Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ksiądz miał dopuścić się "nieobyczajnego zachowania" na plaży. Duchowny nie żyje
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 19.08.2023 20:21

Ksiądz miał dopuścić się "nieobyczajnego zachowania" na plaży. Duchowny nie żyje

ksiądz
kisistvan77 Pixabay

Dramatyczny finał sprawy księdza, który na plaży w Świnoujściu miał masturbować się w obecności małych dzieci. Sprawę nagłośniła pewna turystka, matka jednej z dziewczynek. Interweniowała policja. Duchowny miał tłumaczyć mundurowym, że "podniecił go widok fal". W sobotę, 19 sierpnia po południu Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha w Pile poinformowało o śmierci duszpasterza. 

Bulwersujaca sprawa

O całej sprawie, w piątek 18 sierpnia poinformowała radna miasta Szczecin Dominika Jackowski. Działaczka poprzez swoje media społecznościowe przekazała dalej wpis pewnej kobiety. To w obecności córki turystki miało dojść do szokujących scen. Jak relacjonowała opiekunka pokrzywdzonych nieletnich, do momentu przyjazdu policji delikwent został zatrzymany. W Facebookowym wpisie radnej zostały ujawnione dane oraz wizerunek księdza. Wpis, w sobotę po południu został usunięty. 

Jak przekazała Dominika Jackowski, przyłapany mężczyzna był katechetą szkolnym oraz przedszkolnym, odpowiedzialnym za przygotowanie najmłodszych do I Komunii św. I bierzmowania. Najbardziej szokujące były rzekome wymówki duchownego. - Tłumaczył się, że podnieca go widok fal. Podobno ukarany mandatem - dodawała radna miasta Szczecin.

W Szczecinie zawalił się dach hali magazynowej. W środku były 144 osoby

Komunikat Salezjan

W związku z bulwersującymi doniesieniami, na stronie Towarzystwa Salezjańskiego, Inspektorii pw. św. Wojciecha w Pile opublikowano komunikat. - W związku z wydarzeniami, o których poinformowano na portalu społecznościowym Facebook, dotyczącymi osoby naszego współbrata ks. Piotra Z. informujemy, iż sprawa została zgłoszona Policji i przekazana kompetentnym organom - poinformował w rozmowie z Onetem ks. Krzysztof Rudziński, rzecznik prasowy Inspektorii PLN. 

- Przełożony Inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile został o sprawie poinformowany i trwa proces wyjaśniający. Na chwilę obecną nie posiadamy więcej informacji w tej sprawie. Zapewniamy o gotowości do współpracy z odpowiednimi służbami, jak również, że zależy nam na jak najszybszym wyjaśnieniu tej sytuacji - dodawał rzecznik. 

Śmierć ksiedza

W sobotę, 19 sierpnia późnym popołudniem światło dzienne ujrzały tragiczne informacje o śmierci księdza. - Z żalem informujemy, że w sobotę 19 sierpnia 2023 r., w 57. roku życia, zmarł ks. Piotr Z., współbrat ze wspólnoty pw. Matki Bożej Różańcowej w Szczecinie. O terminie uroczystości pogrzebowych poinformujemy wkrótce. Współbraci oraz członków Rodziny Salezjańskiej prosimy o modlitwę w intencji zmarłego ks. Piotra i jego rodziny - czytamy w komunikacie. 

Źródło: salezjanie.pl