Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Ślub

Ślub

Ślub

Państwo młodzi
07.07.2024 12:15 Ile wypada dać w kopercie na wesele w 2024? Polacy podali konkretne kwoty

Tegoroczny sezon weselny trwa w najlepsze. Przy okazji tego typu uroczystości, wiele osób zastanawia się, ile pieniędzy przeznaczyć na prezent dla młodych. Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski, zapytał o to Polaków. Padły konkretne kwoty.

para młoda
23.06.2024 21:37 Minęła doba od ich ślubu, a pan młody już zażądał rozwodu. Niebywałe, jaki miał powód

Wydawałoby się, że błyskawiczne rozwody zdarzają się jedynie w filmach lub wśród zagranicznych celebrytów. Nic bardziej mylnego. Po zaledwie 24 godzinach od powiedzenia sakramentalnego ”tak” pan młody zażądał rozstania. Trudno uwierzyć w to, co kobieta usłyszała od swojego męża na pytanie o powód takiej decyzji.

ślub dziecko
22.06.2024 16:41 Trzylatka wzięła mikrofon na ślubie rodziców. Wystarczyło jedno zdanie

Obecność dzieci na ślubie i weselu to coraz częstszy temat dyskusji. Niektórzy w zaproszeniach proszą o to, aby rodzice nie przychodzili na uroczystość ze swoimi pociechami. Małe dzieci mogą sprawić, że nie wszystko pójdzie tak, jaka para młoda to sobie zaplanowała, jednak niekoniecznie musi być to coś złego. Niedawno dowiodła tego pewna trzylatka. 

ślub
16.06.2024 12:19 Zdradziła męża na weselu. Widział wszystko na własne oczy

Pani Anita przeżyła historię jak z filmu, jednak niekoniecznie z szczęśliwym zakończeniem. W dniu swojego ślubu stwierdziła, że więcej łączy ją z fotografem niż ze swoim mężem. Nagle pocałowała dawno niewidzianego mężczyznę. Wkrótce okazało się, że jej małżonek od razu dowiedział się o zdradzie.

młodzi
03.06.2024 12:29 Pan młody w trakcie ślubu ujawnił prawdę o żonie. Wszystkim opadły szczęki

Wiele historii ślubnych zyskało w ostatnim czasie dużą popularność w internecie. Niektóre są zabawne i pozytywne, a inne wręcz przeciwnie. W sieci furorę robi nagranie z zagranicznego podcastu "The Unfiltered Bride", gdzie prowadząca opowiedziała historię pana młodego, który zdecydował się podczas własnego wesela na stanowczy krok i wyznał bolesną prawdę o swojej przyszłej żonie. - Opadła mi szczęka - komentują internautki.

wesele
30.05.2024 17:33 Panna młoda nagle zrobiła to podczas pierwszego tańca. Goście zaniemówili - Wideo

Pierwszy taniec na weselu to jeden z najważniejszych i najbardziej stresujących momentów dla świeżo upieczonych małżonków. Pewna panna młoda postanowiła wykorzystać ten moment, aby przekazać wszystkim zebranym bardzo ważną wiadomość. Nagranie z wydarzenia jest już hitem sieci, goście zrozumieli o co chodzi jeszcze przed przyszłym ojcem.

małżeństwo
27.05.2024 10:16 Po weselu zajrzała do koperty i zdębiała. "Mąż zaczął się głośno śmiać"

Zawarcie sakramentu małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu pary młodej. Długo wyczekiwany dzień ślubu niemal zawsze przynosi ze sobą wiele nieoczekiwanych historii. Sama organizacja weselnego przyjęcia wiąże się z dużymi kosztami i masą przygotowań. Jak pokazuje jednak wiele przypadków, młodzi mają po czasie bardzo różne wspomnienia. Jedną z historii podzieliła się nasza czytelniczka. 

ślub dziecko
25.05.2024 17:32 Dostała zaproszenie na ślub i ją zamurowało. "Będziemy musieli odmówić"

Sezon weselny na dobre się rozpoczął, a wraz z nimi dyskusje na temat pewnych zmian w ich organizacji. Jak się okazuje, okres ten wiąże się nie tylko z niemałym stresem dla przyszłej pary młodej, ale także dla ich bliskich. Niektórzy rodzice słyszą, że nie mogą zabrać na tę uroczystość swoich pociech. Kto ma tu rację?

ślub pieniądze
20.05.2024 13:30 Sprawdził, ile naprawdę kosztuje ślub w kościele. "Co łaska" to już przeżytek

Organizacja ślubu w polskim kościele nie należy do najtańszych inwestycji. Choć zwyczajowo za udzielenie ślubu para młoda powinna zapłacić kapłanowi “co łaska”, to okazuje się, że w wielu parafiach obowiązuje jednak nieoficjalny cennik takich usług.  Youtuber "Sprawdzam jak" rozmawiał na ten temat z księżmi z różnych zakątków Polski, a wnioski mogą zaskoczyć.

ślub koperta
18.05.2024 20:29 Ile dać w kopercie na wesele w 2024 roku? Trzeba pamiętać o jednym

Tegoroczny sezon ślubny już się zaczął, a wraz z nimi odwieczny problem gości weselnych dotyczący tego, ile włożyć do koperty na prezent. Niestety, rosnące ceny skutecznie przełożyły się na to, ile pieniędzy wypada podarować młodej parze w jej wyjątkowym dniu. Jaką kwotę powinno się włożyć do koperty?

pieniądze dłonie
10.05.2024 13:08 Po weselu zajrzeli do jednej z kopert. "Dla mnie to było upokorzenie"

Kwestia ślubnych kopert z pieniędzmi to temat rzeka. Przed dylematem dotyczącym tego, ile do owej koperty włożyć, staje bowiem praktycznie każdy weselny gość. Takich rozterek nie miał jednak weselnik zaproszony na ślub pani Dominiki, która dziś nie kryje złości i czuje się zwyczajnie upokorzona. W swojej kopercie, owszem, znalazła pieniądze, ale te, których używa się grając w Monopoly.

panna młoda, policjant
17.04.2024 16:03 Kobieta chciała sprzedać suknię ślubną. Straciła 23 tys. zł

Suknia ślubna i chęć zarobienia pieniędzy stały się dla kobiety z Podkarpacia. Była panna młoda wystawiła białą suknię na sprzedaż. Chęć zysku i zainteresowanie ze strony kupującego sprawiło, iż straciła 23 tys. zł. Policja ostrzega przed schematem działania oszustów.

panna młoda ksiądz
11.04.2024 09:58 Ksiądz nie wpuścił panny młodej do kościoła. Wszystko przez suknię

Większość panien młodych marzy o tym, by w dniu ślubu pójść do ołtarza w wyśnionej, białej sukni. Nie wszystkie wiedzą jednak, że na przeszkodzie może im stanąć ksiądz. Jedna z internautek opisała bardzo przykrą sytuację, która przydarzyła się w jej rodzinie. Niebywałe, jakich argumentów użył mający udzielać sakramentu kapłan.

panna młoda
01.04.2024 08:43 Chciała wziąć ślub kościelny. Gdy zobaczyła wymagania księdza, zaniemówiła

Pani Magda chciała wziąć ślub kościelny. W głębi ducha snuła marzenia o pójściu do ołtarza w białej sukni, ale ksiądz szybko sprowadził ją na ziemię. Gdy kobieta dowiedziała się, jakie wymagania musi spełnić, aby przystąpić do sakramentu, początkowo nie mogła uwierzyć. Jej wyznanie spotkało się z żywą reakcją innych internautów, którzy poznali szokującą historię. 

ślub
23.03.2024 19:16 Zaskakująca prośba panny młodej przed ślubem. Płaci chętnemu 500 zł

”Praca” szuka człowieka, jednak w bardzo nietypowych okolicznościach. Na jednym z rzeszowskich forum pojawiło się ogłoszenie, którego autor oferuje chętnemu 500 zł za krzyknięcie ”nie!” podczas ślubu w kościele. Jest jeszcze pewien warunek. Czy znalazł się chętny? 

klasa
18.03.2024 20:35 Wypisała się z lekcji religii. Ksiądz ostrzega przed kłopotami

Popularny na TikToku ksiądz Sebastian Picur wśród pytań od internautów natknął się na jedno wyjątkowo nietypowe. Dotyczy zależności ślubu kościelnego od uczęszczania na lekcje religii.

ślub, para młoda
17.03.2024 13:04 Ślub zakończył się masowym zatruciem. 53 osoby trafiły do szpitala

Młoda para na swój ślub i wesele wybrała renomowaną restaurację. Niedługo po przyjęciu weselnicy w tym panna młoda i pan młody, trafili do szpitala. Masowe zatrucie we Włoszech to efekt jednego z dań podanego przez szefa kuchni. Mężczyzna usłyszał już wyrok w tej sprawie. Musi zapłacić niemałe pieniądze.

ślub
08.03.2024 12:15 Panna młoda podała ceny, jakie chciał ksiądz. Zaniemówiła z wrażenia

Narzeczeni często nie zdają sobie sprawy z tego, ile kosztuje ślub. Pieniądze na wydatki zabezpieczyć trzeba nie tylko na udekorowanie kościoła. Panna młoda ujawnia, co usłyszała od księdza, kiedy zapytała o wymagane dokumenty. - Już nie ma "co łaska" - oświadczyła zadziwiona kobieta.

ślub
01.03.2024 18:06 Nie chciała dopuścić do wesela swojego syna. Nietypowa historia obiegła cały świat

Ta historia brzmi wręcz niewiarygodnie, ale wydarzyła się naprawdę. Meksykanin, pochodzący z bardzo zamożnej rodziny zakochał się w kobiecie, która zdecydowanie nie była tak majętna jak on. Jego wybranka nie przypadła także do gustu matce mężczyzny, która za wszelką cenę próbowała nie dopuścić do ślubu. Niebywałe, jak zawiłe spiski i podstępy wymyślała teściowa.

Adam Szustak, ślub
07.02.2024 12:09 Wspólne mieszkanie przed ślubem to grzech? Ksiądz mówi wprost

Czy wspólne mieszkanie narzeczonych przed ślubem to grzech? Ta kwestia budzi wiele kontrowersji. Osoby religijne nie mają tu wątpliwości. Twierdzą, że katechizm Kościoła katolickiego mówi jednoznacznie: taka sytuacja jest nie do przyjęcia. Z drugiej strony, może być trudno znaleźć parę, która dopiero po ślubie zamieszkała razem. Do problemu odniósł się o. Adam Szustak.

ślub ksiądz
06.02.2024 10:41 Coraz więcej rozwodów kościelnych w Polsce. Padł nowy rekord

„Rozwody kościelne” są coraz częstsze. Polskie diecezje odnotowują kolejne rekordy w kwestii unieważnienia ślubu kościelnego. Do nasilenia tego zjawiska mogła przyczynić się reforma papieża Franciszka. 

kościół wnętrze ślub
12.01.2024 13:31 Ksiądz wyjawił, ile powinno się zapłacić za ślub. Zaskoczył Polaków, postawił sprawę jasno

Wiele osób w okresie narzeczeństwa staje przed poważnym dylematem - gdzie zrealizować swój ślub? Jeśli wybór padnie na Kościół, na tym nie kończą się problemy. Przyszli małżonkowie często zastanawiają się, ile przekazać księdzu w kopercie za udzielenie sakramentu. Wątpliwości postanowił rozwiać popularny na TikToku ksiądz. Jego słowa z pewnością niektórych zaskoczą.

ławy kościelne, para młoda
05.01.2024 10:40 Kolejne diecezje wprowadzają zakaz. Przyszli małżonkowie mogą mieć duży problem

Zawarcie ślubu kościelnego wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zanim do niego dojdzie, narzeczeni muszą m.in. wziąć udział w specjalnym kursie przedmałżeńskim, organizowanym przez księży. Prawdziwym hitem w ostatnich latach stały się zwłaszcza kursy internetowe, które nie dość, że wygodne, to jeszcze ściśle dopasowane do naszych planów. Niestety, wiele wskazuje na to, że wkrótce przejdą one do historii. Coraz więcej diecezji nie zamierza bowiem ich dłużej uznawać.

para młoda
19.11.2023 10:36 Nie poszli na ślub syna, bo bali się wytykania palcami. Mężczyzna wziął odwet

Pewien mężczyzna wywołał prawdziwą falę oburzenia na jednym z forów internetowych, opisując swoją historię. Jak wyjawił, jego rodzice nie towarzyszyli mu podczas ślubu z ukochaną, bo obawiali się o swoją własną reputację. Po latach, gdy zrozumieli swój błąd, chcieli przeprosić syna, ale ten niespodziewanie zdecydował się na odwet. Internauci nie mieli żadnych wątpliwości, by stanąć po jego stronie.

ślub
19.10.2023 18:57 Panna młoda napiła się wina mszalnego podczas ślubu. Jej reakcja jest hitem internetu

W sieci furorę robi jeden z filmów, który pojawił się na TikToku. Sytuacja przedstawia parę młodą podczas ślubu. Ksiądz, który go udzielał, w pewnym momencie podał pannie młodej kielich z winem mszalnym. Reakcja kobiety, po tym jak zamoczyła usta w alkoholu, stała się prawdziwym hitem. "Mistrzyni" - komentują internauci.

małżeństwo
15.10.2023 11:58 Poprosiła o "rozwód kościelny". Niebywałe co usłyszała od księdza

Rozwód kościelny był dla Magdy z Łodzi bardzo trudnym przeżyciem. Kobieta ujawniła, jakie pytania zadawała jej komisja składająca się z księży i nie ukrywała, że cała sytuacja ją przytłoczyła i zaskoczyła. - Teraz już wiem, że popełniłam błąd - powiedziała wprost. Zaskakujące, co orzekli sędziowie kościelni.

panna młoda policja
09.10.2023 10:36 Dramatyczne sceny na weselu w polskim mieście. Na salę wezwano policję i karetkę

Wesele w Kielcach zakończyło się wezwaniem policji. Powodem było spięcie między gośćmi, które przerodziło się w rękoczyny. Jedna osoba została ranna. Pewne jest, że tylko nowożeńcy nie zapomną ślubu z niedzieli 8 października.

ksiądz
09.10.2023 08:16 Ksiądz powiedział wprost, tego nie wolno przed ślubem. Wskazał na konkretny grzech

Ksiądz zabrał głos w kwestii ważnej dla wielu osób. W sieci pojawił się film, gdzie ks. Teodor Sawielewicz służący w kościele w Oleśnicy odniósł się do kwestii mieszkania zakochanych przed ślubem. Zaskakujące, na jaki grzech zwrócił uwagę w pierwszej kolejności.