Goniec.pl
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

(zdj. ilustracyjne) kremlin.ru

Kreml wydał komunikat, w piątek Federacja Rosyjska się powiększy. Władimir Putin podpisze specjalny dekret

29 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Kreml wydał komunikat i jasne stało się, jaki dokument zyska za kilkadziesiąt godzin podpis Władimira Putina. 30 września o godz. 15 czasu moskiewskiego odbędzie się specjalna ceremonia. Prezydent Rosji jednym machnięciem długopisu poszerzy granice kraju i będzie udawał, że właśnie tego chcieli ludzie dwóch ukraińskich obwodów.

Kreml nie pozostawił złudzeń, Władimir Putin i jego barbarzyńskie wojska dopięły swego. Mimo porażki "trzydniowej specjalnej operacji wojskowej" trwającej już ponad pół roku Moskwa gotowa jest odtrąbić wielki sukces.

Screen Youtube / Janusz Jaskółka

Jarosław Kaczyński podjął decyzję ws. Morawieckiego. Już wszystko jasne, lider PiS ujawnił priorytety

CZYTAJ DALEJ

"Wyzwolenie" Ukrainy od rzekomych nazistów zyska propagandową wisienkę na torcie. Kreml wydał oficjalny komunikat informujący o wyznaczeniu daty i godziny specjalnej ceremonii. Podczas tego wydarzenia Władimir Putin chwyci w dłoń długopis.

Kreml wydał komunikat, Władimir Putin podpisze specjalne dekrety

Kreml nie traci czasu, by odbudować wizerunek wielkiej Rosji na czele z Władimirem Putinem. W czwartek w świat wyruszyła informacja o formalnej części wojny w Ukrainie. Moskwa chce oficjalnie uznać przynależność dwóch obwodów do Federacji Rosyjskiej.

Kreml w ostatnich miesiącach walczył o to, by Rosjanie nie dowiedzieli się, że wizja zwycięstwa i glorii chwały na wojnie w Ukrainie nie jest zgodna z rzeczywistością. W piątek czeka nas kolejne propagandowe przedstawienie z głównym aktorem: Władimirem Putinem.

- Ceremonia podpisania porozumień o wejściu nowych terytoriów do Federacji Rosyjskiej odbędzie się 30 września na Kremlu o godzinie 15:00 czasu moskiewskiego - przekazał cytowany przez agencję TASS rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow. Co to znaczy w praktyce? Władimir Putin podpisze dekret uznający, że obwód zaporoski oraz obwód chersoński jest częścią Rosji.

Ceremonia, której nie uzna wolny świat

Kreml ustami Dmitrija Pieskowa potwierdził to, czego obawiała się nie tylko Ukraina. Kolejne części kraju Wołodymyra Zełenskiego podzielą los Krymu. Światowi przywódcy już podczas organizacji sztucznego referendum na oblężonych terenach zapowiadali, że nie uznają sfałszowanych przez Kreml wyników.

Władimir Putin trenował na żonie ciosy judo? Były przyjaciel przerywa milczenie

Władimir Putin ćwiczył na żonie ciosy judo? Były przyjaciel przerywa milczenie, oto co działo się za zamkniętymi drzwiami

CZYTAJ DALEJ

Władimir Putin rozgrywa grę polityczną, w której przegrywa. Nie chce jednak się do tego przyznać i robi dobrą minę do złej gry. Słów uznania dla bohaterstwa i umiejętności rosyjskich żołnierzy oraz sukcesu "wyzwalania" Ukrainy spodziewać się można w piątek.

Rzecznik Kremla w komunikacie cytowanym przez TASS wskazał, że Władimir Putin publicznie zabierze głos. Prezydent Rosji nie tylko złoży kluczowy podpis, ale również stanie na mównicy.

- Na tym wydarzeniu będzie obszerne przemówienie prezydenta Putina. To nie jest przesłanie prezydenta do Zgromadzenia Federalnego, bardzo ważne jest, aby go nie mylić. To jest inny format, przesłanie prezydenta nastąpi później, poinformujemy o tym w odpowiednim czasie - mówił pokrętnie Dmitrij Pieskow.

To oni doradzają Władimirowi Putinowi, oto najważniejsi ludzie na Kremlu

Okłamywali go w żywe oczy, teraz tworzą osobistą armię. Nikt nie wiedział, co się za murami Kremla

Oto najważniejsi ludzie Władimira Putina. Prezydent Rosji im ufa i to właśnie oni mu doradzają. Sprawdź, jak wyglądają i za co są odpowiedzialni najważniejsi ludzie Kremla. AFP PHOTO / POOL / Alexander Zemlianichenko

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TASS, radiozet.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Andrzej Duda zdecydował ws. waloryzacji emerytur i rent

Wiadomości

Andrzej Duda podjął decyzję ws. emerytur i rent. Wiemy, na co mogą liczyć seniorzy

Czytaj więcej >
Goniec.pl

Wiadomości

Senior parodiuje Jarosława Kaczyńskiego. "Trzęsący się dziadek"

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki znów wbił szpilę liderowi PO. "Donald Tusk równa się Angela Merkel"

Wiadomości

Mateusz Morawiecki znów wbił szpilę liderowi PO. "Donald Tusk równa się Angela Merkel"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Marek Suski się nie hamował. Mówił o pomocy Niemiec. "Żałosne tłumaczenia"

Czytaj więcej >
Flickr/Zygmunt Borowski/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Ordynarny napis na drzwiach Kościoła. Policja wszczęła śledztwo

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Rząd PiS zdecydował, będzie ważne wsparcie dla rodzin. Marlena Maląg zdradziła szczegóły

Czytaj więcej >