Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Internautka zapytała księdza o kościelny cennik. Jego odpowiedź wywołała burzę w komentarzach
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 29.11.2023 19:10

Internautka zapytała księdza o kościelny cennik. Jego odpowiedź wywołała burzę w komentarzach

ksiądz
TikTok @ks.sebastianpicur

Coraz więcej księży udziela się w mediach społecznościowych, gdzie mierzy się z codziennymi pytaniami internautów i rozwiewa ich wątpliwości w wielu kwestiach kościelnych. Bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych duchownych w sieci jest ksiądz Sebastian Picur, aktywny głównie na TikToku. W jednym z ostatnich filmów kapłan zmierzył się z pytaniem o cenniki w kościołach. Jego odpowiedź nie wszystkim się spodobała.

Ksiądz Sebastian Picur podbija TikToka

Ksiądz Sebastian Picur na co dzień sprawuje posługę w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie (woj. podkarpackie). Jest również nauczycielem religii, ale dla wielu młodych znany jest przede wszystkim ze swojej działalności internetowej. Duchowny szturmem podbija TikToka, gdzie śledzą go setki tysięcy odbiorców. Na tej platformie, ksiądz Sebastian Picur odpowiada na nurtujące ich pytania oraz mierzy się z codziennymi kościelnymi kwestiami w bardzo młodzieżowy sposób. W jednym z ostatnich nagrań duchowny zajął się tematem cenników w kościele.

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Internautka zapytała księdza o cenniki

- To po co wam cenniki? - zapytała księdza internautka, której duchowny w odpowiedzi nagrał specjalny film. Napisał w nim: "Na parafiach, w których byłem nie widziałem i nie znalazłem żadnego cennika". W tle nagrania słyszymy remix piosenki pt. "Kiedyś cię znajdę", a ksiądz Picur wymownie gestykuluje.

Nagranie wyświetlono już kilkadziesiąt tysięcy razy, a internauci nie przebierali w słowach, komentując odpowiedź duchownego. Nie wszystkim się ona spodobała. W komentarzach odbiorcy podjęli kwestie opłat, które pobierają w kościołach duchowni.

W komentarzach pod nagraniem księdza rozpętała się dyskusja

 - Mi ksiądz wystawił papierek, że jestem po chrzcie i bierzmowaniu i powiedział "No chociaż 50 niech Pani da. Trochę mi Pani czasu zmarnowała" - skomentowała jedna z internautek. - Gdy chciałam pochować tatę, to nie usłyszałam co łaska, tylko że od 500 do 800 dają - żaliła się kolejna. - Moja znajoma nie ma pieniędzy na pogrzeb kościelny... proboszcz jest nieugięty, żąda 1000 zł skandal… - pisze inna z komentujących. - Bezczelny i obłudny ksiądz. I to ma być zabawne - denerwował się pewien użytkownik.

Pod TikTokiem księdza pojawiły się jednak także bardziej pozytywne komentarze odnośnie kościoła. - U nas na parafii nie ma [cennika red.]. Ksiądz jest bardzo fajny. Za chrzest dałam 300 zł, to 100 zł mi oddał i powiedział, że mam 4 dzieci to mam na co wydawać - napisała jedna z kobiet pod poniższym nagraniem księdza Picura:

Tagi: TikTok Ksiądz