Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Krotoszyn. 19-latka twierdziła, że znalazła noworodka w lesie. Koszmarna prawda szybko wyszła na jaw
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 28.11.2023 11:38

Krotoszyn. 19-latka twierdziła, że znalazła noworodka w lesie. Koszmarna prawda szybko wyszła na jaw

policja
materiały policyjne

W piątek po południu do szpitala w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) zgłosiła się 19-latka z noworodkiem w rękach. Kobieta początkowo twierdziła, że znalazła dziecko. Później jednak wyznała wstrząsającą prawdę. Policja pod nadzorem prokuratury wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

19-latka twierdziła, że znalazła dziecko w lesie

19-letnia kobieta z noworodkiem na rękach zgłosiła się do szpitala w Krotoszynie w piątek 24 listopada po godz. 15. Twierdziła, że znalazła dziecko. Placówka zawiadomiła prokuraturę. 19-latka ostatecznie po rozmowie przyznała się, że to ona urodziła dziecko w lesie.

- W wyniku rozmów okazało się, że to ta kobieta urodziła dziecko. Pod nadzorem krotoszyńskiej prokuratury policja wszczęła dochodzenie w celu ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia. Dochodzenie dotyczy narażenia zdrowia i życia dziecka na niebezpieczeństwo - przekazał rzecznik  Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Ksiądz chce pieniędzy za pomnik na cmentarzu? Warto znać swoje prawa

19-latka urodziła w lesie

Dziecko i matka przebywają obecnie w szpitalu. Noworodek jest w dobrym stanie. 19-latka nie została jeszcze przesłuchana.

Według informacji PAP do zdarzenia doszło w kompleksie leśnym nieopodal strzelnicy przy ulicy Bractwa Kurkowego w Krotoszynie. 19-letnia kobieta miała urodzić dziecko na tamtejszej łące. Później razem z noworodkiem na ręku doszła do drogi prowadzącej z Krotoszyna w kierunku Sulmierzyc i zatrzymała nadjeżdżający samochód.

19-latka urodziła dziecko także 2 lata temu

Kierowca, który pomógł 19-letniej kobiecie, twierdzi, że była w złym stanie fizycznym i psychicznym, nie miała przy sobie telefonu. Mężczyzna powiadomił policję i zawiózł matkę z dzieckiem do szpitala.

Polska Agencja Prasowa podaje ponadto, że 19-letnia kobieta dwa lata temu również urodziła dziecko. Sąd pozbawił ją praw rodzicielskich i przyznał opiekę nad dzieckiem babci. Trudna relacja rodzinna i konflikty spowodowały, że 19-latką opuściła dom rodzinny. Kobieta nie miała stałego miejsca pobytu.


Źródło: PAP