Goniec.pl

Unsplash.com/Mateus Campos Felipe

Ksiądz dostał pytanie o rozwodników. Po jego odpowiedzi w sieci zawrzało

26 Maja 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Ksiądz z TikToka oburzył internautów. Wszystko przez słowa na temat rozwodników. Jeden z komentujących chciał rozwiać swoje wątpliwości co do świadkowej na ślubie. Ksiądz raczej nie spodziewał się tak negatywnej oceny swoich słów.

Ksiądz nagrał film o rozwodnikach, w sieci rozpętała się burza

Coraz więcej księży decyduje się na szerzenie słowa bożego w internecie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w odróżnieniu od mszy w kościele wiele osób w sieci gotowych jest wdać się w dyskusję.

Niektórzy księża przekraczają również granice. Nie tylko te dotyczące dobrego smaku, ale przede wszystkim nadinterpretacji gniewu bożego w przypadku najdrobniejszego grzechu . Tym razem ksiądz z TikToka naraził się za słowa o rozwodnikach. Tych z każdym rokiem tylko przybywa.

Tina Turner Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski zaliczył potężną wpadkę, tak pożegnał Tinę Turner. "Trochę więcej szacunku"

CZYTAJ DALEJ

Padło pytanie o rozwodników i się zaczęło

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest aktywny na TikToku. Duchowny stara się szerzyć ewangelię, ale wie, że wierni nie wszystko rozumieją. Stara się rozwiać wątpliwości i problemy.

To właśnie jedno z pytań stało się dla księdza powodem nieprzyjemności. - Świadkowa mojego narzeczonego jest rozwódką i jest obecnie w związku z innym mężczyzną. Czy podczas ślubu może ona przyjąć Komunię Świętą? - zapytała księdza internautka.

Ks. Piotr Jarosiewicz nie musiał długo zastanawiać się nad odpowiedzią. Niestety nie przypadła ona do gustu sporej części internautów. Ksiądz nie miał zamiaru udawać, że rozwodnicy mają szansę na taryfę ulgową.

Ksiądz rozjuszył internautów, są oburzeni jego słowami

Ksiądz w przypadku rozwodników wskazuje, że Kościół myśli zero jedynkowa. Nie ma szans na dyskusję i złagodzenie podejścia. - Jeśli przyjdzie do spowiedzi, to kapłan nie tyle nie chce, co nie może dać rozgrzeszenia, bo wróci z powrotem do tego życia. W momencie, w którym żyje z partnerem, ksiądz nie da rozgrzeszenia i do komunii nie można pójść - oświadczył duchowny.

Te słowa okazały się oburzające. Natychmiast pojawiły się głosy krytykujące księdza i Kościół. - Szlag mnie trafia, jak słyszę, co może a co nie może. (...) Niech każdy żyje, jak chce. Dlatego jestem daleko od Kościoła - czytamy w jednym z komentarzy.

To jedynie czubek góry lodowej oburzenia. - Co to za dziwne pytania? Kościół tak namącił ludziom w głowach. Chyba nie taka była nauka Jezusa - dodał ktoś inny. - A jak została porzucona przez męża, to według Kościoła ma być zawsze sama, tak? - skomentowała film księdza kolejna niezadowolona z odpowiedzi osoba.

Źródło: tiktok

Kamilek z Częstochowy

Pilny apel po śmierci 8-letniego Kamilka. Potrzebna jest pomoc

CZYTAJ DALEJ
policja

Koszmar w kolejnej polskiej rodzinie. 12 dzieci trafiło do szpitala, zwołano sztab kryzysowy

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Życie

Katechetka doprowadziła ucznia do łez. Gdy rodzice usłyszeli, co powiedziała, ruszyli do szkoły
Czytaj więcej >

Życie

Biskup zareagował w sprawie wypowiedzi księdza. Duchowny mówił o piekle
Czytaj więcej >

Życie

10-latka poszła do spowiedzi, nagle ksiądz zaczął krzyczeć na cały kościół. Oburzające, jak ją nazwał
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nawet 1500 zł do zgarnięcia w ramach akcji Lidla. Jest jednak pewien haczyk
Czytaj więcej >

Życie

Katechetka pokłóciła się z uczniami w liceum. Poszło o to, jak zaszła w ciążę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wybrał się na grzyby, takiego widoku się nie spodziewał. Od razu chwycił za telefon
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]