Kolejne dziecko nie żyje. Ciało noworodka leżało na balkonie, matka i partner zatrzymani
Kolejne makabryczne odkrycie w Gdyni. Policja odnalazła na balkonie jednego z mieszkań ciało noworodka. W związku z tym dramatycznym odkryciem zatrzymano matkę dziecka i jej partnera. Trwa wyjaśnianie okoliczności tragedii. Nieoficjalne ustalenia są wstrząsające.
Kolejne tragiczne odkrycie w Gdyni
Do tragicznego odkrycia doszło w piątek 27 października w bloku przy ul. Rydzowej w Gdyni. Policja odnalazła zwłoki noworodka. Według nieoficjalnych ustaleń lokalnego portalu trojmiasto.pl, ciało dziecka miało znajdować się w worku. Służby zatrzymały matkę dziecka oraz jej partnera. Wiadomo, że są to obywatele Ukrainy.
- Na miejscu przeprowadzono czynności z udziałem biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej. Dziś odbędzie się sekcja zwłok dziecka, od której wyników zależą dalsze czynności w tej sprawie - przekazał w rozmowie z portalem prok. Mariusz Duszyński.
Gdzie jest Grzegorz Borys? Byli sąsiedzi ujawnili nieznane fakty, tego nikt się nie spodziewałGdynia. Zwłoki noworodka na balkonie, policja zatrzymała parę Ukraińców
Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Gdańsk, cała sprawa ujrzała światło dzienne po tym, jak kobieta trafiła do szpitala w Wejherowie.
- Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz reporter, sprawa wyszła na jaw, bo kobieta trafiła do szpitala w Wejherowie. Tam stwierdzono, że jest po przebytej ciąży i zaczęto wypytywać ją o dziecko. Wówczas 44-latka wskazała miejsce ukrycia ciała noworodka - informuje rozgłośnia.
Policja zatrzymała 44-letnią kobietę oraz jej 43-letniego partnera. Jak relacjonuje "Faktowi" sąsiadka zatrzymanej pary, nie widziała, aby kobieta była w ciąży. Z jej relacji wynika, że na osiedlu, na którym dokonano tragicznego odkrycia, mieszka spora grupa Ukraińców. Wielu z nich to robotnicy, zatrudnieni na miejscowej budowie.
Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?
Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Pomoc jest bezpłatna. Nie musisz mieć ubezpieczenia.
116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania. Bezpłatny telefon dla osób dorosłych, które są w kryzysie emocjonalnym, potrzebują wsparcia i porady psychologicznej. Czynny codziennie (również w soboty, niedziele i święta) między 14.00 a 22.00.
116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Bezpłatny telefon dla młodych osób, które doświadczają trudności i potrzebują pomocy w poradzeniu sobie z problemami. Czynny codziennie (również w soboty, niedziele i święta), całodobowo.
Źródło: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl