Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ksiądz na lekcji religii poprosił dzieci o napisanie listu. Jedna z prac bardzo go wzruszyła
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 04.12.2023 12:09

Ksiądz na lekcji religii poprosił dzieci o napisanie listu. Jedna z prac bardzo go wzruszyła

ksiądz
Pixabay @senlay

Ksiądz Grzegorz Kramer, który jest dosyć aktywny w mediach społecznościowych, w ostatnich dniach podzielił się wzruszającą historią. Na lekcji religii poprosił uczniów trzeciej klasy, aby napisali list do św. Mikołaja dla innych. Jedna z prac szczególnie chwyta za serce. 

Ksiądz podzielił się wzruszającą historią

Ksiądz Grzegorz Kramer uczy dzieci religii w szkole podstawowej. Duchowny jest dosyć aktywny w swoich mediach społecznościowych, gdzie dzieli się z wiernymi różnymi przemyśleniami. Jego wpisy na Facebooku śledzi ponad 50 tys. obserwujących.

1 grudnia ksiądz Kramer podzielił się w mediach społecznościowych wzruszającą historią. Wszystko za sprawą listu do św. Mikołaja, jaki napisała jedna z dziewczynek, uczennica trzeciej klasy szkoły podstawowej.

Mroźna zima na dobre w całej Polsce. W tych regionach będzie nawet do -15 stopni

Ksiądz poprosił dzieci o napisanie listu do Mikołaja

Ksiądz Grzegorz Kramer dał swoim uczniom podczas katechezy zadanie, aby napisały list do św. Mikołaja dla innych. Mogli wybrać kilka propozycji: dla swojego kolegi/koleżanki, osoby, której nie lubią, lub pracownika szkoły (nie nauczyciela) - relacjonuje ksiądz.

- Mówiłem im dziś o św. Mikołaju (tym pierwszym), ale też o tych, których znamy z mediów. Gdy lekcja się skończyła, jedna dziewczynka, pokazując mi swoją pracę, nachyliła się do mnie i szeptem powiedziała: ale ja proszę pana już wiem, że to z tym Mikołajem to taka bajka, mama mi wszystko powiedziała, ale nie można mówić dzieciom o tym, bo będzie im przykro - napisał w swoim poście ksiądz.

Ksiądz podzielił się wzruszającą pracą jednego z uczniów

- Ps. Dzielę się z Wami jedną pracą, która najbardziej mnie wzruszyła - dodał na sam koniec swojego wpisu ksiądz Kramer i opublikował list jednej z uczennic. Było na nim napisane. "Drogi święty Mikołaju. Myślę o jednej osobie, dla której chcę, żebyś podarował ten prezent, który narysuję". Dziecko obok narysowało flagę Ukrainy.

"Wzruszyłam się", "Aż mnie ciarki przeszły!! Cudowne dzieci!!", "Kochane dzieciaki", "Wspaniały, młody Polak" - komentują internauci.