Goniec.pl

(zdjęcie ilustracyjne) Parafia św. Mikołaja w Brzegu

Biskup zareagował w sprawie wypowiedzi księdza. Duchowny mówił o piekle

25 Maja 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Ksiądz przekroczył wszelkie granice. Jego wypowiedzi na temat tego, kto pójdzie do piekła, oburzyły wiernych. Zdaniem duchownego konkretne osoby “zmierzają przestronną i wygodną autostradą do piekła”. Miarka się przebrała i ksiądz Roman Kneblewski został objęty specjalnym zakazem.

Ksiądz się nie hamował, opublikował wymowny wpis

Ksiądz publikujący w internecie to teraz coraz powszechniejsza praktyka. Duchowni szukają sposobów, by dotrzeć do wiernych i odpowiadać na ich wątpliwości, czy pytania.

Niemniej ksiądz Roman Kneblewski w żaden sposób nie zachęca owieczek Jezusa do pojawiania się w kościele. Duchowny nigdy nie przebierał w słowach. Dowodem są jego wywody na temat tego, kto pójdzie do piekła. Nie ma litości.

Tina Turner nie żyje

Tina Turner nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz wyjaśnił, kto pójdzie do piekła

Ksiądz Kneblewski do niedawna był bardzo aktywny na Twitterze. W odróżnieniu od młodszych kolegów po fachu stronił od Tik Toka. Decydował się również na ostrzejszy język.

Wierni nie mogą liczyć u niego na taryfę ulgową . W jednym ze styczniowych wpisów ksiądz Roman Knebelewski wyjaśnił, kto pójdzie do piekła.

- Ten, kto żyje bez ślubu, ma dzieci, które nie chodzą na religię i jeszcze na dodatek są nieochrzczone - trafią do piekieł - wyjaśniał groźnym tonem duchowny. To nie był jednak koniec. Lista narażonych na ognie piekielne jest dłużą.

Miarka się przebrała, na wybryki księdza zareagował biskup

Ksiądz dobrze wie, kto może szykować się na wieczne katusze w piekle. O dziwo nawet nie wspomniał o gwałcicielach, osobach stosujących przemoc domową, czy przestępcach seksualnych wobec dzieci. - Dziwisz się, że związki cudzołożne, czyli niesakramentalne bywają po ludzku tak udane: żyją zgodnie, bez kłótni i awantur i prawie wszystko idzie im jak po maśle? A po cóż diabeł miałby im przeszkadzać, skoro zmierzają przestronną i wygodną autostradą do piekła? - grzmiał w kolejnym wpisie ks. Roman Kneblewski.

Ostre słowa odbiły się szerokim echem nie tylko wśród wiernych, którzy byli oburzeni takim podejściem. Wskazywali, że rozwód to nie zawsze wynik zachcianki, czy znudzenia partnerem. Czasem to sposób, by uciec z toksycznego związku.

O wyczynach księdza w sieci dowiedział się biskup bydgoski. Tym razem to on wykazał się brakiem litości dla niesfornego kapłana. Bp Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, gdzie zakazał ks. Kneblewskiemu prowadzenia działalności medialnej. - Z dniem 31 stycznia 2023 r., zakazuję Księdzu wypowiadania się w mediach wszelkiego typu i prowadzenia działalności medialnej zarówno w Internecie jak i formie konwencjonalnej - można przeczytać w dekrecie z 30 stycznia 2023 r.

Źródło: se.pl, goniec.pl

konfesjonał ksiądz spowiedź

10-latka poszła do spowiedzi, nagle ksiądz zaczął krzyczeć na cały kościół. Oburzające, jak ją nazwał

CZYTAJ DALEJ
wieniec grób Kamilek z Częstochowy

Urzędnicy odpowiedzą za śmierć Kamilka z Częstochowy? Ostre słowa sędzi: "Powiem wprost. MOPS po prostu kłamie"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Życie

Ten relikt PRL-u z przytupem wraca do łask. Masz taki w spadku, możesz znacząco się wzbogacić
Czytaj więcej >

Życie

Katechetka doprowadziła ucznia do łez. Gdy rodzice usłyszeli, co powiedziała, ruszyli do szkoły
Czytaj więcej >

Życie

Ksiądz dostał pytanie o rozwodników. Po jego odpowiedzi w sieci zawrzało
Czytaj więcej >

Życie

10-latka poszła do spowiedzi, nagle ksiądz zaczął krzyczeć na cały kościół. Oburzające, jak ją nazwał
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nawet 1500 zł do zgarnięcia w ramach akcji Lidla. Jest jednak pewien haczyk
Czytaj więcej >

Życie

Katechetka pokłóciła się z uczniami w liceum. Poszło o to, jak zaszła w ciążę
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]