Goniec.pl > Wiadomości > Kutno: Słup czarnego dymu widać z wielu kilometrów, płoną chemikalia. Trwa akcja służb
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 24.05.2023 10:50

Kutno: Słup czarnego dymu widać z wielu kilometrów, płoną chemikalia. Trwa akcja służb

pożar, Kutno
Screen wideo PanoramaKutna.pl

Olbrzymi pożar w Kutnie (woj. łódzkie). Płonie zakład produkujący chemię samochodową. Słup gęstego, czarnego dymu widoczny jest z kilku kilometrów. Na miejscu z żywiołem walczy kilkudziesięciu strażaków.

Płonie zakład produkujący chemię samochodową w Kutnie

Fatalne doniesienia z Kutna (woj. łódzkie). W środę nad ranem, w tamtejszym zakładzie produkującym chemię samochodową przy ulicy Sklęczkowskiej wybuchł pożar. 

- W zakładzie produkującym środki chemii samochodowej w Kutnie płonie 12 zbiorników. Obecnie nie ma informacji na temat zawartości tych zbiorników. Pożar rozprzestrzenił się na obszar o powierzchni około 2 tysięcy metrów kwadratowych - poinformowała reporterka Agnieszka Wyderka z RMF FM.

Zaskakujące zakończenie "Wiadomości" TVP. Michał Adamczyk w ostatniej chwili wydał oświadczenie

Dramatyczne nagrania z miejsca pożaru

Jak donoszą okoliczni mieszkańcy, słup dymu widoczny jest z kilku kilometrów. W sieci ukazały się dramatyczne nagrania wideo ukazujące skalę pożaru. 

Dziesiątki strażaków walczą z żywiołem

Jak informuje Fakt, na skutek pożaru ucierpiała co najmniej jedna osoba. Poszkodowany pracownik firmy został przetransportowany do szpitala. Ze względu na bardzo niebezpieczny charakter pożaru, z Łodzi przyjechała jednostka ratownictwa chemicznego i specjalistyczna cysterna z proszkowym środkiem gaśniczym.

Na miejscu, z żywiołem walczy 60 strażaków, którzy korzystają z 21 wozów bojowych. Dramatyczna akcja może potrwać nawet kilka godzin.

Źródło: FB/ RMF FM/ Fakt