Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ksiądz nie wpuścił panny młodej do kościoła. Wszystko przez suknię
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 11.04.2024 09:58

Ksiądz nie wpuścił panny młodej do kościoła. Wszystko przez suknię

panna młoda ksiądz
Fot. parafia w Kole, Pixabay/ericaa1215

Większość panien młodych marzy o tym, by w dniu ślubu pójść do ołtarza w wyśnionej, białej sukni. Nie wszystkie wiedzą jednak, że na przeszkodzie może im stanąć ksiądz. Jedna z internautek opisała bardzo przykrą sytuację, która przydarzyła się w jej rodzinie. Niebywałe, jakich argumentów użył mający udzielać sakramentu kapłan.

Z roku na rok spada ilość ślubów kościelnych

Choć ilość małżeństw zawieranych w kościołach spada z roku na rok, wciąż znajdują się pary, dla których powiedzenie sakramentalnego “tak” przed obliczem Boga jest bardzo ważne. Śluby kościelne wiążą się zazwyczaj nie tylko z przeżyciem duchowym, ale także całą towarzyszącą im otoczką, w tym bajkową scenerią i wymarzoną przez wiele pań suknią ślubną. Niektórzy księża są w tej kwestii jednak bardzo konserwatywni.

Na grupach ślubnych w sieci nietrudno znaleźć posty zrozpaczonych panien młodych, które opisują swoje spory z kapłanami o to, jak ma wyglądać długo wyczekiwany przez nie dzień. Najwięcej wpisów dotyczy właśnie wspomnianych strojów. Ewoluująca moda sprawia, że na rynku jest teraz mnóstwo rozmaitych propozycji zwłaszcza dla kobiet, co powinno tylko cieszyć. Niestety, mimo iż wybór wydaje się być ogromny, duchowni bardzo mocno go ograniczają.

Nietypowy początek "19:30". Na ekranie nagle pojawił się komunikat

Księża stawiają wymagania. Suknie panien młodych pod ostrzałem

Aby przeczytać o przeżyciach panien młodych, walczących z księżmi o to, w jakiej sukni mają iść do ołtarza, nie trzeba długo szukać. Internetowe posty co chwilę poruszają ten delikatny temat, najczęściej rozbijając się o to, że obecne trendy są ciężkie do zaakceptowania przez kapłanów-tradycjonalistów. Tym nie podoba się np. to, że kobieta ma odsłonięte ramiona albo nieco odważniejsze wycięcie na plecach.

ZOBACZ: Zapytała dzieci o Jana Pawła II. Odpowiedź wywołała burzę

Jedna z pań przyznała, że ona sama nie doświadczyła żadnych nacisków, ale bardzo przykra sytuacja spotkała narzeczoną jej kuzyna. Ksiądz sięgnął bowiem po ostateczne rozwiązanie.

Powiedział, że nie wpuści młodej do kościoła z odkrytymi ramionami. W dniu ślubu, 20 minut przed ceremonią, świadek jechał do sklepu kupić szalik, żeby okryć ramiona - napisała internautka.

Do ślubu tylko w tradycyjnej suknie bez wycięć

Wydawać by się mogło, że największe ryzyko podpadnięcia księdzu dotyczy panien młodych, ale są i takie przypadki, gdy z krytyką spotykają się mężczyźni albo sami goście.

U mnie dziewczyny, które przyszły jako goście, miały sukienki na ramiączkach, bo był to środek lata. Ksiądz skomentował to podczas kazania - poskarżyła się jedna z użytkowniczek Facebooka.

Cały czas można jednak spotkać i takich księży, którzy są bardziej wyrozumiali i nie stwarzają młodym oraz ich bliskim żadnych przeszkód. Np. w jednym z wpisów pewna kobieta przyznała, że poinformowała proboszcza o sukni z odważniejszymi wycięciami, a ten odpowiedział, że to "jej dzień i jemu jest wszystko jedno"

Źródło: Fakt, Facebook