Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Aleksandr Łukaszenka wspomina "pierwszy raz" na traktorze. "Bałem się, że może odlecieć"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 18.11.2022 19:25

Aleksandr Łukaszenka wspomina "pierwszy raz" na traktorze. "Bałem się, że może odlecieć"

Aleksandr Łukaszenka
ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Aleksandr Łukaszenka podzielił się z dziennikarzami opowieścią o swojej pierwszej jeździe traktorem MTZ-50. Dyktator podawał nawet konkretną prędkość, z jaką rozpędził się maszyną. Problem w tym, że ten model tyle nie wyciąga.

Aleksandr Łukaszenka o swoim pierwszym razie na traktorze

Aleksandr Łukaszenka to białoruski dyktator sprawujący władzę u naszych wschodnich sąsiadów od 1994 r. Polityk stale "wygrywa" wybory, choć w swoim kraju nie cieszy się największą popularnością.

W związku z, delikatnie mówiąc, niskim zaufaniem ze strony opinii publicznej, prezydent od jakiegoś czasu podejmuje kroki w celu ocieplenia swojego wizerunku. W ostatnich miesiącach w sieci publikowane są nagrania, na których widzimy go m.in. podczas prac przy domu, czy snującego historie z przeszłości.

Wszystko po to, by przeciętny obywatel mógł pomyśleć o nim jako o zwykłym człowieku, sąsiedzie, ojcu narodu. Efekt bywa jednak odwrotny, a groteskowe filmiki z udziałem Aleksandra Łukaszenki szybko nabierają memicznego charakteru.

Tak stało się również w przypadku nagrania, w którym białoruski dyktator opowiada o swoim "pierwszym razie" na ciągniku MTZ-50.

Zawrotna prędkość MTZ-50

Ciągnik MTZ-50, popularnie zwany na polskich wsiach "Białorusiem" miał "zaszczyt" być pierwszym, który prowadzić mógł ostatni dyktator Europy - Aleksandr Łukaszenka. Polityk opowiedział dziennikarzom o swojej niezwykłej przejażdżce.

- Jechałem nim po obwodnicy z prędkością 280 km/h i bałem się, że może odlecieć. Z taką prędkością startuje i ląduje samolot - wspominał przywódca.

W istocie, ktoś tu odleciał, ale nie był to bynajmniej MTZ-50. Produkowany w latach 60. model nie byłby wszak w stanie osiągnąć nawet 1/5 prędkości, jaką rzekomo poruszał się Aleksandr Łukaszenka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: