Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wieluń. Trzy nauczycielki potrącone na pasach. Jedna stanie w ciężkim
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 28.11.2023 09:08

Wieluń. Trzy nauczycielki potrącone na pasach. Jedna stanie w ciężkim

wypadek
PSP Kalisz (zdj. ilustracyjne)

Do dramatycznego wypadku doszło w poniedziałek 27 listopada w Wieluniu (woj. łódzkie). Trzy kobiety na przejściu dla pieszych zostały potrącone przez samochód osobowy. Według lokalnych mediów, poszkodowane to nauczycielki miejscowej szkoły.

Wieluń. Trzy kobiety potrącone na pasach

Do wypadku doszło w poniedziałek 27 listopada około godziny 18 przy ul. Wojska Polskiego w Wieluniu. Do służb wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszych przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na miejsce natychmiast wysłano pogotowie ratunkowe. Kierowcą pojazdu była 51-letnia kobieta.

Wpadka podczas zaprzysiężenia nowego rządu. Wszyscy widzieli, co robił

Dramatyczny wypadek w Wieluniu. Na miejscu śmigłowiec LPR

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 51-letnia kobieta kierująca fordem, jadąc w kierunku centrum miasta, potrąciła trzy kobiety przechodzące przez przejście dla pieszych. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego zdarzenia - przekazała Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

Z relacji pracujących na miejscu zdarzenia strażaków wiadomo, że dwie kobiety zostały przewiezione do szpitala karetkami pogotowia. Trzecia została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

km psp wielun.png
KP PSP Wieluń

Poszkodowane kobiety to nauczycielki z pobliskiej szkoły

Jak ustalił "Dziennik Łódzki", wszystkie trzy poszkodowane kobiety to najprawdopodobniej nauczycielki pobliskiej szkoły z Zespołu Szkół nr 1. Dwie z nich trafiły do szpitala w Wieluniu, trzecią w stanie ciężkim przetransportowano śmigłowcem LPR do placówki w Łodzi.

Na miejscu zdarzenia pracowały wszystkie służby: straż pożarna, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Policja ustala dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Źródło: Dziennik Łódzki/info.wielun.pl