NAS] Czy zasiłek pogrzebowy powinien zostać podwyższony?

Zasiłek pogrzebowy od ponad 12 lat nie zmienił się nawet o grosz i wciąż wynosi 4 tys. złotych. Nie da się jednak nie zauważyć, że od 2011 roku ceny także i w branży funeralnej mocno poszły w górę. Właśnie dlatego tak aktualna i potrzebna jest debata nad zasadnością podwyższenia świadczenia. A co na to Polacy? Pracownia SW Research przeprowadziła na zlecenie Goniec.pl sondaż w tej sprawie.

Pieniądze, 800 plus
03.09.2023 16:51 [TYLKO U NAS] 800 plus tylko dla pracujących rodziców i opiekunów?

Świadczenie społeczne 500, a niedługo już 800 plus budzi emocje. Niektórych oburza jego zbyt niska wysokość, jednak wielu Polaków uważa, że jest to zwykły przykład rozdawnictwa, a pieniądze nie powinny wpływać na konta niepracujących osób. Pracownia SW Research przeprowadziła na zlecenie Gońca sondaż w tej sprawie.

seniorzy
22.08.2023 13:23 Zapytali Polaków o zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Ogromna przewaga jednej odpowiedzi

Kwestie wieku emerytalnego nie przestają interesować Polaków. Jednym z bardziej żywych tematów wydaje się być przede wszystkim to, czy wiek ten zostanie podwyższony, a jeśli tak, to czy dla wszystkich, czy może tylko dla kobiet. Zdaniem niektórych, pracujące obecnie do 60. roku życia panie powinny zrównać się z panami i pozostawać aktywne zawodowe jeszcze pięć lat dłużej. Co na to sami zainteresowani? Odpowiedź jest jednoznaczna.

Wypadek Peretti
31.07.2023 09:21 Wypadek Patryka Peretti wstrząsnął krajem. Polacy nie mają wątpliwości, sondaż wskazał jasno

15 lipca doszło do tragicznego wypadku, w którym na ulicach Krakowa zginęło czterech mężczyzn, w tym syn celebrytki Sylwii Peretti. Wirtualna Polska przeprowadziła sondaż z nim związany. Jego wyniki pokazują stosunek Polaków do ścigania piratów drogowych.

Jarosław Kaczyński
18.07.2023 09:24 Wpis z niekorzystnym dla PiS sondażem zniknął z Twittera CBOS-u. Tak złych wyników nie było od lat

Niemałe zamieszanie wywołało wraz z początkiem tygodnia Centrum Badania Opinii Społecznej, które najpierw zamieściło na swoim Twitterze wyniki najnowszego sondażu wyborczego, a po chwili je skasowało. Szefowa instytucji twierdzi, że przyczyną takiego stanu rzeczy był “chochlik graficzny”, a nie fakt, że rezultaty były mocno niekorzystne dla partii rządzącej. Sprawę jednoznacznie zrecenzowali jednak oburzeni komentatorzy, a także sam Donald Tusk. Ostatecznie CBOS przyznało, że Koalicja Obywatelska idzie niemalże łeb w łeb z PiS.

Prawo i Sprawiedliwość
28.06.2023 10:25 Prawo i Sprawiedliwość słabnie. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

Prawo i Sprawiedliwość stara się odbudować zaufanie Polaków. Do rządu wrócił Jarosław Kaczyński, który z pierwszej linii zamierza poprowadzić swoją partię do zwycięstwa w jesiennych wyborach. Póki co, działania te zdają się powodować skutek odwrotny. Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie. Jak wygląda najnowszy sondaż?

Magdalena Ogórek
07.06.2023 16:28 Magdalena Ogórek nie wytrzymała i zaczęła bronić rządu. "TVN manipuluje"

Widzowie TVP Info mieli okazję usłyszeć pytanie dziennikarza TVN dotyczące najnowszego sondażu, w którym Platforma Obywatelska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość. Premier zbagatelizował te wyniki, ale prezenterka Magdalena Ogórek zareagowała. Wyraziła niezadowolenie, zarzucając TVN, że zadaje pytania o sondaże w momencie, kiedy polski rząd koncentruje się na walce o polską kopalnię.

Mateusz Morawiecki, Beata Szydło i Jarosław Kaczyński
21.05.2023 20:51 Kto następcą Andrzeja Dudy? Wyborcy PiS wskazali swojego faworyta. Jest zaskoczenie

Kadencja Andrzeja Dudy kończy się za dwa lata, jednak rozważania w obozie rządzącym na temat tego, kto mógłby go zastąpić, już pewnie trwają. W najnowszym sondażu Polacy wskazali, kto według nich może zostać kandydatem PiS w kolejnych wyborach prezydenckich. Wyniki zaskakują, ponieważ poza podium znalazł się lider ugrupowania, Jarosław Kaczyński. 

Rakieta Bydgoszcz
21.05.2023 14:13 Kto zawinił ws. informowania o rosyjskiej rakiecie pod Bydgoszczą? Polacy zabrali głos

Od kilku tygodni sprawa odnalezionego w podbydgoskim lesie rosyjskiego pocisku emocjonuje Polaków. Organy państwa przerzucają się odpowiedzialnością za tak późne wypłynięcie incydentu - szczególnie widoczny jest konflikt ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka z polską armią. Polacy zabrali głos w sondażu SW Research i ocenili, kto zawinił.

"Wiadomości" TVP
03.05.2023 20:50 "Wiadomości" TVP skrytykowane przez Polaków. Sondaż mówi wszystko

Polacy słyną z tendencji do narzekania, ale tak krytyczni już dawno nie byli. Miażdżąca większość telewidzów znad Wisły właśnie pokazała czerwone światło głównemu serwisowi informacyjnemu TVP, czyli “Wiadomościom”. Co ciekawe, nawet wśród wyborców PiS z łatwością można znaleźć osobę wystawiającą programowi nieprzychylną opinię. Tylko czy takie wyniki mają szansę skłonić kierownictwo stacji do jakiejkolwiek refleksji?

grill
23.04.2023 17:18 Majówka 2023. Przygnębiające wyniki nowego sondażu

Majówka 2023 dla wielu Polaków nie będzie równoznaczna z podróżami i imprezami do białego rana. Wielu uczestników badania Ariadna dla Wirtualnej Polski wskazało, że w tym roku zamierza pozostać w domach. Powodem takiej decyzji często jest wysoka inflacja, wiążąca się ze wzrostem cen.

Polacy powiedzieli co myślą o Janie Pawle II wykorzystywanym przez polityków, PiS ma powody do złości
20.03.2023 14:05 Polacy zabrali głos ws. wykorzystywania wizerunku Jana Pawła II. Wyniki sondażu obnażyły prawdę

Jan Paweł II po 18 latach od śmierci znów jest na ustach wszystkich. Najgorętsza dyskusja toczy się wśród polityków. Niektórzy heroicznie bronią papieża Polaka, wskazując, że wysoka pozycja w Kościele jest niejako rozgrzeszeniem wszystkich ewentualnych win związanych z przestępstwami seksualnymi. Druga strona domaga się rzetelnego śledztwa i wyjaśnienia, czy kard. Karol Wojtyła winny jest ukrywaniu księży przestępców. Polacy odpowiedzieli na pytanie i są jednoznaczni. Kto wykorzystuje Jana Pawła II do politycznych celów? Dawno nie byliśmy tak zgodni.

Jan Paweł II
16.03.2023 10:17 Polacy zabrali głos na temat Jana Pawła II. Najnowszy sondaż ujawnił całą prawdę

Dyskusja wokół Jana Pawła II wywołana przez reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" nie ustaje. Od kilku dni polska opinia publiczna żyje w głównej mierze sprawą rzekomej wiedzy papieża Polaka co do przypadków pedofilii w polskim kościele i jego zaniechań w tej kwestii. Teraz Super Express zapytał samych Polaków co myślą na temat byłej głowy Kościoła Katolickiego.

40% Polaków uważa, iż Mateusz Morawiecki winien podać się do dymisji.
19.02.2023 20:11 Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji? Polacy wydali wyrok

Ponad 40% Polaków uważa, iż Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji. Takie są wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski. W grupie tej zdecydowanie przeważa elektorat opozycji, który nie pozostawia na premierze suchej nitki.

Kto za Donalda Tuska? Wyborcy Platformy Obywatelskiej nie pozostawiają złudzeń
17.02.2023 22:55 Kto mógłby zastąpić Donalda Tuska? Wyborcy nie pozostawiają złudzeń

"Jeśli miałaby nastąpić zmiana na stanowisku szefa PO, to kto powinien zastąpić Donalda Tuska?" Właśnie takie pytanie usłyszeli wyborcy Platformy Obywatelskiej w najnowszym badaniu Instytutu Badań Pollster, na zlecenie Super Expressu. Odpowiedzi zaskakują.

Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak
07.02.2023 22:55 Bezlitosny sondaż dla PiS. Zapytano o pieniądze, Jarosław Kaczyński ma problem

Ponad 60 proc. wyborców uważa, iż rad PiS nie jest wierny zasadzie Jarosława Kaczyńskiego, zgodnie z którą "do polityki nie idzie się po pieniądze". Pytanie takie na zlecenie Wirtualnej Polski zadała respondentom pracownia United Surveys. Jak się okazuje, wyniki winny zmartwić Jarosława Kaczyńskiego.