Goniec.pl
Magdalena C. zabiła córkę

MARCIN SMULCZYNSKI/East News (ZDJĘCIE POGLĄDOWE)

Magdalena C. ujawniła, dlaczego zabiła swoją 3-letnią córeczkę

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Sprawa Magdaleny C. wstrząsnęła krajem we wtorkowe popołudnie. Kobieta dźgnęła nożem kuchennym swoją 3-letnią córkę, dziewczynka nie przeżyła ataku matki. Policjanci przesłuchali 26-latkę, która ujawniła motywy swojego działania.

Magdalena C. najpierw próbowała udusić 3-latkę, a następnie chwyciła na nóż kuchenny i trzykrotnie raniła dziecko w okolicy serca. 26-latka została zatrzymana przez policję i przesłuchana. Służby ujawniły, co kobieta wyznała śledczym.

Magdalena C. zamordowała swoją 3-letnią córkę

Do tragedii doszło we wtorek, 4 maja 2021 roku, około godziny 11:00 przy ul. Winklera w Poznaniu. 26-letnia kobieta miała zaatakować swoją 3-letnią córkę, która z raną kłutą w okolicy serca trafiła do Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera. Niestety, lekarze nie zdołali uratować życia rannemu dziecku, które zmarło w czasie operacji.

26-latka została natychmiast zatrzymana przez policję i przesłuchana. Kobieta przyznała się do morderstwa, które miała popełnić z powodu kłopotów finansowych. Jak zeznała matka zamordowanej dziewczynki, planowała ona popełnić samobójstwo, jednak nie chciała zostawiać córki samej, dlatego postanowiła zabić ją jako pierwszą.

Kobieta miała najpierw próbować udusić dziewczynkę, a gdy to się nie udało, chwyciła za nóż kuchenny i trzykrotnie dźgnęła nim 3-latkę, zadając ciosy w okolice serca. Następnie, jak przekazał w rozmowie z portalem wp.pl prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej, 26-latka miała zadzwonić do znajomego i powiedzieć mu o tym, co zrobiła.

[EMBED-243]

- Przekazała też, że będzie chciała się otruć. Mężczyzna poinformował służby ratownicze i w konsekwencji nie doszło do samobójstwa - przekazał prok. Wawrzyniak.

W czasie przesłuchania 26-latka przyznała, że już wcześniej dopuszczała się prób samobójczych i samookaleczania. Kobieta bała się kłopotów finansowych i wstydziła się przed swoją matką tego, że nie może znaleźć pracy i nie dokłada się do utrzymania.

Jak podkreślił prokurator Wawrzyniak, kobieta w trakcie przesłuchania okazała żal z powodu tego, co zrobiła. Jednocześnie jednak 26-latka potwierdziła, że była świadoma tego, że wyrządza swojej córce krzywdę.

- Matka dziewczynki nie miała niebieskiej karty, policja wcześniej nie otrzymywała zgłoszeń z tego adresu - przekazał Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, cytowany przez portal tvn24.pl.

Prokuratura zapowiedziała skierowanie wniosku o tymczasowy areszt Magdaleny C., a także przeprowadzenie sądowo-psychiatrycznego badania poczytalności 26-latki. Za zabójstwo grozi jej nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Źródło: WP

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >