Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ksiądz dostał pytanie o rozwodników. Po jego odpowiedzi w sieci zawrzało
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.05.2023 08:16

Ksiądz dostał pytanie o rozwodników. Po jego odpowiedzi w sieci zawrzało

ksiądz
Unsplash.com/Mateus Campos Felipe

Ksiądz z TikToka oburzył internautów. Wszystko przez słowa na temat rozwodników. Jeden z komentujących chciał rozwiać swoje wątpliwości co do świadkowej na ślubie. Ksiądz raczej nie spodziewał się tak negatywnej oceny swoich słów.

Ksiądz nagrał film o rozwodnikach, w sieci rozpętała się burza

Coraz więcej księży decyduje się na szerzenie słowa bożego w internecie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w odróżnieniu od mszy w kościele wiele osób w sieci gotowych jest wdać się w dyskusję.

Niektórzy księża przekraczają również granice. Nie tylko te dotyczące dobrego smaku, ale przede wszystkim nadinterpretacji gniewu bożego w przypadku najdrobniejszego grzechu. Tym razem ksiądz z TikToka naraził się za słowa o rozwodnikach. Tych z każdym rokiem tylko przybywa.

Michał Wiśniewski zaliczył potężną wpadkę, tak pożegnał Tinę Turner. "Trochę więcej szacunku"

Padło pytanie o rozwodników i się zaczęło

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest aktywny na TikToku. Duchowny stara się szerzyć ewangelię, ale wie, że wierni nie wszystko rozumieją. Stara się rozwiać wątpliwości i problemy.

To właśnie jedno z pytań stało się dla księdza powodem nieprzyjemności. - Świadkowa mojego narzeczonego jest rozwódką i jest obecnie w związku z innym mężczyzną. Czy podczas ślubu może ona przyjąć Komunię Świętą? - zapytała księdza internautka.

Ks. Piotr Jarosiewicz nie musiał długo zastanawiać się nad odpowiedzią. Niestety nie przypadła ona do gustu sporej części internautów. Ksiądz nie miał zamiaru udawać, że rozwodnicy mają szansę na taryfę ulgową.

Ksiądz rozjuszył internautów, są oburzeni jego słowami

Ksiądz w przypadku rozwodników wskazuje, że Kościół myśli zero jedynkowa. Nie ma szans na dyskusję i złagodzenie podejścia. - Jeśli przyjdzie do spowiedzi, to kapłan nie tyle nie chce, co nie może dać rozgrzeszenia, bo wróci z powrotem do tego życia. W momencie, w którym żyje z partnerem, ksiądz nie da rozgrzeszenia i do komunii nie można pójść - oświadczył duchowny.

Te słowa okazały się oburzające. Natychmiast pojawiły się głosy krytykujące księdza i Kościół. - Szlag mnie trafia, jak słyszę, co może a co nie może. (...) Niech każdy żyje, jak chce. Dlatego jestem daleko od Kościoła - czytamy w jednym z komentarzy.

To jedynie czubek góry lodowej oburzenia. - Co to za dziwne pytania? Kościół tak namącił ludziom w głowach. Chyba nie taka była nauka Jezusa - dodał ktoś inny. - A jak została porzucona przez męża, to według Kościoła ma być zawsze sama, tak? - skomentowała film księdza kolejna niezadowolona z odpowiedzi osoba.

Źródło: tiktok