Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Kontrowersyjny ksiądz znów obraził kobiety. Skandaliczne słowa: "Chciałoby się wyglądać na 20 lat"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 07.12.2023 19:46

Kontrowersyjny ksiądz znów obraził kobiety. Skandaliczne słowa: "Chciałoby się wyglądać na 20 lat"

ksiądz Woźnicki
Marek BAZAK/East News, YouTube @Czcigodny (screen wideo)

Ksiądz Michał Woźnicki w internecie bardziej znany jest ze swoich kontrowersyjnych i skandalicznych wypowiedzi, aniżeli z posługi kapłańskiej. Mimo zakazu głoszenia Słowa Bożego duchowny przemawia z ambony, a jego kazania można znaleźć w sieci. W jednym z najnowszych znów obraził kobiety.

Ksiądz Michał Woźnicki znany jest z kontrowersji

Ksiądz Michał Woźnicki znany jest głównie z kontrowersji. Duchowny miewał już w sądzie spory dotyczące między innymi obrażania innych osób, czy hasła antysemickie. W trakcie pandemii Woźnicki jak gdyby nigdy nic organizował msze święte, pomimo zakazu zgromadzeń.

W 2016 roku kontrowersyjny duchowny otrzymał zakaz głoszenia Słowa Bożego, a w 2018 został wydalony ze zgromadzenia salezjanów. W marcu bieżącego roku otrzymał pismo z Watykanu, w którym oskarżono go o herezję i schizmę. Woźnicki jednak zdaje się tym wszystkim nie przejmować i dalej przemawia z ambony.

Polacy stracą dostęp do kanałów TVP? W niektórych przypadkach konieczna wymiana telewizora

Ksiądz Michał Woźnicki znów obraził kobiety. Skandaliczne słowa

Ksiądz Woźnicki znów szokuje. W serwisie YouTube pojawiło się ponad 40-minutowe nagranie z jego kazaniem z 6 grudnia. Kontrowersyjny duchowny porusza w nim kwestię wyglądu kobiet.

- Ktoś z was używa tapety? Czemu się to używa? Bo się nie ma 20 lat. Ale chciałoby się wyglądać, że się ma 20 lat. Popatrz na Panie. Nieraz mówiłem: u jednej to by tapeta spadła. Byś wziął szpachelkę, to byś oskrobał - powiedział.

Ksiądz Woźnicki w skandalicznych słowach o kobietach

Ksiądz Woźnicki dodawał, że kobiety używają kosmetyków, ponieważ nie mogą pogodzić się z upływającym czasem. - Patrzysz w lustro i się nie godzisz: starość idzie. Ja już stary dziad, stara baba. Moczu nie trzymam. Zaczynam się brzydzić sobą. Na każdego człowieka przychodzi starość - powiedział podczas swojego długiego kazania z 6 grudnia Woźnicki.

Tagi: Ksiądz