Goniec.pl
Wikimedia Commons/kremlin.ru & Russia 1

Wikimedia Commons/kremlin.ru & Russia 1

Korespondencja córki Putina ujrzała światło dzienne. Poglądy Marii Woroncowej wyszły na jaw

19 Maja 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Portal Meduza opublikował zdumiewające fragmenty korespondencji córki Władimira Putina Marii Woroncowej na czacie dla absolwentów Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Z ujawnionych wypowiedzi wynika, że latorośl dyktatora nie różni się w poglądach od swojego ojca, krytycznie oceniając Zachód i popierając agresję na Ukrainę.

Jak ustalili dziennikarze Meduzy, pod pseudonimem Maria V. kryje się najprawdopodobniej starsza z dwóch oficjalnych córek Władimira Putina, Maria Woroncowa, która z zawodu jest endokrynologiem dziecięcym. Kobieta dołączyła do czatu zreszającego absolwentów moskiewskiej uczelni jesienią 2021 roku.

Putin

Nowe doniesienia o stanie zdrowia Putina. Media: przeszedł tajną operację

CZYTAJ DALEJ

"Nikt na Zachodzie nie chce, by nasz kraj się rozwijał"

Z wypowiedzi Marii V. na czacie wynika, że jest ona zdecydowana zwolenniczką teorii wygłaszanych przez rosyjskiego prezydenta. W korespondencji pojawiają się krytyczne wobec Zachodu stwierdzenia i kłamstwa dotyczące aneksji Krymu.

- Nikt na Zachodzie nie chce, by nasz kraj się rozwijał. Zawsze robiono wszystko, by temu zapobiec. I będą to robić w przyszłości. A jeśli tak się stanie - a prawie tak się stało w latach 90. - i Rosja stanie się pełnoprawnym surowcowym przybudówką USA i UE, zobaczę, kogo będziesz winił za to, że nie żyjemy w kwitnącej gospodarce - brzmi jeden z wpisów.

W innym z kolei Maria V. stwierdza, że w latach 90. "całe pokolenie mózgów zostało stracone dla nauki, dla medycyny", a George'owi Sorosowi "udało się" zorganizować ich wyciek z Rosji. Od tego czasu Rosja podjąć miała jednak "wiele wysiłków", by "mózgi" zaczęły wracać, a na odbudowę gospodarki poświęcono "dziesięciolecia".

- W latach 90. my, Rosja, importowaliśmy (!) zboże. To hańba. Teraz jesteśmy jednym z głównych eksporterów. Czy to też wzięło się z niczego? Więc to wymyślili. <...> Czy mamy problemy? Tak, nikt temu nie zaprzecza. Jest wielu zdrajców, jest korupcja i potworna biurokracja. Pytanie brzmi: gdzie nie ma tego wszystkiego?- dodawała.

Córka Putina (?) podziela poglądy swojego ojca

W kolejnym wpisie kobieta zanegowała fakt aneksji Krymu, której Rosja dokonała w 2014 roku. Oświadczyła przy tym, iż przyłączenie półwyspu do kraju Putina było wyrazem "woli narodu".

- NATO nigdy nie zostawiłoby Krymu bez bazy wojskowej, gdyby się tam znalazło - argumentowała, powielając jednocześnie fałszywe tezy o rzekomym budowaniu amerykańskich laboratoriów broni biologicznej na terenie Ukrainy.

Na tym jednak nie koniec uderzeń w USA. Woroncowa oznajmiła, że Stany Zjednoczone nigdy nie poniosły odpowiedzialności za wojny, które prowadziły na świecie. Spekulowała także, że to tamtejszy wywiad kieruje rosyjskimi mediami i opozycją.

EN 01384996 0748

Media obiegły doniesienia o kolejnej ciąży "kochanki Putina". Rosyjski przywódca nie był zadowolony?

CZYTAJ DALEJ

Choć Maria V. nie chciała odnieść się do kwestii prześladowania osób LGBT w Czeczenii i Rosji, z chęcią odpisała na zaczepną uwagę o daczy Putina. Na pytanie, czy chce o nich porozmawiać, odpowiedziała "No dalej" i dołączyła do wpisu kpiące emotikonki.

Stanęła też w obronie administracji Władimira Putina, pisząc, że "zna osobiście osoby, które nie oszczędzają się i pracują dla dobra narodu".

Jak podaje portal Onet, dziennikarz portalu Meduza Dmitrij Kolezew podkreśla, że nie można z całą pewnością stwierdzić, że Maria V. to rzeczywiście córka Putina, ale wiele na to wskazuje. O słuszności tej tezy świadczyć mają liczne poszlaki oraz informacje dostarczone przez dwa zaufane źródła.

Dzieci Władimira Putina: tajemnicza córka prezydenta Rosji

Putin o niej nie mówi, miał zapłacić za milczenie. Tak wygląda "tajemnicza" córka prezydenta Rosji

Oficjalnie Władimir Putin ma tylko dwoje dzieci: córki Marię i Katerinę. Obie zrezygnowały z używania nazwiska swojego ojca i wybrały anonimowość. Starsze dziecko prezydenta Rosji na stałe wyjechało z Rosji i mieszka wraz z rodziną w Holandii. Dziennikarskie śledztwo ujawniło jednak, że młoda Rosjanka ukrywająca twarz w mediach społecznościowych może być "tajną" córką Władimira Putina.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Onet.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Wiadomości

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Błaszczak uciszył marszałek i uderzył w opozycję

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Pociąg uderzył w autobus. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jiang Zemin. Były prezydent Chin odszedł w wieku 96 lat

Czytaj więcej >
"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone"

Wiadomości

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone". Generał ocenił propozycję polskiego MON

Czytaj więcej >

Wiadomości

Strzały na ulicach Wałbrzycha. Agresorzy biegali w centrum z tasakiem i atrapą broni

Czytaj więcej >