Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > W Szczecinie zawalił się dach hali magazynowej. W środku były 144 osoby
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 18.08.2023 22:36

W Szczecinie zawalił się dach hali magazynowej. W środku były 144 osoby

pilne
Goniec.pl

W Szczecinie częściowo zawalił się dach hali magazynowej przy ul. Kablowej. W środku były 144 osoby. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była gwałtowna ulewa.

Zawalił się dach hali magazynowej w Szczecinie

Zdarzenie miało miejsce dziś (18.08) po 19:20 w jednym z budynków przy ul. Kablowej w szczecińskiej dzielnicy Załom. Prawdopodobną bezpośrednią przyczyną zawalenia się dachu hali była gwałtowna ulewa, która przeszła nad obszarem Szczecina. Konstrukcja nie wytrzymała natężenia opadów wody i częściowo uległa zawaleniu.

Według relacji kapitana Franciszka Golińskiego przekazanej Polskiej Agencji Prasowej, w wyniku zdarzenia ucierpiały również ściany tej olbrzymiej hali magazynowej, której powierzchnia wynosi ponad 10 tys. metrów kwadratowych.

PIT-0 dla seniora. 130 tys. polskich emerytów skorzystało z tego rozwiązania

Nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia

W chwili zawalenia dachu hali w środku znajdowały się 144 osoby. Na szczęście większości z nich nic się nie stało. Jedna osoba doznała niegroźnego urazu nogi. Wszyscy samodzielnie opuścili budynek. 

Na miejsce zdarzenia zostało skierowanych pięć zastępów straży pożarnej ze Szczecina oraz jednostka z Goleniowa. 

Burze i ulewy znowu dają się nam we znaki

Nad Polską znowu szaleją burze i ulewy. Dziś pisaliśmy o tym, jak w Jeleniej Górze w krótkim okresie spadło ponad 40 litrów deszczu na  metr kwadratowy. Efektem ulew w tym mieście było zalanie kilkunastu domów, uszkodzenie umocnień przeciwpowodziowych, pojawienie się obsunięć terenu oraz zalanie kilkunastu hektarów pól.

Ze względu na gwałtowny wzrost poziomu wody, wielu mieszkańców było zmuszonych opuścić swoje miejsca zamieszkania, ponieważ woda szybko się podnosiła, zagrażając kolejnym poziomom budynków

Źródło: glosszczecinski.pl, PAP