Goniec.pl
Mężczyzna zaatakował nożem policjanta

Pixabay.com arembowski

Kolejna tragedia z policjantem. Padły strzały, mężczyzna rzucił się z nożem

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Do szokujących scen doszło w Brzezinach w województwie łódzkim. Policyjny patrol dostrzegł mężczyznę spacerującego z nożem w ręku. Gdy funkcjonariusze ruszyli w jego kierunku, podejrzany zaczął uciekać. Wkrótce doszło do szamotaniny, a stróże prawa sięgnęli po broń.

Mężczyzna ugodził nożem jednego z policjantów i dalej próbował uciekać. Funkcjonariusze sięgnęli po broń i oddali strzał, który ranił nożownika w nogę. Wkrótce okazało się, że zatrzymany wcześniej zaatakował nożem mężczyznę w innej części miasta.

Mężczyzna rzucił się z nożem na policjantów

W środę 5 maja 2021 roku po godzinie 18:00 policyjny patrol zauważył mężczyznę z nożem w ręku w okolicy ulicy Staszica w Brzezinach w województwie łódzkim. Na widok policji podejrzany zaczął uciekać, a funkcjonariusze rzucili się w pościg za zbiegiem. 

Mundurowi dogonili mężczyznę w jednej z bram, gdzie następnie doszło do szamotaniny, podczas której jeden z mundurowych został ugodzony nożem. Wtedy policjanci wyciągnęli broń i otworzyli ogień do napastnika.

- Policjanci dogonili go w bramie, gdzie podjęli próbę zatrzymania napastnika. [...] W kierunku agresora oddano strzały. Napastnik został ranny w nogę - przekazała Joanna Kącka, rzeczniczka łódzkiej policji, w rozmowie z RMF FM.

W tym samym czasie lokalne służby miały odebrać zgłoszenie o mężczyźnie, którego zaatakowano nożem w innej części miasta. Raniony nożem mężczyzna był prawdopodobnie wcześniejszą ofiarą napastnika zatrzymanego przez policyjny patrol.

Choć ranionemu nożem mężczyźnie natychmiast udzielono pomocy medycznej, lekarze nie zdołali uratować mu życia. Na miejscu strażacy, na prośbę ratowników pogotowia, udzieli również pomocy żonie ofiary.

- Nasze działania na miejscu zdarzenia ograniczyły się do zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i wspomagania działań pogotowia - przekazał rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak w rozmowie z Radiem Zet.

Jak podał expressilustrowany.pl ofiarą 39-letniego nożownika padł 41-letni właściciel pobliskiego sklepiku, który próbował pomóc w zatrzymaniu mężczyzny po tym, jak ten groził nożem ochroniarzowi w Biedronce w centrum Brzezin. 

Podczas próby zatrzymania agresora, 41-latek miał otrzymać cios w klatkę piersiową, który okazał się śmiertelny. Na razie nie wiadomo, w jakim stanie znajduje się raniony policjant oraz postrzelony nożownik.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >