Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ksiądz zapytał dzieci o pokój na świecie, chwilę później pożałował. Dziewczynka była bezlitosna
Jakub Franek
Jakub Franek 16.12.2022 21:41

Ksiądz zapytał dzieci o pokój na świecie, chwilę później pożałował. Dziewczynka była bezlitosna

priest-gab2fc386e 1920
pixbay.com/kisistvan77

Ksiądz zapytał dzieci o to, jak zaprowadzić pokój na świecie. Jedna z dziewczynek odpowiedziała wprost, a jej odpowiedź wywołała spore zakłopotanie u duchownego. Nagranie z Mszy Świętej pojawiło się m.in. na fanpage'u "Make Life Harder".

Ksiądz zadał dzieciom jedno pytanie

Profil "Make Life Harder" to jeden z najpopularniejszych zamieszczających memy profili na Instagramie. Jedno z niedawno opublikowanych tam nagrań przedstawia scenę z Mszy Świętej. Ksiądz zadaje dzieciom dość trudne pytanie - "Jeżeli od was to by zależało, co trzeba dzisiaj zrobić, żeby na świecie zapanował całkowity pokój? Macie jakieś pomysły?". Wzbudziło ono konsternację nawet wśród dorosłych, choć jedna z dziewczynek odpowiedziała szybko: "Żeby Putin umarł". Odpowiedź wywołała śmiech wśród obecnych, po czym ksiądz z aprobatą dodał: "Jeżeli Pan Bóg będzie tak chciał, to też tak będzie".

Podobne zdanie zdaje się podzielać Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy w wywiadzie udzielonym Davidowi Lettermanowi mówi, że wojna się skończy, kiedy Putin umrze. - Reżim autorytarny jest straszny; ryzykowne jest, gdy wszystko zależy od jednej osoby - argumentuje Zełeński - I dlatego, gdy taka osoba odchodzi instytucje, przestają działać.

Czy aby na pewno?

Problem jednak polega na tym, że choć konflikt w Ukrainie jest faktycznie jednym z największych horrorów, jakie obserwowaliśmy tak blisko w ciągu ostatnich lat, na świecie trwa wiele więcej bardziej odległych konfliktów. Konflikt syryjski toczy się już nieprzerwanie znacznie dłużej niż wojna w Ukrainie. Pomiędzy Izraelem i Palestyną trwa bardzo kruche zawieszenie broni. Analizując odpowiedź dziewczynki, warto zadać pytanie, czy zwracając uwagę tylko na najbliższe problemy, nie ignorujemy dalszych, a równie ważnych. Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: Goniec.pl/forsal.pl